Změna je život


Kdybyste mi ještě před pár měsíci řekli, že budu pro Praze pobíhat s růžovou hlavou, zřejmě bych si ťukala na čelo. Možná je to tím jarem, rozkvetlými korunami stromů, pestrobarevnými tulipány na farmářských trzích, nebo jen zoufalstvím z blížící se maturity, ale opravdu jsem to udělala. Vzdala jsem se role nenápadné blondýnky a minulý týden jsem si nechala obarvit vlasy na růžovo. A věřte nebo, zatím mě to setsakramentsky baví!

Celá tahle myšlenka se mi usadila v hlavě už nějaký ten pátek zpátky, kdy jsem seděla u mé nejšikovnější Lenny a přemýšlela, co dál. Nemůžu říct, že by mě blond nudila, ale já prostě miluji změny. Představa, že bych měla žít rutinní život, kdy je každý den jako ten druhý, mě děsí a to samé platí i o vlasech. Chtěla jsem něco jiného, zajímavého, něco, co by vneslo trochu svěžesti do tohohle šedivého období. A tak jsem se rozhodla. Příště jdeme na růžovo.

Nebudu Vám nic nalhávat, tohle moje spontánní rozhodnutí mě v následujících dnech začínalo trochu děsit. Začala jsem zvažovat všechna pro a proti i konzervativní názory okolí, ale nakonec jsem nepodlehla. Říká se, že zkusit se má všechno. A kdy bude lepší čas než právě teď?

Chopila jsem se tedy telefonu a domluvila si termín. Věděla jsem, že Lenny mohu plně důvěřovat, proto jsem se již o nic víc nestarala a v den D jsem odhodlaně usedla do kadeřnického křesla. Lenny se ještě ujišťovala, zda nejde jen o nějaké jarní pobláznění, ale když viděla mou vážnou tvář, chopila se malířské palety a začala čarovat. 

Po necelé hodině působení přelivu jsem konečně spatřila výsledek. V zrcadle jsem zahlédla vykulenou růžovovlásku, která se nepřestávala usmívat. Co Vám budu povídat, měla jsem co dělat, abych si připustila, že ta holka, na kterou koukám, jsem opravdu já, ale byla jsem nadšená. Vlasy působily opravdu přirozeně a zároveň hravě a svěže. Barva sice chytla trochu do fialova (na fotkách to není moc vidět), ale prý se bude postupně vymývat a budu čím dál tím růžovější. A doufám, že to bude platit nejen pro mé vlasy, ale rovnou pro celý život.

A co na tu změnu řeklo okolí? Až na pár zpráv na Instagramu dostávám jen samé krásné ohlasy. Lidé na ulici si mě se zájmem prohlížejí, ostatní barevnovlásky se na mě šibalsky usmívají a všichni přátelé mi vlasy s nadšením chválí. A i já sama se cítím skvěle. Jsem zatraceně ráda, že jsem se odhodlala vystoupit z řady a trochu zaexperimentovat.

A Vás teď moc prosím o to samé. Nebojte se ukázat své pravé já. Pokud se Vám něco líbí, nemějte strach to dát najevo. Buďte sami sebou a vykašlete se na názory ostatních. Nikomu do Vašeho života totiž vůbec nic není, za to Vám ručím.

Tak co na změnu říkáte? Plánujete také nějakou odvážnější barvu?

Mějte se nádherně,

Veronika 


pink hair růžové vlasy přeliv


pink hair růžové vlasy přeliv

pink hair růžové vlasy přeliv


pink hair růžové vlasy přeliv


16 komentářů:

 1. Já jsem pro každou změnu a tohle je super, sluší ti to :) Jakmile člověk nad něčím podobným uvažuje a nejde mu ta myšlenka z hlavy, rozhodně by do toho měl jít.

  OdpovědětVymazat
 2. Super, ja milovala obdobi kdy jsem mela ruzovou a pak i fialovou hlavu!
  Mej se krasne,
  Papa ByGabra
  www.bygabra.cz

  OdpovědětVymazat
 3. Ahoj, moc Ti to sluší👍 Taky už docela dlouho sbírám odvahu nějakou takovou barvičku zkusit☺️
  Sleduji tě teprv 3 měsíce, byla jsem ráda, že jsem konečně objevila blog, který mě baví - pěkné články, super fotky... O to víc jsem byla překvapená, že to nepíše moje vrstevnice (jsem o 10let starší). Kamarádka si ze mě dělala srandu, že snad nebudu sledovat články nějaké puberťačky (promiň, to není můj názor)...
  Ale máš pravdu, když člověka něco baví, chce změnu apod., neměl by se bát cizích názorů, pošklebků atd.
  Píšeš fakt dobře, jen tak dál!😍 Iva

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ivčo, věk je jenom číslo:) A děkuju moc:)

   Vymazat
 4. Chtěla jsem zeptat, jak je to u Lenky s cenami? Ráda si za kvalitu zaplatím, ale je dobré orientačně vědět, kolik si s sebou vzít. Kolik tě třeba stálo takhle kompletně změnit barvu?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj, ceny jsou různé, záleží na délce vlasů, zda se zesvětluje, dodělává odrost... Ale u Lenny opravdu cena odpovídá kvalitě, také nemám ráda předražené salóny:) Určitě můžeš Lenny kontaktovat přes facebook (odkaz v článku) nebo na telefonu 736 648 331 :)

   Vymazat
 5. Verunko, tak to je bomba! Moc ti to sluší!

  OdpovědětVymazat
 6. Nemám slov, nádherná barva! Já sama bych si takovou taky ráda nechala udělat, ale bohužel mám momentálně tmavě hnědou a asi by to byl trochu šok pro vlasy... moc ti to sluší :)

  Zápisky z cest a života v Anglii ⇨ Secrets of M

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nebyl by to taková šok... Tmavě hnědý vlasy jsem měla předtím, než jsem šla na zelenou a zatím pořád žijou.

   Vymazat
 7. mně se to moc líbí, je to krásný! :)

  OdpovědětVymazat
 8. Je to jenom přeliv nebo trvalejší barva?
  Ještě bych se zeptala na cenu (pokud ti to teda nevadí). Zajímá mě, kolik stojí takové barvení v Praze pro porovnání s tím u nás ve městě.
  Podepsána "Zelená hlava už od ledna"

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Je to jen přeliv:) A ohledně ceny, jak jsem psala už výše, je to opravdu hodně individuální:) Nejlepší je zeptat se samotné Lenny:) Odkaz v článku nebo na telefonu 736 648 331 :)

   Vymazat
 9. Za mě úplně super! :-)

  Btw, možná jsme v Praze skoro sousedky? :D

  OdpovědětVymazat
 10. Boží! Moc ti to sluší! Růžová barva ve vlasech mě láká už stáááášně dlouho a jsi moje hrdinka, že jsi se odvážila! :D <3 Vážně! <3

  http://basic-whitegirl.blogspot.cz/

  OdpovědětVymazat