Vánoční Photo Diary

prosince 26, 2016 Veronika Tázlerová 5 Comments


A je to za námi. Celý prosinec, který byl plný nablýskaných vánočních večírků, shánění těch nejzapeklitějších dárků, zdobení stromečků, hašení nechtěných požárů a vánočního kafíčkování, je fuč. Zmizel tak rychle, jako náš letošní sníh. 

Ale byl to nádherný čas. Když jsem si včera večer prohlížela všechny ty fotky, co se mi zas nashromáždily, znovu se mi vybavily ty kouzelné chvíle. Chvíle, kdy se svět na chvíli zastavil, kdy jsem si naplno užívala přítomnost svých blízkých a nervózně vyčkávala, co řeknou na můj dáreček. Chvíle, kdy jsem si přála hezké Vánoce snad s každým, kdo mi přišel do cesty, a kdy jsem si naposled v tomto roce vychutnala kafe na mrazivé Náplavce. A přesně tyhle magický momenty jsem pro Vás zachytila v dalším (tentokrát trochu vánočním) Photo Diary!

Dyzajn market, Veggie Vánoce a Anděl Páně!

Abych byla upřímná, ta pravá vánoční nálada mě dostihla až v polovině prosince, kdy jsme si s kamarádkou naplánovaly opravdu dokonalý vánoční den. Začaly jsme nákupy na zimním Dyzajn marketu, kde jsem objevila naprosto úchvatná vánoční přání, která jsem vzápětí hned rozeslala, a rozkošný srdíčkový sešit, který můžete vidět na fotkách. 

Odtamtud jsme si to namířily rovnou na Veggie Vánoce, kde jsem si opět nakoupila spoustu zdravých dobrot, osvěžující kokosové vody, obdivovala jsem rozkošné perníčkové cupcaky, ochutnala vše, co jen šlo, a kdyby nás netlačil čas, vydržela bych v tomhle veggie vánočním ráji na věky věků!

Další bod programu byl ale ještě lákavější, neboť nás čekala moje jediná letošní pohádka, kterou jsem viděla, a to báječný Anděl Páně 2! Ani jedna nejsme velkými fanoušky multiplexů, tak jsme zvolily nádherné kino Lucerna, které celému filmu ještě nasadilo korunu. A kdo z Vás tuhle pohádku stále neviděl, je nejvyšší čas to napravit!

A aby těch vánočních klišé nebylo málo, večer jsem ještě zakončila na Rybovce, které předcházelo kafíčkování v Tour De Wonderland, o kterém jsem Vám psala minule.

Trocha té kultůry

Následující dny jsem zhlédla rovnou tři nádherná představení - krásnou Manon Lescaut, Pygmalion (který by se dal počítat jako letošní dávka Pretty Woman, co myslíte?) a přenos Hamleta z London National Theatre, kde si s hlavní rolí velkolepě poradil Benedict Cumberbatch. A i když mě délka celého představení opravdu vyděsila (po hodině zpravidla vždycky začínám kontrolovat hodinky), musím uznat, že fakt stojí za to. Klobouk dolů!

Jeden den do Vánoc!

A nesmím zapomenout ani na ten kouzelný páteční den, kdy byla atmosféra Vánoc ve vzduchu už takřka hmatatelná. Jak jste si mohli přečíst v článku Jak si užít Vánoce?, nějaké stresování kvůli dárkům nebo pečení cukroví se mi vyhýbá obloukem, takže jsem si čas zbývající do Štědrého dne naplno užila. Ráno jsme (tentokrát dokonce dříve než 24.) jeli vybírát ten nejnádhernější stromek a následně jsem si vychutnávala každičký okamžik v kavárničce Mezi Srnky. Nebudu Vám nalhávat, že jsem s koncem školy nechala učebnice na dně tašky, ale i tak jsem si studování s hrnkem voňavého kafe v ruce a třpytivým stromečkem vedle mě, užívala nějak víc než obvykle. 

Štědrý den je tu!

No a jak vypadal můj Štědrý den? Ráno jsem začala s kamarádkou v mém milovaném Coffee room, odkud jsme se přesunuly na sváteční oběd (aneb sváteční quinoa salát) do Café Lounge. A i když místo sněhových vloček padaly jen dešťové kapky, vybaveny kafem na strastiplnou cestu, jsme vyšplhaly až nahoru na Petřín. A věřte mi, že nepřeháním, když Vám teď povím, že ty výhledy na liduprázdnou Prahu budu mít v srdci ještě pěkně dlouho. Dolů jsme se pak už trochu promrzlé svezly lanovkou a večer jsem strávila doma s rodinou, kde už Ježíšek stihl ozdobit stromeček a nadělit krásně zabalené balíčky. 

Lisabon čeká!

A teď už je 26. a já tradičně vysedávám v kavárně, pozoruji všechny ty usměvavé baristy, co místo sledování pohádek pilně pracují, a píšu Vám tyhle řádky. Začínám být trochu nervózní, protože už za pár hodin odlétám do Lisabonu, a ani nedokážu popsat, jak moc se těším. Těhle pět dní, co mě v Portugalsku čeká, je moje poslední předmaturitní dovolená, takže si jí hodlám pořádně užít! Samozřejmě Vám po návratu sepíšu všechny dojmy a pokud se vám nechce čekat, sledujte mě i na Instagramu, kde s vámi budu sdílet všechny lisabonské radosti. 

Závěrem budu opravdu moc ráda, když mi napíšete, jak jste si užili Vánoce Vy. Co Vám udělalo největší radost? Splnila se Vám vaše tajná přání?

Mějte se nádherně,

Veronika 
5 komentářů:

 1. Skvělý článek Veru, můžu se jen zeptat, kde mají tak skvěle vypadající smoothie bowl(asi?) na 16.fotce(ze spoda)?
  Děkuju a přeju krásné svátky!
  Tina

  OdpovědětVymazat
 2. Krásné fotky a ještě krásnější zážitky! ♥ Podle toho jak to popisuješ to muselo být moc fajn, hlavně by mě zajímal ten Dyzajn market. :) Přeji ti ať si užiješ dovolenou a nabereš tam spoustu sil na tu maturitu. :)

  OdpovědětVymazat
 3. Budu se trapně opakovat, ale božské fotky! A ještě lepší dobroty na nich :)

  Zápisky z cest a života v Anglii ⇨ Secrets of M

  OdpovědětVymazat