PHOTO DIARY!

prosince 09, 2016 Veronika Tázlerová 9 Comments


Ani nedokážu popsat, jak moc miluju pátky. Mám je dokonce radši než samotný víkend. Pravda, sobota je možná jejich velký konkurent, ale i tak se jim prostě nic nevyrovná. Poslední pracovní den s sebou nese něco magického. Přináší nám naději, vidinu volných dnů a všech aktivit, které můžeme podniknout. 

U mě jsou v posledních měsících víkendy hlavně ve znamení práce a učení, ale i tak se na ně vždycky moc těším. Během těhle dvou dnů si můžu dělat všechno podle sebe. Můžu studovat v nějaké provoněné kavárně, dát si pauzu, kdy uznám za vhodné, a naobědvat se, když mám hlad. Ne, když mám náhodou dvacet minut mezi školou a dalšími schůzkami. 

A právě pátek je den, kdy ze mě na chvíli všechno spadne. Páteční odpoledne, abych byla přesná. Vím, že mě o víkendu čeká spousta práce, ale tohle odpoledne je zkrátka jen moje. Bez učebnic, bez stresu, bez povinností. Mám alespoň na pár hodin čas věnovat se tomu, co mě baví a naplňuje. A právě proto teď sedím v kavárně Dos Mundos a sepisuji Vám další várku Photo Diary!

Kdybych včera neupravovala všechny ty fotky, co se mi nashromáždily, ani bych nevěřila, kolik se toho zase událo. Kromě báječného advetního workshopu s MAT Flowers (článek zde) jsem konečně navštívila úžasnou veganskou restauraci Pastva, nakoupila spoustu dárečků (většinou mě vždycky zachránil můj milovaný Zoot), zavítala jsem do spousty kaváren, užila si první letošní vánoční večírek a ve středu jsem otestovala svou francouzštinu na nezapomenutelném koncertu ZAZ.

Mezi další jedinečné zážitky patří rozhodně i moje první setkání s virtuální realitou. Před několika týdny mě totiž pozvalo nově vniklé studio VORTEX VR, jestli bych neměla zájem vyzkoušet si nějakou z jejich únikovek, a jak jistě tušíte, moje odpověď bylo jasné ano! Společně s mým týmem, který najdete na fotkách, jsme se za necelou hodinu dostali z rozpadající se vesmírné stanice a musím říct, že jsme si to opravdu užili. 

A když už jsme u těch novinek, nesmím zapomenout zmínit jedno kouzelné místo, které se na pár měsíců objevilo v samotném srdci Prahy. V Dlouhé 26 se nám totiž nedávno odkryl přenádherný showroom Tour de Wonderland, který má na svědomí květinový mág Mario Wild, mezi jehož práce patří třeba i skvostný interiér kavárny La Bohéme Café. A právě samotná kavárna má v tomhle vánočním ráji i svůj pop-up, tak na nic nečekejte a zajděte si třeba na svařák, než tenhle skvost zase nadobro zmizí.

No a co se týče mého osobního života, tak ten se v poslední době smrsknul hlavně na blog, školu a fitko, takže jsem letos poprvé ani nespatřila jediného Mikuláše, čerta ani andílka, což mě opravdu mrzelo. Naštěstí mě ale doma, když jsem se v půl desáté vrátila z francouzštiny, čekala nádherná květina a stírací los ve formě adventního kalendáře, tak jsem zvědavá, jestli letos konečně něco vyhraju! 

Tak to by bylo k minulosti pro dnešek asi všechno a teď mám pro vás ještě pár víkendových tipů. V neděli se chystám na dlouho očekávané Veggie Vánoce, které budou plné zdravých dobrot, foodshows a dárečků, které jsou ohleduplné ke zvířatům i planetě. Určitě se také zaskočím podívat na zimní edici Dyzajn Marketu a už se nemůžu dočkat, až se dostanu do vánoční nálady na filmu Anděl Páně 2! Viděl jste někdo?

A abych nezapomněla, 26. prosince odlétám do Lisabonu, takže pokud pro mě máte nějaké tipy na kavárny, bistra i památky, určitě mi je napište! 

Jak si užíváte předvánoční čas Vy? 

Mějte se nádherně,

Veronika 

Tour de Wonderland

Vstup do ráje

Kavárna Pražírna


Costa Vánoce 

Brewbar na Náplavce 

Milované Herbivore


Radujte se z maličkostí!Styl & Interiér a nejoblíobenější skořicový čaj  Když Mikuláš nosí květiny 

I Need Coffee


Pastva 

VORTEX VR Mamacoffee KarlínEma Espresso Bar


Coffee room.

Pastva znovu 

Morning mood & Kávový Klub


Coffee room.


Tricafé


Kavárna co hledá jméno


Krásný pátek!

9 komentářů:

 1. Ahoj Verčo,
  máš nádherné fotky, díky za tvé články plné pozitivní energie a motivace.
  Anděl Páně 2 mohu jen doporučit, troufám si říct, že je to možná ještě lepší, než první díl.
  Přeji Ti krásné prožití vánoční atmosféry :)
  Kristýna

  OdpovědětVymazat
 2. opravdu nádherný fotografie! ♥

  OdpovědětVymazat
 3. Krásné fotky! Jinak Anděl Páně 2 jsem zatím neviděla, ale první díl jsem si hrozně oblíbila, takže se těším na pokračování. :)
  Find joy in the ordinary

  OdpovědětVymazat
 4. Mám veľmi rada tieto články a fotky máš tiež veľmi pekné. Veniec som videla na instagrame a vážne sa ti podaril!

  OdpovědětVymazat
 5. Krásné fotky! Na to jak píšeš, že jsi skoro pořád jen ve škole a moc toho nestíháš, tak mi přijde, že toho zvládáš tak o 100% víc než já. Fotek spousta, zážitků ještě víc a to nemluvím, kolik školy a práce musíš odvést. A ještě zůstáváš takhle pozitivní. Je to obdivuhodné prostě! :) Jen tak dál.

  Nakonec bych tě chtěla pozvat na Vánoční giveaway, které probíhá na mém blogu. Protože Vánoce jsou o obdarovávání! ♥

  www.enthusias-ter.blogspot.cz

  OdpovědětVymazat