Jak si užít Vánoce?

prosince 17, 2016 Veronika Tázlerová 3 Comments


Tak už mě to taky dostalo. Vedle obrazovky mi plápolá skořicová vonná svíčka, promrzlé ruce si hřeju o vanilkový čaj a pobrukuji si slova nikdy nestárnoucích Last Christmas. Právě jsem se vrátila z ulic světélkující Prahy plné dárkuchtivých bláznů, kteří se ze všeho nejvíc těší, až si budou moct položku Vánoce odškrtnout a hnát se zase za jiným cílem, a musím se zlobit.

O tom přece Vánoce nejsou. Není důležité koupit ty nejdražší dárky, upéct víc druhů cukroví než Vaše sousedka a vyhrát titul leštič oken roku. Ne. Vánoční čas s sebou přináší cosi kouzelného. Setkáváme se s lidmi, na které přes rok nemáme čas, líbáme se pod jmelím, nosíme pletené svetry se soby, zdobíme stromečky a užíváme si těhle pár týdnů, kdy se zázraky stávají běžnou součástí našich životů.

Já mám Vánoce moc ráda. Ani ne tak samotný Štědrý den, ale všechen ten čas, který mu předchází. To očekávání, vymýšlení těch nejlepších dárečků, kterými svým blízkým udělám radost, vánoční kafíčkování a zkrátka všechno, bez čeho si Vánoce neumím představit.

A dnes jsem se s Vámi rozhodla o takový můj vánoční to do list podělit. Nečekejte tu ale žádné uklízení, vaření, pečení nebo bůhvíco ještě. Na tomhle mém seznamu nejdete jen položky, které mi vždy vykouzlí úsměv na tváři, které si užívám plnými doušky a na které se celičký rok těším jak malá. 

Co mám na Vánocích nejradši?

Vánoční kafíčkování v rozkošném Novém Světě a překrásném La Bohéme Café. Tyhle dvě kavárny jsou o Vánocích ještě kouzelnější než normálně. Za to Vám ručím.

Vybírání vánočního stromečku. Vzhledem k tomu, že u nás už od pradávna zdobí stromeček Ježíšek a to až na Štědrý den, užívám si alespoň jeho vybírání. Musí být pořádně košatý, vyšší než já, nesmí moc píchat a vůně jehličí musí provonět celičký pokoj. Tak to mám nejradši.

Zimní bruslení. A nejlépe to venkovní. Nejradši to mám v Praze Na Františku a ve čtvrtek jdu vyzkoušet nové kluziště na Letné, které je jen co by kamenem dohodil od mého milovaného Alchymisty. Co víc si přát?

Vyrábění adventního věnce. O tom, jak moc si užívám tuhle nádhernou tradici, jsem Vám nedávno psala v tomto článku.

Nakupování a balení dárečků. Nikdy jsem nepochopila, co na tomhle úkolu všechny tolik stresuje. Já si to totiž každý rok náramně užívám! Jsem sice takový rodinný Ježíšek, sháním dárky pro všechny a za všechny, ale vůbec mi to nevadí. A co Vám budu povídat, ještě zdaleka nemám všechno. Ale nic si z toho nedělám, vždyť do Vánoc zbývá ještě celý týden. A pokud jste na tom podobně, můžete se podívat na Vánoční inspiraci, kterou jsem pro Vás sestavila, a využít tajný slevový kód, který platí až do Štědrého dne!

Pokud mě sledujete na Instagramu, určitě jste postřehli moje nadšení, když Costa konečně přišla s letošními vánočními kelímky. Každý rok jejich svateční kampaň už nedočkavě špehuji na oficiálních stránkách a hned jak k nám dorazí, utíkám si nějaký uloupit i pro sebe. 

No a samozřejmě nesmím zapomenout ani na ty mrazivé procházky vánoční Prahou, vyloupávání okének v adventním kalendáři (letos každé ráno nervózně otevírám dvířka Kouzla Vánoc), tenhle vánoční playlist, který mi vyhrává snad každičký rok, zdobení všeho, co jen ozdobit jde, nespočet vonných svíček, alespoň jednu pohádku a tradiční Rybovku. 

Kdybch Vám teď napsala, že je to vše, určitě bych kecala. Jsem si totiž naprosto jistá, že jsem na něco zapomněla. Určitě je to něco stejně důležitého jako vybírání těch nejkrásnějších ozdob, nošení ponožek s pletenými perníčky nebo rozvěšování vánočních světýlek, ale teď Vám to prostě nepovím. Až totiž nastane ten správný čas, objeví se to samo. Nečekaně. A udělá mi to zase velkou radost. Protože takovéhle malé zázraky se prostě o Vánocích dějí. A ne že ne.

A jak si užíváte Vánoce Vy? Co na nich máte nejradši? Jak vypadá Váš vánoční to do list?

Mějte se nádherně,

Veronika


vánoce tipy


3 komentáře:

  1. Já se na Vánoc vždycky těším na perníčky - ta jejich vůně je pro toto období typická. Jinak co se týče dárků, snažím se vždy vybírat tak, aby byla krásná pro dotyčného, ať už je cena jakákoliv (protože dárek za 100kč je kolikrát lepší jak ten drahý, který ale obdarovanému nic neříká)

    Zápisky z cest a života v Anglii ⇨ Secrets of M

    OdpovědětVymazat
  2. Takový článek jsem potřebovala, abych se také začala těšit :)!

    OdpovědětVymazat