Photo Diary || Srpen

září 01, 2017 Veronika Tázlerová 22 Comments


Zdá se Vám to taky tak neuvěřitelné? Mám pocit, jako by to bylo včera, co jsem Vám sepisovala červencové Photo Diary, a už máme za sebou další měsíc. Léto. Prázdniny.

Ale ani tentokrát není důvod ke smutku. Život jde dál a nezáleží na tom, kolik stupňů zrovna ukazuje teploměr. Radovat se z maličkostí a vychutnávat si každičký den můžeme přeci pořád. Tak na to, prosím, myslete. A slibte mi, že se nenecháte rozhodit nějakým datem v kalendáři, dobře?

To už ale zase odbíhám. Jako vždycky.

Dnes jsem si pro Vás totiž připravila tradiční souhrn mých dní, které byly v srpnu víc než kouzelné. Mám tu pro Vás spoustu fotek z kavárenského vysedávání (a pracování), zajímavých akcí, jedné překrásné výstavy i několika novinek, které rozhodně stojí za návštěvu. Takže už to nebudu protahovat a jdeme rovnou na to!

V srpnu jsem se snažila využít volný čas k cestám do míst, kam se během roku nedostanu, proto jsem si udělala malý spontánní výlet do Plzně, strávila jsem několik skvělých dní ve Vídnivelmi neplánovaně jsem navštívila Divokou Šárku a když pro Vás sepisuju tyhle řádky, koukám z okna na vrcholky Jizerských hor. O tomhle kouzelném zakončení prázdnin Vám ale napíšu až v dalším článku, nezlobíte se?

Co se týče nových podniků, kromě vinohradské Spižírna 1902, která v poslední době válcuje Instagram, mě moc zaujala i kavárna AntHill, na jejíž otevření jsem byla před pár týdny pozvaná. Celý prostor je stylizovaný do dob poválečného Vietnamu, na menu najdete ty nejbláznivější asijské kombinace a všichni se tu na Vás budou usmívat od ucha k uchu. Vážně moc příjemné místo.

A v neposlední řadě nesmím zapomenout ani na Bistro 8, které před pár dny otevřelo druhou pobočku  u Jiřáku. Díky za to!

Když se přesuneme ke troše té kultury, mezi parádní akce, které jsem během uplynulého měsíce navštívila, patří bezpochyby More life less bullshit festKromě toho, že se mi splnil dětský sen a viděla jsem naživo Dana Nekonečného (je prostě boží!), Tomáše Kluse i Olgu Lounovou a poslechla si několik inspirativních přednášek, jsem se díky tomu dozvěděla i o skvělém projektu Štrůdl. Ten pořádá pravidelné happeningy na různá témata osobního rozvoje, a to se zajímavými hosty, kteří Vám dodají odvahu, motivaci a recept, jak překonat překážky v realizaci Vašich snů. Krásný to počin.

Další nezapomenutelný zážitek je pro mě rozhodně výstava The Art of Shoes Manolo Blahníka (věděli jste, že tenhle obuvnický král měl české předky?), která probíhá v pražském Museu Kampa až do poloviny listopadu. Za mě opravdu velká nádhera!

Co se týče nějakých těch materiálních lásek, v rámci přípravy do školy (už je to tak...) jsem narazila na krásné papírnictví kaš-mi-daš, které mi učarovalo všemi těmi rozkošnými notýsky, recyklovatelnými sešity... hotový ráj pro všechny paperlovers.

A poslední srpnovou novinkou, která bude (doufám!) velkým přínosem i pro Vás, je navázání spolupráce s holkami z NeHladu, které mě začátkem měsíce pozvaly na otevření jejich nutriční poradny. Pokud mě sledujete už delší dobu, víte, že zdravá strava a sport jsou pro mě na denním pořádku, již několik let navštěvuji výživové paradce a s jídlem bojuji už pěkně dlouho, proto mám z této nabídky vážně velkou radost! Plánuji pro Vás i nějaké články právě na tohle téma, tak doufám, že se těšíte tak jako já.

A jak jste si užili poslední prázdninový měsíc vy? Chystáte se ještě někam?

