25 nejlepších kaváren se zahrádkou v Praze

Slunce svítí o sto šest, ledové drinky tečou proudem a kavárenské zahrádky už zase praskají ve švech. A i když mě trochu štve, že ulovit místo bez rezervace začíná být během těhle letních dnů takřka nadlidský úkol, není se čemu divit. Co může být totiž větší pohoda než vysedávat ve stínu rozkvetlých stromů, usrkávat při tom ledovou kávu a plánovat nějakou nezapomenutelnou letní dovolenou?

Jak už jste pravděpodobně z názvu pochopili, tentokrát bude řeč o kavárnách. Ty nejlepší pražské jsem vám již sepsala v tomto článku, tak teď budu trošku konkrétnější. Na základě té hromady zpráv, které mi od vás chodí na Instagramu jsem se rozhodla, že vám odtajním mé oblíbené úkryty před světem, kde můžete v klidu relaxovat, odpočívat a nasávat tu neopakovatelnou atmosféru dlouhých letních dnů.

Takže, v jakých pražských kavárnách že najdete ty nejkrásnější zahrádky, klidné vnitrobloky a příjemné venkovní posezení?

No a samozřejmě nesmím opomenout moje milované farmářské trhy na Náplavce, kam ale pro jistotu vyrazte nejlépe hned zrána, abyste se vyhli davům, které by vám mohli tu sobotní pohodu trochu zkazit.

V jakých kavárnách (klidně i mimopražských) v létě nejraději vysedáváte vy? 

Pokud by vás zajímaly další kavárenské tipy a rádi byste vyzkoušeli něco nového, určitě mrkněte na mapu kaváren, kam pravidelně zaznamenávám dobré kavárny z celého světa. No a v neposlední řadě mě můžete sledovat i na Instagramu @veronikatazlerova, kde se o všech novinkách dozvíte jako první.

Veronika ♥

Líbil se vám článek? Pošlete ho dál!

13 Comments

 1. Ellen
  16.6.2019 / 12:22

  Já miluju jednu zahradní restauraci tady u nás v Curychu, kde dělají kromě výborné kávy nejlepší žebirka na světě. Výhled na Alpy v ceně 😄

 2. Julie Smejkalová
  18.6.2019 / 22:40

  Ahoj, Veroniko, přijíždím z nekolikaměsíčního Erasmu a co si přeju nejvíc, je být s přítelem v Praze a zažít spoustu hezkých chvilek, navštívit hezká místa, kavárny, restaurace a podobně. A v tom mi právě pomáhá i tvůj blog. Děkuju za sepsání takových míst a celkově za inspiraci. Neumíš si predstavit, jakou cenu to pro mě má po tom půl roce, co jsem byla pryč a teď můžu být doma, v Praze a navštívit taková místa, na která bych sama nepřišla.

 3. Kačka
  20.6.2019 / 17:47

  Mě se třeba moc líbí v Kafe v Klidu za národním divadlem. Mají sice jen dva stolečky, ale super je, že tam sluníčko paří jen asi dvě hodinky denně a jinak je tam pohoda a klídek.

 4. Marika
  21.6.2019 / 11:20

  V Brně doporučuju Café Momenta a jelikož se za týden stěhuju do Prahy, tak se těším na objevování kaváren i tam. ☺️

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Přejít k navigační liště

Copak hledáte?