Nejlepší pražské kavárny
Kam na nejlepší kávu v Praze? Kde dělají ty nejlahodnější brunche? A kde se budete cítit jako v pohádce? Jak jistě víte, kavárny tvoří velkou část mého života, a jelikož mi do Vás chodí stále víc a víc dotazů, rozhodla jsem se Vám konečně sepsat seznam toho nejlepšího, co nám naše krásná Praha nabízí. A abyste v tom neměli úplný zmatek, rozdělila jsem kavárny hned do několika kategorií, tak doufám, že Vás výběr inspiruje a třeba se někde brzy potkáme!
nejlepší kavárny Praha

Nejlepší káva

Ema Espresso Bar

V téhle skupině mám pro Vás tipy na místa, kde za barem potkáte ty nejlepší baristy a můžete si být opravdu jistí, že Váš šálek bude stát za to. Je mi jasné, že byste mě nejspíš ukamenovali, kdybych ze všeho nejdřív nezmínila pražskou jedničku, tolik oblíbenou Emu. Právě Ema Espresso Bar je totiž místem, kde si, i přes ty davy, které sem denně proudí, dávají záležet na každičké kávě. U jednoho dlouhého stolu tu na školních židličkách vysedávají podnikatelé, studenti, blogeři i nadšení turisté a přesně to mě na Emě moc baví. Ema je zkrátka místem pro všechny, kdo si chtějí na chvíli zastavit a užít si chvilku nad skvělou kávou.
nejlepší kavárny Praha ema espresso bar

Coffee room.

Dalším králem pražských kaváren je bezesporu i vinohradský Coffee room, který se už pomalu stává mým druhým domovem. Miluju zdejší atmosféru, každý den můžete ochutnat kávu ze zajímavých pražíren z celého světa a dopolední brunche Vám zlepší i ten nejošklivější den, vážně!
nejlepší kavárny Praha coffee room

Urban Café

Na kávové scéně se nedávno objevil i jeden nováček, který však od prvního dne válí na plné čáře. Jen kousek od Emy se totiž zrodilo krásné Urban Café, kde ve stínu květinové stěny můžete rozjímat nad voňavým šálkem kávy z berlínské pražírny Fjord Coffee Roasters. A pokud tápete, co si objednat, Etiopie Kochere na dripu je jasná volba!

Pražírna Dos Mundos

I když jsem spíš fanouškem zahraničních pražíren, nemůžu zde nezmínit české Dos Mundos, které již několik let nenápadně funguje nedaleko Náměstí Míru. Kavárna s několika barovými židličkami je zároveň pražírnou, takže pokud budete mít štěstí, můžete během návštěvy nasávat i tu pronikavou vůni, která vychází z rozžhavené pražičky. Ráj na zemi!

Krásný interiér

Další velkou kategorií, která je pro mě skoro tak důležitá jako samotná káva, je její interiér. A jsem si jistá, že nejsem sama, kdo při výběru podniků hledí i na to, jak se bude v kavárně cítit a jak pěkné fotky tam pořídí na Instagram;)

La Bohéme Café

Stejně jako je Ema synonymem pro parádní kafe, tak je i La Bohéme Café neoddělitelně spjato s jedinečným interiérem. Tahle kavárna, která spíš připomíná dechberoucí květinový ráj, funguje zároveň i jako showroom stejnojmenné pražírny a za barem jste ještě před dvěma roky mohli potkat i stejně oslňující blonďatou baristku… dobře, ego stranou. Ale tuhle kavárnu alespoň jednou za život prostě navštívit musíte.