Mějte se překrásně a užijte si fotky,

Veronika 

Cafefin 


Spižírna 1902 

Trhy na Jiřáku 

Mamacoffee Londýnská 

Pražírna 

Buddha bowls v Bistru 8 

Coffee room 

Otevíračka AntHill 
Sobotní Náplavky 

A nejlepší kafe v Praze 


Le Caveau 

Tricafe 

Kafemat 

Oblíbená GourmetPauza 

More life less bullshit fest 

...na nádherné střešní terase 


Bistro 8 Vinohrady 


Sólista Espresso Bar 

GourmetPauza 

La Bohéme Café 

Café Lounge 

GourmetPauza 

Otevření poradny holek z NeHladu 
Coffee House Prague 


Dáreček z kaš-mi-daš Kavárna Pražírna 

GourmetPauza 

Café Lounge 


Nejkrásnější kavárenská zahrádka v Praze 


Emička 

Republica Coffee 

Kavárna Pod Lipami 


Ema Espresso Bar 

A jedno sváteční kafíčko s babičkou 

22 komentářů:

 1. Páni, Spižírna vypadá fakt kouzelně, to se musí nechat. A ani Štrůdl nevypadá špatně :).

  https://gingerjannie.blogspot.cz

  OdpovědětVymazat
 2. Ou, Manolo Blahnika jsem si nenechal ujít ani já. Doporučuju zajít se podívat na výstavu Martina Velíška do galerie Václava Špály, ta taky stojí za vidění. Spižírna je krásná, soudě dle instagramu si to nemyslím jen já! A v Headshot coffee jsi nebyla? Mají krásný nový posezení ve Františkánské zahradě :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuju za tip:) A v Headshot jsem zatím nebyla, ale novou pobočku na IG mapuji už dlouho:)

   Vymazat
 3. Já se nemůžu vynadívat. Ty tvoje fotky... Hlavně z kaváren ♥ Doufám, že se jednou dostanu do Prahy třeba za studiem nabo prací. Ráda bych nějakou kavárnu na tvá doporučení navštívila. :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Terezko, co si tedy udělat nějaký coffee trip?:) A pak mi dej určitě vědět, kde se ti líbilo nejvíc:)

   Vymazat
 4. Veru já mám tyhle články tak moc ráda! Vždy jsou plné štěstí a krásna:)
  Měj se krásně!
  Tina
  https://tinasmerdova.blogspot.cz/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kristýnko, děkuju moc, tvé komentáře vždycky potěší:)

   Vymazat
 5. Suuuuper clanky, tyhle clanky tak miluju, vzdycky mi udelas nejvetsi chut na kafe, dobrou naladu a knizku, krasa! <3
  Uzij si vikend,
  Sandra

  OdpovědětVymazat
 6. Ty boty a květiny! Já miluju photo diary, protože většinou jsou plné krásných fotek, které mnohdy dokáží říct více než slova, kouzelné :)

  Lady Lenna

  OdpovědětVymazat
 7. Ach! Ty jsi tak akční! Já až budu od října zase v Praze, tak už mám vytvořený v mobilu seznam všech kaváren a míst kam musím! Většina je z tvého článku o kavárnách a teď musím přidat další z tohoto článku! :-D Děkuji za tipy! I na tu výstavu botiček bych se ráda podívala... :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak doufám, že si Prahu (a kavárny) moc užiješ:)

   Vymazat
 8. Lidi by hned neměli propadat depresím z toho, že končí léto. Doma se k tomu snažím všechny nabádat, i když samotné mi to je občas líto, ale stejnak se nedá nic dělat, ostatně i podzim vybarvuje plno nádherných dní :).
  Ta kavárna AntHill zní moc zajímavě, je krásné, jak lidi realizují svoje nápady :).
  Jinak, vážně nádhera fotky! Jestli se můžu zeptat, čím fotíš? :)
  Moc se mi líbí ty tvoje modré šaty :), máš styl :)

  www.maly-kousek-nebe.blog.cz

  OdpovědětVymazat
 9. Koukám, že jsi měla docela nabitý měsíc - a to je jedině dobře. Máme si užívat každé chvilky! :)

  http://elisminarova.blogspot.cz

  OdpovědětVymazat