Návod na dokonalý víkend


Taky nikdy netušíte, kam ten víkend zase zmizel? Mám pocit, jako bych se teprve před pár okamžiky procházela pro prosluněné ranní Náplavce, a už je tu zase to ospalé pondělí. Prahu zahalil šedivý mrak a všechny jarní radosti někam zmizely. V polospánku popíjím už několikátý šálek kávy a v hlavě si promítám uplynulé dva dny, které mě opět naplnili štěstím. Víkendy jsou pro mě únik z toho školního vězení, je to čas, kdy jsem nejproduktivnější, stihnu práci, fitko, učení i nezávazné kafíčkování. Mám radost z každého okamžiku a náramně si je užívám.

A jelikož si jsem na sto procent jistá, že v tom nejsem sama, rozhodla jsem se Vám dnes sepsat takový malý víkendový plán. Jednak z toho důvodu, že Vám chci alespoň trochu zlepšit pondělí, ale i proto, že Prahu za pár dní čeká jedna moooc důležitá událost. Takže Vás teď moc prosím, zahoďte pondělní splín a pojďte se těšit se mnou!

 


Sobota

Sobotní ráno znamená jediné - farmářské trhy! Psala jsem vám o mé lásce už milionkrát a nikdy s tím nepřestanu. Miluju tu pohodovou atmosféru, slabé sluníčko, které vykukuje za Pražským hradem, všechny ty usměvavé tváře, které potkávám, Vás, co mě vždycky přijdete pozdravit a uděláte mi tím obrovskou radost, barevné tulipány, sněhobílé labutě a samozřejmě parádní kafe z Brewbaru.

Po krátké procházce po břehu Vltavy můžete zaskočit do některé z kavárenských novinek mezi které patří překrásný SmetanaQ Café & Bistro, jedinečný Cafefin na Jiřáku nebo AnonymouS Coffee, které má podle jistých zdrojů znovu otevřít už tento týden!

 

 

 
Neděle

Nedělní ráno můžete začít nějakým parádním brunchem (tipy na ta nejlepší místa najdete zde) a pak se vydejte objevovat krásy Prahy přímo do jejího srdce, kde se v nenápadné uličce skrývá ta nejkouzelnější kavárnička - Nový Svět. A pokud se na Vás navíc usměje štěstí a chytnete místo na překrásné terásce, jsem si jistá, že se Vám nebude už nikdy chtít odejít. 

To by ale byla velká škoda, protože na Vás bude jen o pár kopců níž v útulném Herbivore jistě už čekat výborná açai bowl nebo nebeský avocado toast. A až se pořádně najíte, bude ten nejvyšší čas vyrazit do Holešovic, protože...

 

 

 

 

 


Sobota & Neděle

...v Jatkách 78 vypukne ten pravý kávový festival! Opět totiž nastal čas, kdy se mezi sebou utkají ti nejlepší baristé ze všech českých kaváren, a poměří své síly v dalším ročníku Baristy Roku.

Nebojte se ale, že je tahle akce jen pro uzavřenou společnost, právě naopak! Barista Roku je úžasný kávový festival, na programu je spousta zajímavých přednášek (mimo jiné i Jak vyfotit kafe na Instagram nebo Jak se neztrapnit v kavárně), v ceně vstupenky je neomezená konzumace kávy od těch nejlepších českých i zahraničních pražíren a až budete v úplné kávové extázi, můžete podpořit své oblíbené baristy v soutěži o nového kávového krále. 

Já budu mít sice sobotu opět ve znamení studia, ale doufám, že se s někým z Vás potkám alespoň v neděli! Už se nemůžu dočkat té pulzující atmosféry, kdy se pod jednou střechou sejdou všichni coffee people a ochutnáme to nejlepší, co kávová scéna nabízí. A pokud ještě pořád váháte, zda dorazit, nebo ne, podívejte se na článek z loňského ročníku!

A jak vypadá Váš ideální víkend? 

Mějte se nádherně,

Veronika 

10 komentářů:

 1. Máme toho hodně společnýho - tulipány, náplavku, farmářský trhy a hlavně kávu!
  Doufám že z toho festivalu bude nějaký report, bohužel se mi čas kryje se stěhováním a to nelze odložit.
  Krásné fotky!

  OdpovědětVymazat
 2. Aaaa, krásný, úplně se mi stýská po Praze :))
  Ejnets in Lisboa
  Zajímá tě cestování? Přidej se do naší skupiny pro Czech Travel Bloggers TADY :)

  OdpovědětVymazat
 3. Na Baristu roku jsme se strašně těšila, ale bohužel mi to zase nevyjde :( Tak snad někdy příště!

  http://tinasmerdova.blogspot.cz/

  OdpovědětVymazat
 4. Ty fotky jsou nádherné. Nikdy článkem nezklameš :)

  OdpovědětVymazat
 5. Na Baristu roku bych šla strašně ráda, bohužel letenky do Čech máme o dva týdny později, Škoda! Snad bude nějaký super článek :)

  Zápisky z cest a života v Anglii ⇨ Secrets of M

  OdpovědětVymazat
 6. Ahoj, ten Barista roku mě opravdu zaujal! ;) Ale chci se zeptat... Musí se vstupenky koupit předem, nebo stačí až na místě? :/

  OdpovědětVymazat
 7. Můj ideální víkend vypadá asi takto: Brzy ráno vstanu, jdu si zacvičit, jdu pracovat na blog, učím se, celý dny jím zdravě a chodím včas spát.
  Opak je ale pravdou a moje víkendy vypadají nějak takto: Celý dny doma v pyžamu, jím všechno na co přijdu, rozhodně se neučím a nechodím včas spát, ale tu práci na blogu splňuji, protože je to něco, co neskutečně miluju a nedokážu si bez jednoho přečteného článku nebo odpovídání na komentáře představit den! ♥

  OdpovědětVymazat