Cukrárna Alchymista

Z trochu jiného soudku je můj milovaný Alchymista, který Vás na okamžik přenese o několik desítek let zpět. Tahle retro cukrárno-kavárna na Letné je jako vystřižená z období první republiky a v létě se pyší tou nejkouzelnější zahrádkou v Praze. Jsem si však jistá, že i když se přijdete ohřát v mrazivých dnech a vychutnáte si cappuccino s jedním z vyhlášených dortů, budete odcházet stejně spokojení jako zdejší štamgast, černý kocour Howard.
 
nejlepší kavárny Praha cukrárna alchymista

Kavárna co hledá jméno & SIGNATURE store & café

Pokud žijete v Praze a neznáte Kavárnu co hledá jméno, tak… nežijete v Praze. Tenhle hipster spot je zkrátka hvězdou sociálních sítí a pomalu jí začíná dohánět i její mladší sourozenec, SIGNATURE store & café, které je součástí neméně opěvovaného Vnitroblocku. Obě místa spojuje industriální design a naprosto pohodová atmosféra. Věková hranice zákazníků tu je celkově nižší, ale věřím, se tu bude cítit dobře každý, kdo potřebuje #utekodreality
 
nejlepší kavárny Praha vnitroblock
nejlepší kavárny Praha vnitroblock
nejlepší kavárny Praha kavárna co hledá jméno

Tricafe a Kavárna Nový Svět

Pokud na Vás bylo v předchozím odstavci té hipsteřiny trochu moc, teď trošku zvolníme. Mezi další kouzelná místa, která Praha nabízí, patří jednoznačně útulné Tricafe, kde můžete si můžete vychutnat vynikající espresso, z okna pozorovat zbloudilé turisty a pohupovat se při tom v houpacím křesle. A když už jsme u toho bloudění, nesmím zapomenout zmínit i moc příjemnou kavárničku Nový Svět ukrytou ve stejnojmenné uličce nedaleko Pražského hradu. Kousek nebe v turistickém pekle, díky Bohu za to!
nejlepší kavárny Praha praha neznámá

Styl & Interiér

Asi byste si ťukali na hlavu, kdybych do téhle kategorie nezařadila kavárnu, která má slovo interiér v samotném názvu. Tahle oáza klidu, která je šikovně ukrytá v samotném centru města hned u Václavského náměstí, nese jméno Styl & Interiér a je mým favoritem hlavně v létě, kdy bych mohla na zdejší zahrádce vysedávat snad do konce věků. V poslední době se však zaměřuje hlavně na kuchyni, tak uvidíme, jaký osud tu kávu v budoucnu čeká…

Momoichi Coffeetearia

Dalším unikátem na kávové scéně je bezpochyby i vinohradská kavárna Momoichi, která Vás na okamžik přenese až do vzdáleného Japonska a dá Vám pocítit tu pravou zenovou atmosféru. Jako jediná v České republice připravuje kávu na speciálních strojích Steampunk Alpha Dominche, ale na své si zde přijdou i milovníci kvalitních čajů nebo exotické asijské kuchyně.
nejlepší kavárny Praha momoichi
nejlepší kavárny Praha momoichi

Café Letka

Za posledním designovým tipem se vydáme opět na Letnou, kde se ve stínu Technického muzea ukrývá útulné Café Letka. Tohle místo, které patří mezi ty nejfotogeničtější podniky v Praze, nabízí kromě překrásného interiéru i víkendové brunche a ve večerních hodinách přicházejí na řadu hlavně sklenky vína nebo nějaké jiné alkoholické neřesti.
nejlepší kavárny Praha cafe letka
nejlepší kavárny Praha cafe letka

Brunche snů

Co si budeme povídat, do kaváren se v poslední době nechodí jen za skvělým kafem, ale nedílnou součástí jsou i bohaté brunche plné vajíček, lívanců, avokád a všemožných dalších odměn, které si po náročném pracovním nebo studijním týdnu opravdu zasloužíme. Do téhle kategorie se mimo níže uvedených řadí i již zmíněné Momoichi, Café Letka i Coffee room, na jehož avocado bread se denně sjíždí snad celá Praha. Ale nabídka je ještě mnohem bohatší. Takže já už Vás teď nebudu napínat a jdeme se pořádně nadlábnout!

