Tajemství, které Vám změní život

ledna 10, 2017 Veronika Tázlerová 50 Comments


Předávalo se z generace na generaci celé věky. Znaly jej osobnosti jako Platón, Shakespeare, Beethoven, Edison, Einstein a ve svůj prospěch ho v dnešní době využívá i řada úspěšných podnikatelů, tvůrců, blogerů i celebrit. Mnohým změnilo život, jiní na ně stále hledí skrz prsty. Když v roce 2006 Tajemství spatřilo světlo světa i v knižní podobě, stalo se ihned bestsellerem a rozpoutalo nespočet bouřlivých diskuzí. I tak ale stále zůstává mnoha lidem skryto. Co se tedy skrývá pod tím záhadným Tajemstvím?

Co je Tajemství?

Tím magickým tajemstvím života je zákon přitažlivosti. Zákon, který ve vesmíru funguje stejně jako gravitace, říká, že vše, co přichází do našeho života, do něj sami přitahujeme. Našimi myšlenkami vytváříme svět kolem nás a všechno, co se nám přihodí, je výsledkem našeho myšlení. Neexistuje žádná výjimka. Zákon přitažlivosti nerozlišuje, jestli myslíte pozitivně, nebo negativně. Plní jen to, na co právě soustřeďujeme naši energii. Svými myšlenkami utváříme celý náš život.

Jak funguje?

Začneme malým příkladem. Vybavte si den, který nezačal zrovna růžově. Ráno jste na sebe vylili kafe, tramvaj Vám ujela před nosem a aby toho nebylo málo, při zběsilém dobíhání na schůzku Vám to na ledovce tak uklouzlo, že jste se rázem proměnili v něco mezi zmoklou slepicí a naštvaným rampouchem. Klasický den blbec, jak bych dříve sama řekla. 

Po přečtení Tajemství jsem se ale na tyhle malé katastrofy začala dívat jinak. Jak už jsem psala, zákon přitažlivosti reaguje na to, co vysíláme. Jsme vlastně takové lidské televizní vysílače, které jsou naladěné na určitou frekvenci. Když začneme den dobře, vysíláme pozitivní energii a vše se nám daří. To bohužel platí i v opačném případě. Pokud tedy chceme v životě změnu, musíme změnit frekvenci, tedy myšlenky, ktere do Vesmíru vysíláme. 

Co si ale budeme povídat, myslet pozitivně, když se na nás valí jeden problém za druhým, může být někdy dost oříšek. Podle Rhondy Byrne, autorky Tajemství, můžeme požádat o pomoc takzvané posunovače, mezi něž patří hezké vzpomínky, oblíbená muzika nebo přátelé, kteří mohou naše pocity vylepšit a naladit nás na tu správnou, šťastnou vlnu. 

Jak využít Tajemství?

Požádej, věř a získej! Právě tyhle tři kroky nám pomohou k dosažení všeho, co si přejeme. Tím, že začnete jednat, jako byste již měli to, oč žádáte, a nedovolíte pochybnostem, aby Vaší frekvanci narušili, máte vyhráno. Pokud totiž hrajete takové malé divadlo, kterému postupem času začnete věřit, výsledek se nakonec opravdu dostaví. 

Je mi jasné, že když si teď vysním luxusní dům na Bahamách, dokonalou postavu a budu se doma procházet v bikinách s Piña Coladou v ruce, za měsíc se nic z toho nestane. Mám (bohužel) dost rozumu na to, abych dovolila všem pochybnostem, aby mé přání zhatily. Nedokážu upřímně věřit takřka nesplnitelným snům, aniž bych si stále neopakovala, jak vzdálené mi jsou. Začínám tedy s malými věcmi - když čekám na tramvaj, představuji si její číslo, když jdu do kavárny, kde bych mohla někoho potkat, myslím na něj. 

A věřte mi, když Vám teď píšu tyhle řádky, zdají se mi všechna ta slova stejně absurdní jako Vám. Ale právě to je důvod, proč zákon přitažlivosti využívá ve svůj prospěch jen hrstka lidí. Společnost, ve které žijeme, a myšlenkový systém, který vyznáváme, totiž velmi úspěšně tenhle přírodní zákon potlačuje.

