Jeden pozdrav ze severského království

června 16, 2017 Veronika Tázlerová 7 Comments


Právě sedím na terase u malého dřevěného stolku, za hlavou mi zapadá slunce a chladný severský vítr si pohrává s mými vlasy. V nohách mám za uplynulé dny už desítky kilometrů a hlavou mi lítá jedna myšlenka za druhou. Mí přátelé si teď zřejmě vyměňují elektronické dopisy se srdcem Evropy a já jsem podlehla nutkání poslat jeden pozdrav i Vám.

Je to už třetí den, co objevuji krásy dánské metropole, a má láska je čím dál tím silnější. To, že miluji Skandinávii, jsem si potvrdila už při návštěvě OslaStockholmu, ale s každou návštěvou se zamilovávám víc a víc.

Nevím, čím přesně mě sever Evropy tak přitahuje, zda je to tou dokonalou kávou, skandinávským designem, všemi těmi roztomilými kavárničkami a obchůdky, svěžím vzduchem, farmářskými trhy s čerstvou zeleninou a ovocem, minimalismem, stylovými Skandinávci, nebo jen tou klidnou a natolik přátelskou atmosférou, která tu na Vás dýchá na každém rohu, ale jedno vím jistě - Kodaň je jedno z měst, které mi zůstane v srdci navždycky.

A i když jsem Vám původně chtěla napsat článek až se vrátím zpátky do Prahy, nemohla jsem jinak. Posílám Vám proto trochu toho kodaňského štěstí a doufám, že až Vám v dalším povídání celé tohle malé dobrodružství shrnu, zamilujete se také. Pokud se však chcete už teď podívat alespoň na pár střípků, můžete skočit na můj Instagram @veronikatazlerova a objevovat tohle nádherný město společně se mnou.

Godaften,

Veronika 


 

7 komentářů:

 1. Ohhh, taky bych se nekdy rada podivala do Skandinavie, byla jsem jen v Amsterdamu a uz i tam se mi moc libilo. ;) Hlavne Stockholm a Kodan me moc moc laka!!! <3

  OdpovědětVymazat
 2. Uži si to tam :) SLedujem Instagram a je tam vážne krásne.

  Flung out of space

  OdpovědětVymazat
 3. Verunko, ty tak krásně píšeš. Ach, naprostá dokonalost. Každý řádek hltám a modlím se, ať neskončí... Dánsko je určitě krásné. Švédsko, Norsko, Finsko a Dánsko mne vždycky lákaly a věřím, že je budu moct jednou z mého wishlistu zemí, které chci navštívit, vyškrtnout. Na tvůj další článek se moc těším. ♥

  http://elisminarova.blogspot.cz

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Eliško, mockrát děkuju, ani nevíš, jakou mi Tvůj komentář udělal radost ♥

   Vymazat