10 tipů, kde se vzdělávat online

Už to bude měsíc, co jsem vám tu sepisovala seznam knih, které si chci přes léto přečíst. A možná jste tehdy postřehli, že většina z nich nepatří do kategorie letních oddychovek. Zkrátka a dobře, někde hluboko v sobě mám potřebu se neustále vzdělávat. Rozšiřovat si obzory. Posouvat se dál.

A nevybavujte si prosím ve spojitosti se slovem vzdělání ty oprýskané školní lavice a starou černou tabuli. Tohle není to, o čem mluvím. Učit se můžeme každým dnem. A je jedno, jestli jde o DIY tutoriály na výrobu dřevěné lavičky, osobní rozvoj nebo kurzy IT. Všechno nové, co se dozvíme, se počítá.

A jelikož mi od vás na Instagramu pořád chodí spousta dotazů na to, zda se s vámi podělím o tipy, kde se vzdělávat online, pokusila jsem dát dohromady všechny mé oblíbené youtubery i weby, kde čas od času zhlédnu nějakou zajímavou přednášku (většinou z oblasti marketingu), a tady jsou;

TED Talks  – Pokud jste ještě neslyšeli o formátu TED Talks, je nejvyšší čas to napravit. Na oficiálním webu najdete nespočet přednášek napříč všemi tématy (minimálně první tři nejsledovanější vidět prostě musíte!) a mnoho z nich najdete i na YouTube.

heyDominik – Pokud se objeví nějaká novinka týkající se Instagramu, tenhle týpek o ní bude vědět jako první. Jeho videa jsou krátká, stručná a jednoduše na pohodu.

Cesta Úspěšných – Na tomhle youtubovém kanále najdete záznamy zajímavých přednášek ze všech možných sfér a jsem si jistá, že alespoň jedna z nich bude inspirovat i vás.

Sunny Lenarduzzi – Obdivuhodná business žena, na jejímž YouTube se pravidelně objevují videa na témata sociálních sítí, osobního rozvoje, time managementu, marketingu i podnikání.

FuckUp Nights Prague – Geniální koncept, kdy úspěšní lidé otevřeně přiznávají, co všechno se jim na cestě za slávou a úspěchem nepovedlo. Tohle mě vážně baví.

Lidé z praxe – Další místo, kde najdete záznamy přednášek ze všech možných oborů.

ZeptejSeFilipa – Filip je naprostý blázen do marketingu a z jeho videí je to pořádně cítit!

Sorelle Amore – Nádherná slečna, která vás provede světem focení, editování a vším, co má co dočinění se sociálními sítěmi.

Na volné noze  – YouTube kanál plný rozhovorů s freelancery, kde se dozvíte víc o jejich cestě, pádech i úspěchu.

Nejlepší copywriter – Základy copywritingu hezky od A do Z.

Výše jsem vám vypsala opravdu jen malý zlomek zdrojů, které mi pomáhají mít přehled a rozšiřovat si obzory. Různé marketingové weby, které pravidelně čtu, se objevují v měsíčních klicích, když mám čas, snažím se chodit i na offline přednášky a workshopy (doporučuji třeba ty od Click it) a když jsem se připravovala na certifikát CAE, trávila jsem večery s jedinečným Broňou. A pokud (fakt výjimečně) zatoužím po něčem trochu náročnějším, zabrouzdám na web Coursera, kde jsou volně k dispozici kurzy z těch nejlepších univerzit světa.

Samozřejmě, možností, kde se online vzdělávat, je mnohem víc. A já jsem za tuhle možnost tak moc vděčná. Je konec časům, kdy všechno vědění bylo ukryto v papírových knihách a hlavách podrážděných profesorů. Teď je jen na nás, jestli si tuhle příležitost necháme proklouznout mezi prsty, nebo ji využijeme v náš prospěch.

Zkrátka a dobře, pokud jen trochu chcete, vždycky můžete být o kousek lepší. A je úplně jedno, jestli k tomu máte papír, nebo pár písmenek před jménem. Ač jsme sice ještě pořád společnost založená na papírech, mám pocit, že pravidla hry se pomalu mění. A já jsem moc ráda, že toho můžu být součástí.

Sledujete také nějaké zajímavé youtubery nebo weby? Napište mi vaše tipy do komentářů, budu se na ně moc těšit:)

Veronika ♥

Líbil se vám článek? Pošlete ho dál!

12 Comments

 1. Kamila
  22.7.2018 / 11:49

  TED Talks jsem neznala, určitě začnu sledovat! A tenhle outfit je nádherný, vypadáš jako víla 🙂

  • 22.7.2018 / 14:19

   Kamčo, moc děkuju a na TED Talks určitě mrkni:) Konference se konají i po celý rok v různých částech ČR:)

 2. 23.7.2018 / 11:48

  Skvělý článek, spoustu tipů jsem neznala a už se těším, až je všechny prozkoumám! Já odebírám třeba Spirit newletter, mimo jiné s tipy na nově otevřené podniky a kavárny v Praze i ČR 🙂 http://spiritmagazin.cz/

  • 23.7.2018 / 13:52

   Mončo, ten také už nějakou dobu sleduji:) A pro gastro novinky doporučuji ještě CityBee a Jídlo a Radost:)

 3. 24.7.2018 / 22:53

  Super článek! Moc děkuji za posty, kromě Coursea a Broni jsem nic neznala..:)

 4. 5.8.2018 / 20:55

  Hezky napsané a moc dobrá myšlenka článku. Jinak, na fotce ti to strašně sluší m ty šaty jsou boží 😊👍

 5. 20.8.2018 / 21:10

  Díky za bezva tipy! O některých jsem ani nevěděla. Píši blog o vzdělávání a aktivním životním stylu edumama.cz a určitě mrknu třeba na Sunny Lenarduzzi.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Přejít k navigační liště

Copak hledáte?