Vše je jen ve Vašich rukou

Vše, co jsem Vám výše sepsala, je opravdu jen hodně stručné shrnutí toho, jak zákon přitažlivosti ovlivňuje naše životy. I tak si ale myslím, že teď, když jste poznali Tajemství, je jen na Vás, co uděláte. Můžete se přidat ke většině, nad celým článkem ohrnout nos a žít dál starý život, který není vždycky jako z pohádky, nebo, stejně jako já, mu můžete dát šanci. Vždyť, když se nad tím zamyslíte, nemáte co ztratit. Začněte malými krůčky, které se postupem času změní ve velké. Stačí jen věřit.


Pokud zákonu nerozumíte, neznamená to, že byste jej měli odmítnout. Nemusíte rozumět elektřině, a přesto využíváte její výhody.  

– Bob Proctor, filozof, spisovatel a osobní kouč


Soutěž o knihy Tajemství!

Pokud jste dočetli až sem a myslíte to s Tajemstvím alespoň trochu vážně, mám pro Vás malé překvapení. Už od prvního okamžiku, co jsem se o Tajemství dozvěděla, mi bylo jasné, že se něj musím podělit i s Vámi. Tahle kouzelná kniha, která se mi dostala do ruky před pár měsíci, mě tak fascinovala, že jsem hned kontaktovala můj milovaný Martinus a poprosila o několik výtisků, které bych Vám mohla darovat. A dnes, kdy jsem už měla možnost zákon přitažlivosti otestovat v praxi, konečně nastal ten pravý čas, abych tohle tajuplné poselství poslala dál.


kniha tajemství soutěž martinus zákon přitažlivosti

Jak soutěžit?

Soutěž bude probíhat jak na blogu, tak v komentářích pod soutěžní fotkou na mém Instagramu. Po ukončení soutěže vylosuji z komentářů na blogu 2 výherce a další dva náhodně vyberu na Instagramu. Pokud tedy chcete zvýšit své šance na výhru, můžete zkusit štěstí rovnou dvakrát! 

Jedinou podmínkou je napsat mi zde do komentářů Váš mail a pokud budete mít chuť, můžete mi i povědět, jaký názor na Tajemství máte a zda jste se už někdy se zákonem přitažlivosti setkali. 

Soutěž potrvá do konce ledna 2017 a všechny výherce následně vyhlásím na Facebooku Stylish CoffeePravidla instagramové soutěže najdete u soutěžní fotky na mém profilu

Mějte se nádherně,

Veronika 

50 komentářů:

 1. Ahoj Veru :) Na knihu Tajemství jsem narazila už několikrát, ale vždy mi o něm jen někdo povídal, bylo by fajn si konečně přečíst i knížku :)
  Krásný nový rok :) rozinkovababofka@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 2. Jee, tak tahle výhra by se mi líbila. Na zákon přitažlivosti tak, jak ho popisujes, věřím a také na mnohem víc. Petra, homestyle57@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 3. Hezký den přeji, kniha by se hodila. :) skyscraper0801@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 4. Od autorky už jsem četla knihu "Kouzlo", a čtení to bylo vážně kouzelné :) Bohužel jsem tu knihu měla jen půjčenou, a k samotnému "Tajemství" jsem se ještě nedostala, abych si ho mohla přečíst - ale musí být vážně dobré! :D

  karllllosek@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 5. Kedysi som čítala knihu z tejto série o ľuďoch, akých priťahujeme. Bolo tam písané o medziľudských vzťahoch, láske. Prišlo mi to veľmi vtedy nereálne, ale to bolo pred 8 rokmi. Dnes viem, že človek musí myslieť presne na to, na čo myslieť chce a sám si to po čase pritiahne. Možno nie hneď, možno inokedy, ale všetko sa spojí len preto, aby sa naše želania a ašpirácie splnili. Len treba chcieť. A na to mnohí zabúdajú.

