Všechno nemusí jít vždycky podle plánu

srpna 24, 2017 Veronika Tázlerová 7 Comments


Píše se jedna nádherná srpnová neděle a mě budík vytahuje z postele už v šest hodin ráno. Ospale se snažím vzpamatovat z provtního šoku a chvíli nato už obouvám tenisky, balím připravené sendviče a liduprázdnými ulicemi se vydávám na Smíchovské nádraží, kde se mám setkat s přáteli.

V tramvaji ještě kontroluji čas odjezdu, číslo autobusu a začínám se těšit čím dál tím víc. Konečně se i já podívám na to nádherné místo, které válcuje Instagram. Konečně uvidím tu fascinující scenérii, která se pod Vyhlídkou Máj rozprostírá. (A konečně si odškrtnu další bod ze svého letního seznamu přání.)

Na nádraží přicházím s dvacetiminutovým předstihem, tak se ještě pomalým krokem vydávám pro kafe do Žabky (já vím, já vím...) a pak začínám nenápadně okukovat cedule s jízdními řády autobusů.  Když však obejdu nádraží kolem dokola a nikde naše číslo nenajdu, začínám být trochu nervózní...

O pár chvil později již s přáteli zběsile pobíháme sem a tam, rychlostí blesku luštíme malinkatá písmenka a konečně, pět minut před odjezdem, zoufale prosíme o radu právě snídajícího autobusáka. Ten nám, při pohledu na naše bezradné tváře, co nejohleduplněji sděluje, že autobus jede z vlakového nádraží a za tak krátkou dobu se tam nemáme šanci dostat. Paráda.

Chvíli jen tak zklamaně posedáváme na zaprášeném obrubníku a nakonec kamarádka přichází s náhradním plánem; prozkoumat Divokou Šárku, to záhadné místo, které jsem doteď míjela jen cestou na letiště. Vyměníme si jediný pohled a už si to štrádujeme na tramvaj, která se stává hlavním dopravním prostředkem našeho výletu.

Když o několik desítek minut později vystupujeme na konečné stanici, ocitáme se v úplně jiném městě. Praha zůstala kdesi daleko za námi a před námi se rozprostírají překrásné skály, stepi a rozsáhlé lesy.

Nejprve se vydáváme na procházku kolem přírodního koupaliště, kde v tuhle ranní dobu potkáváme jen pár rybářů, a nedlouho poté už šplháme na vrcholky skal. Tam jsme k našemu překvapení úplně sami, nacházíme nejkrásnější místo, děláme si malý piknik a pěkných pár chvil si jen užíváme neopakovatelnost a sílu tohoto místa...

Když Vám píšu tyhle řádky, nemůžu se ubránit úsměvu. Vy, co mě znáte už nějaký ten pátek, moc dobře víte, jak ráda objevuji nová místa a jak moc mě ubíjí stereotyp. A ač vím, že vystoupit ze zajetých kolejí všedních dnů není vždycky jednoduché, právě tyhle malé krůčky můžou být skvělý začátek. Nemusíte jezdit meditovat do Indie, jen se občas vydejte jinou cestou, svezte se tramvají o pár zastávek dál nebo vstupte do hlubin Divoké Šárky. A když se Vaše plány občas zvrtnou, nelamte si s tím hlavu, vždycky to nějak dopadne...

Mějte se krásně a pokud máte nějaké tipy na další malé výlety, podělte se o ně se mnou v komenářích,

Veronika 

divoká šárka praha
divoká šárka praha
divoká šárka praha
divoká šárka praha
  
divoká šárka praha
  
divoká šárka praha
  
  
divoká šárka praha

7 komentářů:

 1. Krásné fotky a příroda :) vůbec jsem nevěděla, že na Divoké Šárce něco takového je :) tu vyhlídku válcující Instagram jsem taky chtěla navštívit, ale tohle léto už to asi nestihnu :D tak nakonec to byl přece jen fajn omyl :)

  Lady Lenna

  OdpovědětVymazat
 2. Ty jo, to je krása! Až bych nevěřila, že něco takového u nás v Česku existuje :)

  https://elisminarova.blogspot.cz

  OdpovědětVymazat
 3. Krásné, taky už se tam asi tak... 2 roky chystáme. :D Ale vždycky nás odradí přesedání na autobusech. Hold si ještě měsíc počkáme a pak vyrazíme vlastním autem. Aspoň už to tam bude vyladěné do podzimních barev. :) Moc krásný článek!

  Corculum | Stepanka_T
  Instagram

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Taky budu muset příště ulovit nějakého řidiče:D

   Vymazat
 4. Niekedy sú práve spontánne a neočakávané veci tie najlepšie :) Verím, že sa ti Divoká Šárka páčila. Ja som si tam bola oddýchnuť počas skúškového a načerpala som tam kopu energie. :)

  Barbie´s Vibe - Lifestyle&Travel Blog

  OdpovědětVymazat