Malé radosti všedních dnů

března 10, 2017 Veronika Tázlerová 15 Comments


Život je vlastně taková mozaika seskládaná z pestrobarevných střípků. Některé jsou krásné jako jarní květiny, jiné šedivé a smutné. Některé nám zůstanou v srdci napořád a jiné zmizí s prosincovým sněhem. A právě v tom je to kouzlo. Nemůžeme si pamatovat každičký moment, každou minutu našeho života. Musíme si pečlivě vybírat, zvážit, co je pro nás důležité a na co radši zapomenout. Celý náš život je jedna velká volba, sami si utváříme náš malý svět a je tedy jen na nás, jak krásnou mozaiku si nakonec poskládáme. 

O tom, jak moc je důležité soustředit se v životě na ty hezké momenty, které nás každičký den potkávají, jsem Vám psala už mnohokrát. A sama vím, že to není vůbec lehký úkol. Na podzim jsem Vám v článku 5 minut ke štěstí sepsala takový malý návod a Vaše odezva mě dostala do kolen. Článek patří k jedněm z nejčtenějších na blogu vůbec a já z toho mám obrovskou radost. Jsem ohromně vděčná za to, že tu s Vámi mohu sdílet všechny ty všední maličkosti a i když teď neprožívám nejrůžovější období, pomůžete mi alespoň na chvilku zapomenout na zbytečný stres a radujete se se mnou.

A jelikož se mi v hlavě poslední dobou začaly zabydlovat spíše ty horší momenty, rozhodla jsem se, že je ten pravý čas sepsat si seznam těch úplně obyčejných maličkostí, které mi v nedávné době vykouzlily úsměv na tváři. A položila jsem si jednu kouzelnou otázku;

Co mi udělalo radost?

Když jsem si přečetla článek o tom, že Lidl oficiálně končí s igelitkami. O krok blíž k lepšímu světu!

Když jsem si v Zaře koupila extravagantní kostkované kalhoty, které se jistojistě stanou mým klíčovým kouskem jarního šatníku.

Když jsem se dozvěděla, že jsem úspěšně zvládla zkoušku z francouzštiny!

Když jsem se unavená vracela noční Prahou domů, sjížděla nejnovější příspěvky na Instagramu a vrazila do mě malá holčička. Tahle mladá slečna ale nebyla zbrklá nebo nevychovaná. Vrazila do mě, protože si za chůze četla nějakou (určitě moc napínavou) knížku. Po nesmělé omluvě pokračovala začteně dál a v četbě pokračovala dokonce i když jednou rukou nahmatávala klíče v obří školní brašně. Nevím, jak dlouhou dobu ještě před tou zamčenou domovní brankou stála, ale ten obrázek mi zůstal v paměti ještě dlouho...

Když jsem konečně zašla do The Brow Bar na úpravu obočí a barvení řas.

Když jsem v knihkupectví objevila tuhle krásnou učebnici, která se pravděpodobně stane mou věrnou společnicí pro následující dva měsíce.

Když jsem jako první z pražských kafemaniaků navštívila novou vietnamskou kavárnu Dak Lak Coffee, kterou jsem objevila úplnou náhodou.

Když jsem pochopila, že kupovat si na jaře kožich nebyla hloupost, protože ho v tomhle prapodivném počasí nosím skoro pořád.

Když jsem objevila naprosto boží e-shop SheIn, který má navíc poštovné nad 50$ zdarma!

Když jsem dnes ráno musela vystoupit z tramvaje, protože špatně zaparkované auto zastavilo celou tramvajovou dopravu. Dobře, možná to je trošku zvláštní, ale pobavilo mě, jak snadné je po ránu vystresovat tolik lidí najednou. 

Když jsem si hřála ruce o šálek kávy v Urban Café. A pak v Emě. A v Café Lounge. Coffee roomu. Novém Světě. SmetanaQ Café. Cafefinu. Café Pavlač. Dos Mundos. Pražírně. Double B... chápete co tím chci říct, že?

Když jsme si naplánovaly holčičí výlet do Kodaně!

Když jsem si v sobotu na Náplavce vychutnálala kafe jen v lehkých šatech a užívala si každičký sluneční paprsek, který mi svítil do obličeje.

Když jste mě přišli pozdravit, pochválili jste mi blog nebo jste se na mě jen potutelně usmívali z konce tramvaje. Každé setkání s Vámi mi vždycky rozzáří den a uvědomím si, jak moc to blogování miluji.

A jaké maličkosti udělaly v poslední době radost Vám? Budu se moc těšit na Vaše komentáře a tipy, jak si udělat ten život co nejkrásnější!

Mějte se nádherně,

Veronika 


15 komentářů:

 1. Super článek! Myslím, že je strašně důležitý se radovat i z takovýchto maličkostí, vždyt i díky nim je ten svět tak krásný!

  http://tinasmerdova.blogspot.cz

  OdpovědětVymazat
 2. Mi radost udělal čas strávený s přáteli. Každý víkend "výlety" na bowling a následné odreagování malinkou diskotekou :)
  Radost z jakéhokoli úspěchu ve škole, z učení. Je to něco co mě baví:)
  Z každé kávy, kterou vypiju, z každého úsměvu kolemjdoucích.

  Úžasný článek!

  OdpovědětVymazat
 3. Tak mně udělalo radost naše rychlosetkání v tramvaji :D a dnešní trhy na Náplavce s úžasnou kapelou The Brownies. Určitě si je poslechni.
  Hezký den,
  Karo
  http://inkpotstories.com/

  OdpovědětVymazat
 4. Kalhoty jsou bozi a moc ti slusi. Libi se mi takove extravagantni kousky a ty mas pro jejich kombinovani cit 🙏💗

  OdpovědětVymazat
 5. Mě se moc líbí ten kožíšek. :)

  OdpovědětVymazat
 6. Tieto tvoje články sú neskutočne milé a dokážu urobiť radosť aj mne. K skúškam z francúzštiny gratulujem, ja sa ju učím dva roky a stále som na tom dosť mizerne :D

  OdpovědětVymazat
 7. Takové maličkosti je třeba si pamatovat, až člověku nebude do smíchu :) milý článek. V UK má Lidl ještě tašky igelitové :(

  Zápisky z cest a života v Anglii ⇨ Secrets of M

  OdpovědětVymazat
 8. Moc krásný a pozitivní článek :) Poslední dobou se také snažím zaměřit jen na věci, které mi vykouzlily úsměv na tváři a ty špatné neřešit :)

  http://elle-cullen.blog.cz/

  OdpovědětVymazat
 9. Zbožňuji tu pozitivní energii, která srší jak z tebe, tak i z každého tvého článku :) Jsi pro mě obrovskou inspirací a každý tvůj článek mi vždy dokáže ohromně zvednout náladu. Také si vždy uvědomím, jak důležité je se radovat z maličkostí a že na každém dnu je něco hezkého.

  https://kafebezcukru.blogspot.com

  OdpovědětVymazat
 10. Úžasný článek! Sice jsem na tvůj blog narazila nedávno, ale okamžitě jsem si tě zamilovala! Máš krásný myšlení a vyjadřování a díky, že nám připomínáš, že život je i o maličkostech a ne jenom o velkých vítězstvích.
  ♥!DĚKUJEME!♥

  http://basic-whitegirl.blogspot.cz/

  OdpovědětVymazat