  Maj sa krásne,
  Jaji
  jaji@jajibloguje.sk
  jana.pavelekova@gmail.com
  www.jajibloguje.sk

  OdpovědětVymazat
 6. O téhle knížce jsem slyšela asi měsíc zpět ve videu Glam and Glitter a od té doby si ji chci moc přečíst,protože jak tak čtu tvůj článek tak mi dochází pár věcí, co je potřeba změnit. :)

  kay.polaskova@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 7. Asi na tom tajemství něco bude, malinko to zkouším něco si moc přeji myslím na to a funguje to. Přeji krásný den.
  subovav@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 8. O Tajemství mi vyprávělo již několik lidí. Ve svém životě se snažím aplikovat činnosti a myšlenky, které jsou zřejmě podobné těm v Tajemství. Proto bych si ji ráda přečetla, ale ještě jsem se k ní nedostala :) Mimochodem v nadpisu máš překlep Tajmeství ;) ze.zivota.blbky@gmail.com

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jee, děkuju, pracovala jsem na tom tak dlouho, že už jsem si toho ani nevšimla!:)

   Vymazat
 9. Viděla jsem už film jménem "Tajemství" a opravdu mě uchvátil a tak bych si i ráda přečetla knihy :) Jako knihomolka bych tím zcela určitě nepohrdla :) (tereza.ruckerova@centrum.cz)

  OdpovědětVymazat
 10. To me velmi zajima
  Ervulenka@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 11. Túto knihu som čítala a snažím sa to uplatňovať aj so svojom živote. Dá sa povedať, že uplatnenie Tajomstva mi pomohlo ľahko prejsť štúdiom. Jediná oblasť, kde sa mi zdá, že to nejako nefunguje resp. je to veľmi ťažké držať sa pravidiel tajomstva sú vzťahy. Inak to rozhodne platí, odskúšané to mám na sebe už miliónkrát.

  OdpovědětVymazat
 12. ahoj,tak Tajemství....až jsem si zažila vzlety a pády,úzkosti a podobné věci,teprve jsem začala poznávat takovéto knihy,toto učení,Tuto knihu nemám,bylo by moc fajn ji vyhrát :-) :-) děkuju i za tu možnost....
  vaclavickovakatka@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 13. Zajímavé :)

  Petra.Haklova@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 14. Ahoj super soutez knizka me zaujala
  tomanova.katerina@centrum.cz

  OdpovědětVymazat
 15. Asi před měsícem jsem viděla film. Změnil mi pohled na svět a zkusila jsem začít pozitivně myslet. Je asi těžké tomu uvěřit, ale pomalu se ty trable začali vytrácet. Když jsem o tom řekla mamce, stavila se k tomu skepticky. Jelikož je moje mamka více knihomolka než filmový maniak, určitě by jí kniha potěšila :)

  hrdlickovabe@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 16. pavlina.mestakova1234@gmail.com
  O Tajemství vím už nějakou dobu, kamarádka je jím posedlá a já měla možnost číst první knihu. Je to skvělé! Moc ráda bych je měla doma.

  OdpovědětVymazat
 17. Film som videla, velmi sa mi pacil a mat to zhmotnene v pohodbe knizky by bolo super 😊

  Dana.koniarova@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 18. V.dolezelova1998@seznam.cz
  Díky tobě mám chuť si knížku přečíst. Tyhle věci me hodně fascinují, mam chuť se o tom dovědět víc a třeba tak, změnit pohled na špatné věci v mém životě.
  Vee

  OdpovědětVymazat
 19. hesikova.monika@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 20. Na tuto knihu se už nějakou dobu dívám ♥ Tak uvidíme, zda mi bude přát štěstí :) email - luckoutna@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 21. Do soutěží se tolik nezapojuju, ale tahle cena mi nedá! Od prvního shlídnutí stejnojmenného dokumentu po Tajemství pokukuju i v téhle knižní podobě, protože jo, něco na tom zákonu přitažlivosti bude, protože co se týče mě, tak funguje stoprocentně :) alexstan2011@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 22. Ahoj Veru, o Tajemství jsem viděla film. Ráda si přečtu i knížku :)) Měj se hezky! cechova.market@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 23. Miluju knihy jako je takto! Musím ji mít❤❤❤ jana.valkova3@email.cz

  OdpovědětVymazat
 24. maskovaveru@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 25. Koukam velmi často na tuto knihu, moc bych si ji přála vyhrát, ale s mým štěstím...:D sabrina.sarková@centrum.cz

  OdpovědětVymazat
 26. Mail je: andreatomanova@centrum.cz

  Jsem na knihu moc zvědavá, takže si ji přečtu, ať už vyhraju nebo ne. :)