Eska

Ani nevím, jak tohle kouzelný místo v srdci Karlína definovat. Skandinávií inspirovaná Eska funguje jako restaurace s pekárnou, kde si pečou vlastní kváskový chléb podávaný s těmi nejkvalitnějšími surovinami. Pekárna s kavárnou je v provozu celičký den, zatímco horní část, kterou tvoří restaurace, otevírá své brány v době oběda a večeře. O víkendech pak přicházejí na řadu takzvané dlouhé snídaně, které Vám zpříjemní nejen samotný víkend, ale celý zbytek týdne, za to Vám ručím.
nejlepší kavárny Praha eska

Café Jen

Dalším must-visit pro všechny milovníky víkendových brunchů je přátelské Café Jen v pražských Vršovicích. Nejen že se tu budete cítit jako u starých známých na návštěvě, ale zároveň si pochutnáte na dokonalých snídaních nebo můžete zkusit víkendový spešl, který sice pokaždé mění svou tvář, ale kvalita a chuťový zážitek zůstává neposkvrněný. Tady prostě nikdy neuděláte chybu.
 
nejlepší kavárny Praha cafe jen

Mezi srnky

To, že na Vinohradech není o dobré kafe ani brunche nouze, nám hrdě potvrzuje i roztomilé Mezi srnky, které se pouhou změnou písmenka (původní Mezi Zrnky) proměnilo ve snídaňový ráj všech foodies. Zajít sem můžete třeba na vynikající smoothie bowl, lívance či omeletu, kterou Vám až pod nos donesou milé a usměvavé baristky.
nejlepší kavárny Praha mezi srnky

Café Savoy

Dalším velikánem (nejen) snídaňové scény je slavné Café Savoy, které pod taktovkou Ambiente servíruje bohaté brunche plné všeho, na co si jen vzpomenete, v ještě opulentnějším prostředí. Ceny jsou možná trochu vyšší, ale ten zážitek vážně stojí za to.

Místo & Můj šálek kávy

Neméně profláklým snídaňovým spotem je i dejvické Místo (zvoleno kavárnou roku 2016) a jeho starší brácha, karalínský Můj šálek kávy. Kromě kávy z české pražírny Doubleshot si tu o víkendu můžete dopřát třeba anglickou snídani nebo veleslavné pohankové lívance se sezónním ovocem a smetanou. A aby těch ocenění nebylo málo, pokud budete mít štěstí, dostanete v Místě kávu přímo z rukou loňského vítěze Baristy roku, Ondřeje Hurtíka.

Café Lounge

O tom, jak je kavárenská rodina spletitá, nás přesvědčí i Café Lounge, sesterský podnik milované Emy. Právě sem ale, na rozdíl on frekventovaného espresso baru, chodí hosté posedět i na několik hodin a užít si ty krásně dlouhé, oku i jazyku lahodící snídaně.

Bistro 8

Inspirované Berlínem a možná i překrásným podnikem Roamers, je nenápadné Bistro 8 na Letné. V minimalistickém inetriéru dostanete tak parádní snídaně, že se Vám budou sbíhat sliny ještě když budete nahrávat jejich fotku na Instagram. Nekecám.

Monolok

V závěru naší snídaňové tour se (překvapivě) vrátíme zpátky na Vinohrady, kde nám nedávno upravenou snídaňovou nabídku představilo i stylové Monolok cafe. Vajíčka snad na všechny způsoby, lívance nebo francouzské toasty s horkými jablky a skořicí si tu navíc můžete v teplejších měsících užít i na překrásné zahrádce.
 
nejlepší kavárny Praha monolok cafe

Co je malé, to je hezké

onesip coffee

Další v pořadí jsou tři malinkaté espresso bary, které se však kvalitou kávy hrdě vyrovnají jejich větším kolegům. Tím prvním je drobounké onesip coffee, které se skrývá v historickém centru Prahy, v Haštalské ulici. Za barem potkáte dva kamarády, Adama se Zdendou, kteří jsou zároveň stvořiteli tohoto malého kávového království, a ke kávě od Round Hill Roastery můžete jako sladkou tečku zakousnout třeba kvalitní čokoládu ajala.

