Vánoční bilancování

Právě sedím v nádherné kavárně La Bohéme Café a s hrnkem kafe v ruce čichám vůni jehličí, která se line z překrásného vánočního stromečku. V oknech poblikávají drobná vánoční světýlka, lidé u okolních stolů si vyměňují dárečky i letmé úsměvy a já přemýšlím, jak všechny ty myšlenky, které se mi právě honí hlavou, vtěsnat do pár řádků.

Letošní rok pro mi toho dal opravdu hodně. Odstěhovala jsem se od rodiny a jakž takž se postavila na vlastní nohy, úspěšně jsem dokončila prvák na vysoké, absolvovala jsem marketingový kurz ve Vídni, který mi pomohl poznat sebe sama, vydala jsem knížku, navštívila krásnou Budapešť, Tallinn, Helsinky a Porto, seznámila jsem se spoustou úžasných lidí a některé zas ztratila.

Spala jsem ve stanu i v nablýskaných hotelích, smála se hloupým vtipům a zároveň jsem se občas neubránila slzám. Zažila jsem nespočet krásných chvil a na ty špatné se snažila zapomenout.

Dokonce se mi letos podařilo splnit i všech pět předsevzetí, které jsem si v lednu zapsala na první stránku diáře – přestěhovat se, dokončit prvák, neztloustnout, naučit se s Lightroomem a zlepšit si francouzštinu – což považuji za malé vítězství.

Zkrátka a dobře, když se tu tak zpětně dívám na vše, co mě během roku 2018 potkalo, po těle se mi rozlévá zvláštní pocit. Stalo se toho tolik a zároveň mám pocit, jako by to bylo včera, co jsem slavila příchod nového roku.

A když už jsem nakousla téma novoročních předsevzetí, tak pro rok 2019 si dávám jedno jediné – být šťastná. Ať už budu dělat cokoliv a budu s kýmkoliv, chci se z toho radovat. Chci dělat věci, které mě baví, smát se a žít. Ne jen přežívat.

No a na úplný závěr přeju i vám do nového roku jen to nejlepší. Mějte se rádi, dělejte radost nejen sobě, ale i druhým, přejte a nezáviďte. Děkuju, že tu se mnou jste a že mě podporujete v tom, co dělám. Ani nedokážu popsat, jak moc to pro mě znamená.

Veronika ♥

Fotky má na svědomí skvělá Style of Becca
Líbil se vám článek? Pošlete ho dál!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Přejít k navigační liště

Copak hledáte?