  OdpovědětVymazat
 27. Ahoj,

  Velmi rada by som si tuto knizku precitala, lebo ma nesmierne zaujal tvoj popis a nazor. Rada by som po precitani knihy ju dala dalej, any sa dostala co k najviac ludom a pomohla :)

  Dakujem, Denisa (Denisa.zidekova@gmail.com )

  OdpovědětVymazat
 28. Ahoj Veru,

  o stejnojmenném filmu mi před pár lety vykládala kamarádka, ale v té době jsem ještě nevěděla, že je nějak spojený se zákonem přitažlivosti měla sem ho pak několik let uložený v počítači a nějak se k němu nedostala. Teď jsi mi ho zase připomněla a tak se už moc těším, jak na něj po státnicích mrknu!
  Měj se hezky:)
  Veronika

  bamymargera@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 29. Ani jsem nevedela ze existuje nejaka knizka na toto tema. Uz delsi dobu se snazim koukat na veci z lepsi stranky a ty horsi si nepripoustet, ale nejaky navod jak na to jeste lip, by se hodil :D
  denisapoznickova@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 30. Ahoj Veru, snažím se každý den začít s úsměvem na tváři, a tak vylepšit den nejen sobě, ale i všem blízkým i neznámým lidem na ulici. O této knížce jsem hodně slyšela, ale bohužel se mi ještě nedostala do rukou. Ráda bych ji věnovala své sestřičce, abychom naše snahy o pozitivní myšlení i vystupování mohly posunout na vyšší úroveň.
  Měj krásný den, Kamča
  kamca.bekova@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 31. Ahoj,
  jasně, zákon přitažlivosti znám a fakt mu věřím. Přichází ke mně z různých stran, dnes už dokonce učím mu věřit i další lidi. :)) Ale o existenci Tajemství jsem vůbec nevěděla! Takže mě to určitě zajímá. A líbilo se mi, jak si myslíš číslo tramvaje - od té doby to taky zkouším. :D l.kalouskova@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 32. Krásný článek, já si pořád s Tajemstvím nevím rady. Snažím se svou mysl dostat na pozitivní frekvenci, bohužel to většinou moc dlouho nevydrží.
  Knihu už doma mám hodně dlouho a taky její upravené vydání "pro mladé", které je zpracováno poměrně snadněji k uchopení a navíc je více motivující. :)

  OdpovědětVymazat
 33. Kniha mě velmi zajímá, viděla už jsem o ní zajímavý dokument a myslím že přečíst si knihu by bylo ještě lepší 😉 Theresa.2679@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 34. Kniha se mi zdá velice zajímavá :) maaja.vaskova@email.cz

  OdpovědětVymazat
 35. Na Tajemství (ale film) jsem narazila v době, kdy jsem dělala autoškolu a byla na pokraji nervového zhroucení. Tajemství mi představil kamarád a doslova mi to změnilo život. O knížku bych se strašně moc ráda podělila s kamarádkou, která má trable v práci a s chlapama :(, tak aby jí to pomohlo aspoň některé její otázky zodpovědět.
  Veru měj se krásně a ať ti jde vesmír vstříct ve všem :)
  Daniela
  dkralova13@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 36. Už jsem se zúčastnila na instagramu, ale takhle kniha mě tak zaujala, že zkusím štěstí i tady. Hrozne se mi líbí celý koncept knihy, který je podle mě super a rozhodně bych si ji chtěla přečíst. Občas mám totiž docela problém se touhle teorii řídit s tím vším, co se kolem děje. Jsem moc ráda, že tyhle inspirační články píšeš, jelikož tak alespoň vždycky najdu něco nového a protože chci tento rok víc číst, tak se to hodí dvakrát tolik. :)