Sólista espresso bar

Žhavou novinkou na kávové scéně je bezesporu tajemný Sólista. Ten Vás totiž dostane nejen vynikající kávou a zákusky, ale i pohodlným pastelovým gaučem a růžovými stěnami, které spolu se sympatickým baristou vykouzlí jedinečný zážitek. Klobouk dolů a tleskám.
nejlepší kavárny Praha

Kafemat

A pokud nemáte zrovna v plánu několikahodinové klábosení nad šálkem kávy, zaskočte i do dejvického Kafematu, objednejte si espresso nebo filtr a nasávejte ducha Berlína, kterým se tahle malá kavárnička inspirovala. Bude Vám fajn, vážně.

A jedeme dál!

Pokud máte pocit, že se toho do Prahy už víc nejvejde, vyvedu Vás z omylu. Sama tomu nemůžu uvěřit, ale ještě pořád nekončíme. Když jsem si postupně vypisovala seznam všech míst, o které se s Vámi chci podělit, upřímně mě zaskočilo, jak dlouhý nakonec byl. A ať jsem škrtala jak se dá, ještě mi tam stále zbylo několik favoritů, které Vám tu prostě musím doporučit.
Jelikož Vám ale už jistojistě to kafe, které jste si ke čtení připravili, vystydlo, vezmu to už jen hodně stručně. Do svého kávového bucket listu si tedy určitě připište ještě Barry Higgel’s coffeehouse v Holešovicích, I Need Coffee u Palackého náměstí,  kavárnu Pražírnu a Double B nedaleko I. P. Pavlova, stylové yes kafe / studio, jedinečný bar Cobra a hravé Dos Mundos Café na Letné a nesmím zapomenout ani na nejlepší filtrovanou kávu široko daleko, kterou na farmářských trzích připravují kluci z Brewbaru nebo vynikající espressa od Kávového Klubu.
A těmito řádky dnes už opravdu končím. Píše se začátek roku, na nedostatek kaváren si v Praze rozhodně nemůžu stěžovat, ale i tak jsem zvědavá, kolik novinek s sebou rok 2017 přinese. Ty nejaktuálnější tipy najdete na mém Instagramu (@veronikatazlerova) a pokud Vám v seznamu nějaké místo přeci jen chybí, neváhejte se o něj se mnou podělit v komentářích!
 
Budu se moc těšit na Vaše tipy a mějte se opět nádherně,
Veronika ♥

35 Comments

 1. 28.1.2017 / 7:35

  Tohle je článek pro všechny kávový šílence jako jsem i já :)) většinu míst znám, jen mi v tvým seznamu hodně chybí má oblíbená The Kavárna, kousek od Míráku, taky rozhodně stojí za návštěvu! 🙂

 2. 28.1.2017 / 17:29

  Děsně super článek a mám na to hodně podobný názor. Já jsem jen hodně zatížená na Kávový Klub a tak bych určitě nevynechala ani Kafe Karlín – ty jejich kostky místo podlahy, mini dortíky a v létě Red Eye MILUJU 🙂

 3. 28.1.2017 / 19:42

  Moc děkuji za tento super článek. V Praze je toho tolik a já jsem ráda, že mi při její příští návštěvě stačí mrknout k tobě na blog a hned budu vědět kam jít 🙂

  Je vidět, že sis na článku dala záležet. Moc mě bavil a částečně jsem se alespoň v duchu na každé místo přesunula.

  http://moimelea.blogspot.cz

 4. 28.1.2017 / 20:26

  Skvělý článek, rozhodně si ho ukládám, abych ho opět našla, až pojedu zas do Prahy. Vintroblock jsem si zamilovala, i když zatím jen z fotek a do Kavárny, která hledá jméno, tak musím určitě zajít. Ale na tvém seznamu je mnoho kaváren, o kterých jsem dosud neslyšela, a tak je ráda v budoucnu navštívím 🙂

 5. 28.1.2017 / 20:30

  Naprostá pecka! 🙂 Všechny znám a naprosto se ztotožňuju 🙂 já ještě přihodím Cafe Záhorský (snídaně hlavně!!) a kavárna Elvíra (sestřička La Boheme!) 🙂 Těším se na další články 😉 Andy

  • 31.1.2017 / 19:22

   La Bohéme má sesterské kavárny jen ve vedlejším Pavilonu a momentálně v překrásném showroomu v Dlouhé ulici:) Elvíra jen bere kávu, ale děkuji za tip, ani jsem jí neznala:) Jinak s Café Záhorský musím naprosto souhlasit!:))

 6. 29.1.2017 / 12:09

  Doporučuju ještě Kavárnu Pisálek, literární kavárnu, kde doslova knížky létají nad hlavou. Kávu tam mají z pražírny od La Boheme Café. Akorát má tu nevýhodu, že je taková zapadlá a mimo centrum, na sídlišti u zastávky Poliklinika Mazurská, takže tam lidi moc nezavítají (a proto možná i zkrachuje).

 7. Anonymní
  29.1.2017 / 16:22

  Článek skvělý. 🙂 A víš, co by se mi hodilo teď úplně ze všeho nejvíc? 🙂 Kategorie s kavárnami, kde může člověk s tou dokonalou kávou bez problémů vysedávat půl dne a v relativním klidu tvořit a tvořit.

  • Anonymní
   29.1.2017 / 20:54

   Soulasím, článek skvělý.:) Do kategorie, která by se Vám teď nejvíce hodila, bych rozhodně doporučoval Cafedu na Muzeu. Místo stoveřené pro studium a práci, kde se inspirace a motivace hledá sama. Navíc rozšířili kavárnu i do druhého patra, takže je tam spoustu místa. Skvělá k tvoření je i nonstop studovna, která je součásti Cafedu.

  • 31.1.2017 / 19:24

   Na studium a práci je fajn Kavárna co hledá jméno, Signature a Double B:) Jinak, jak píše pan Anonymní no. 2, Cafedu je vyloženě studovna, ale káva za mě bohužel nic moc…

  • Bára P
   9.12.2017 / 22:42

   Original Coffe doporučuju pro klidnou tvorbu, občas se i naučím))

 8. 31.1.2017 / 18:07

  Som sklamana z KCHM a Signature. Priestor krasny, ale sluzby ????

  • 31.1.2017 / 19:25

   Bohužel musím souhlasit, je to dost o štěstí, jakou obsluhu a baristy zrovny vychytáš… Ale věřím, že to snad kluci do budoucna vyladí:)

 9. Anonymní
  3.2.2017 / 19:08

  Ahoj, hele mela bych dotaz, jsem strasne nekomunikativni typ. 😀 kdyz jdes do kavarny, tak si sednes a oni ti prinesou menu nebo si jdes objednat k baru? Diky

  • 3.2.2017 / 19:13

   Záleží na tom, jak to mají v dané kavárně nastavené:) Ale barista je opravdu ten poslední člověk, koho by ses měl, nebo měla bát:D

 10. Radezim
  4.2.2017 / 14:01

  Úžasný článek!!! Kolegové a kamarádi po mně často chtějí nějaké tipy, tak je budu odkazovat na tento souhrn, protože je v něm většina kaváren, co miluju anebo které mám určitě v plánu navštívit!!! 🙂 Já ještě miluji nakupování kávy v Coffee Source, ale posedět v kavárně jsem ještě nezkoušel. Jen jsem koukal, že mají pěknou zahrádku schovanou ve dvoře…

 11. Anonymní
  17.2.2017 / 11:04

  Moc děkuji za super souhrn! Moc pomohl. Ale mám velkou prosbu. Hledám marně kavárnu, kde by nebylo takové rušno – frmol, zároveň se tam může mluvit, neb potřebuji s druhým člověkem na schůzce komunikovat, ale zároveň potřebuji trochu asi se tzv. "někde zašít", neb jsou věci, které nepotřebuji, aby slyšel hned Franta, co sedí vedle u stolečku 🙂 Jestli mi rozumíte 🙂 Je někde to pravé místo? 🙂 Moc děkuji!