  EnthusiasTer

  OdpovědětVymazat
 37. O této knize jsem toho slyšela hodně, takže bych si ji moc přála. cajankova2@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 38. Skvělá soutěž. O zákonu přitažlivosti nebo také síle myšlenek jsem objevila v době státnic a v době, kdy se semnou rozešel přítel. Musím přiznat, že se mi pár věci plní. Chce to asi všechno svůj čas. Vše příjde ve správný čas. Tak a teď vysílám do vesmíru,že bych ráda vyhrála tuto knihu :D :) veru.frach@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 39. Skvělá soutež, o zákonu přitažlivosti a nebo také o síle myšlenek jsem se začala zajímat v době, kdy jsem měla státnice a takév době, kdy se semnou rozešel přítel. Hodně mi to pomohla myslet jinak. Spousta přání se mi vyplnila, nevím jestli to je opravdu náhoda. Ale věřím tomu, že ne. Vše chce svůj čas a přání se plní zřejmě jak v ten správný čas. Tak teď vysílám myšlenku, že bych ráda vyhrála tuto knihu. :D Tak všem hodně štěstí. veru.frach@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 40. Ahoj zrovna čtu knížku meta secret a tajemství si chci taky přečíst tak doufám že budu mít štěstí a vyhraju:) ne doufám,já věřím :)
  Skyvova.Alena@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 41. Ahoj, musím se přiznat, že když jsem poprvé o tajemství slyšela byla jsem dost proti. Jsem realista a tím pádem jsem brala život tak jak je a myšlenku přitažlivost jsem nepovažovala za reálnou. V jedné příhodě jsem si ale uvědomila, že to musí být pravda. Tak hodně jsem si to přála a pořád myslela na to, že to zvládnu. A fakt se tak stalo. Je to opravdu tajemství, protože nejdřív ho musíme skutečně odhalit, aby jsme mu mohli naplno uvěřit.

  klaudia.kotrbova@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 42. Ahojky,moc si přeji přečíst knihu tajemství, tak třeba bude mé přání vyslyšeno😊.Věřím na sílu myšlenek a vím, že když si člověk něco hodně přeje,tak to taky dokáže.
  Jinak děkuji za Tvůj další skvělý článek!😉
  ad.prekopova@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 43. Ahoj, na tvůj blog a celkově osobu jsem narazila teprve nedávno, ale moc si mě zaujala :) tvůj styl psaní, fotek, všechno mi sedí :). Chystám se to tu teď pomaličku pročíst a těším se, co všechno najdu. Každopádně ke knížce, měla jsem ji už několikrát půjčenou, ale nikdy jsem se do ní nepustila. Vím, o čem je, ale že bych si našla čas a sedla si k ní, to se říct nedá. Hlavně mě většinou tlačil čas ji vrátit zpátky, takže bych byla moc ráda, kdybych měla jeden výtisk i pro sebe a konečně bych si jí mohla pročíst a potom jí půjčovat dál :)
  andie.sro@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 44. Ahoj :) na tvoj blog som narazila nedávno, inšpiruje ;) ďaľší zaujímavý článok. Zákon príťažlivosti na mňa zafungoval pred pár hodinami na skúške. Bola som skeptická, v metre cestou do školy som pociťovala stavy úzkosti no následne sa prebudila a nejako to dala :D stále neviem ako, sila vôle? novosadovanikola1@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 45. zakon pritazlivosti funguje u mna cely zivot :) knihu milujem a rada by som ju darovala dalej
  n.princess@azet.sk

  OdpovědětVymazat
 46. vebub@seznam.cz Musím říct, že jsem se o této knize dozvěděla nedávno a opravdu mě zaujala. A jelikož mám den blbec každý druhý, určitě bych si ji moc ráda přečetla. Tak doufám, že alespoň v něčem budu mít štěstí :)

  OdpovědětVymazat
 47. Tyjo. To je poprvé, co o téhle knížce slyším a poprvé mám taky důkaz, že tyhle věci fakt existují! Už jsem několikrát (naprosto necíleně) myslela na něco a ono se to fakt stalo. Mimochodem, třeba přesně to s tou tramvají. :DD Dokonce i na lidi, co bych chtěla potkat v kavárnách, často myslím. To už je ale očividně moc velký přání a zatím se mi to "nesplnilo". :( :D Každopádně knížka vypadá sakra zajímavě!
  Nikol (readeatandlive.blogspot.cz - nikolmudrova@gmail.com)

  OdpovědětVymazat
 48. dvorakova.s95@gmail.com

  O Tajemstvi uz jsem slysela, nekolikrat mi byla vychvalena kamaradkami, takzeje aktualne na mem mustread listu knih, na ktere se vrhnu hned, jak mi skonci zkouskove :)

  OdpovědětVymazat
 49. O zákon přitažlivosti se celkem zajímám a snažím se ho co nejvíce využít. Zatím mi v některých ohledech opravdu zlepšil pohled na sebe samou.
  clairestew13@gmail.com

  OdpovědětVymazat