  • 17.2.2017 / 11:43

   Tak vytíženost kavárny záleží i na době, kdy jí navštívíte:) Ale co mě teď napadá, tak na schůzky je skvělé La Bohéme Café, Monolok Café, Cukrárna Alchymista, Double B, Kavárna Pražírna:)

 12. 20.2.2017 / 10:15

  Ještě bys mohla přihodit tip, jak v těhle kavárnách sehnat místo. já vždycky přijdu a full house, že mě to úplně odrazuje to zkoušet. nestává se ti?

  • 20.2.2017 / 11:59

   Abych pravdu řekla, ani moc ne:) A když vím, že je kavárna opravdu vytížená, udělám rezervaci:)

 13. 23.2.2017 / 7:48

  Zkus ještě kavárnu Bacaro. S kávou tam musejí ještě zapracovat, i když cappuccino není vůbec špatné, ale atmosféra kavárny v duchu Provance je neuvěřitelné. Ranní snídaně, posezení s knihou, pracovní schůzka nebo večerní posezení u sklenky vína má prostě svůj spirit. Je na Vinohradské kousek od Flory, ale zahrádka do vnitroblocku je parádní.

 14. 20.7.2017 / 9:13

  Super článek 🙂 Koukám, že to máš opravdu v malíku 🙂 I já jsem kavárenská 🙂 V Praze bydlím (studuji) teprve rok, takže to ještě zdaleka nemám takhle zmáklé, ale těch kaváren, kde jsem již ochutnala kávu, je pořádná spousta 😀 Díky za tipy 🙂
  Veronika

 15. Anonymní
  9.8.2017 / 16:24

  Já bych mezi ty malé a útulné kavárničky přidal Kafe v Klidu. Malá kavárnička co se zjevila v uličkách kousek od náplavky. Já tam chodim si jednoduše odpočinout. 😀

  • 10.8.2017 / 8:49

   Tak tam jsem ještě nebyla:) Vím o ní sice už od otevření, ale nějak jsem si stále nenašla cestu:)

   • 21.12.2017 / 14:14

    Koukám, že tu o mě někdo psal. 🙂 Budu moc rád když dorazít a dáte vědět svůj názor a popřípadě doporučíte dál či nasdílíte. 😀

 16. 1.12.2017 / 20:25

  Ahoj,
  sice nejsem z Prahy a objevím se tam tak jednou za měsíc, ale tenhle seznam tipů si určitě někam uložím. Kavárny totiž miluju a strašně ráda si někam zajdu sednout s kamarádkou či přítelem.
  O Coffee Roomu jsem toho slyšela už hodně, takže to je tutovka při příští návštěvě Prahy. Do cukrárny Alchymista bych zavítala už jenom kvůli tomu názvu. Haha popisek u Kavárny co hledá jméno jsi naprosto trefila, protože tohle místo znám i já. Brunche jsou láska a do Café Jen se taky už nějaký ten pátek chystám.

 17. Maja
  6.12.2017 / 21:59

  Díky moc za tipy 🙂 Nejsem z Prahy, takže si článek ukládám do záložek pro strýčka příhodu 🙂
  Maja

 18. 13.3.2018 / 18:29

  Dobrý den,
  jen bych rád představil svůj malý začínající projekt Najdikavarnu.cz -> Kavárenský průvodce. Každý může přidávat, upravovat, hodnotit, sdílet své oblíbené kavárny po celém světě. Stačí znát adresu. Pokud ale znáte i další detaily jako telefon, www stránky, facebook, instagram, tripadvisor, foursquare, yelp, tak neváhejte a přidejte můžete tím své oblíbené kavárničce jen pomoci. 🙂 Pokud by to tu někomu vadilo tak se omlouvám a můžete komentář smazat, jen mi to přišlo tématické. Děkuji 🙂

  https://www.najdikavarnu.cz

 19. 20.3.2018 / 21:28

  Dokonalý článek ! Mám moc ráda EMA bar a Kavárnu co hledá jméno, která jsem slyšela že je znovu otevřená 🙂 Určitě článek před návštěvou Prahy ještě jednou projedu

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Přejít k navigační liště

Copak hledáte?