PHOTO DIARY: Nikdy nelituj!

září 10, 2016 Veronika Tázlerová 8 Comments


Je prosluněný víkendový odpoledne, právě sedím v provoněném ráji jménem La Bohéme Café a pomalu usrkávám vychlazený cold drip. Je to zvláštní pocit, být tu zas jen jako zákazník. Už to bude skoro rok, co jsem s tíhou v srdci opouštěla tohle nádherný místo. Tehdy jsem musela milovanou práci opustit kvůli studiu. Vzdala jsem se příležitosti, která se sedmnáctiletým holkám moc často nedává. Bylo to správné rozhodnutí? A záleží na tom vůbec? 

I když mám v hlavě teď dost zmatek, jedno vím jistě; nezáleží. Litovat toho, co jsme kdy udělali totiž stejně nemá smysl. Trápit se minulostí je zbytečné. Během posledních pár měsíců jsem si uvědomila, jak důležitá je přítomnost. Žít tady a teď. Vykašlete se na to, co mohlo být. Chcete něco změnit? Udělejte to teď!

Život je krátký. Tak běž a žij!

Dnes jsem si pro vás připravila další várku Breaking News, při jejichž psaní si vždycky zpětně vybavuji všechny ty krásný momenty, které v tom neustálém spěchu tak často přehlížím. A to je velká škoda. Takže tímto chci poděkovat i vám všem, že mě jednou za čas donutíte se zastavit, ohlédnout se zpět a uvědomit si, kolik mi toho uniká. Děkuju, že vás mám. 

Když se teď koukám na číslo v kalendáři, vůbec netuším, kam se všechny ty dny poděly. Začátek září pro mě byl jedna velká jízda. Vrhla jsem se po hlavě do několika projektů, které vám již brzy představím, začala mi škola, učinila jsem jedno důležité rozhodnutí, jehož následky bohužel nejsou růžové, a naplno jsem si užívala posledních slunečných dnů.

Konečně se mi poštěstilo zajít zase na pravidelné Cestovečery do Kavárny co hledá jméno, navštívila jsem parádní výstavu Retro v Tančícím domě, užívala si rytmy latinskoamerické hudby na festivalu Merkádo a nechyběly ani moje srdíčkové sobotní Náplavky. 

Sluníčko se na nás v poslední době usmívá takřka pořád, takže jsem nemohla vynechat kouzelnou zahrádku kavárny Čekárna i milovaného Alchymisty. Samozřejmě jsem neskončila jen u dvou, takže pokud vás zajímají další tipy na kavárny, sledujte mě i na Instagramu (@veronikatazlerova) a hlavně na InstaStroy, které jsem si v poslední době fakt oblíbila!

Věřím na znamení... už zas?

Jak jsem vám psala v tomhle článku, věřím na znamení a nedávno mě jedno takové opět cvrnklo do nosu. Už dlouho jsem uvažovala o návratu k tancování, kterému jsem se dřív věnovala závodně, ale vzpomínka na ten stres a čas, který jsem soutěžním formacím věnovala, mě vždy spolehlivě odradila.

Na konci léta jsem ale úplnou náhodou na Veggie Náplavce narazila na workshop salsy, který mě neskutečně bavil, a o pár dní později se přede mnou ve škole z ničeho nic ocitl jeden osamocený letáček na kurzy latiny. Trochu nejistě jsem si ho vzala s sebou do tramvaje a než jsem dojela domů, byla jsem závazně přihlášená na kurz, už se nemůžu dočkat!

A jak zvládáte začátek podzimu vy? Na co se těšíte a co vám bude naopak chybět? Mě v následujících dnech čeká spousta nových projektů i výzev, tak jsem zvědavá, co mi osud nakonec přichystá...

Mějte se nádherně,

Veronika

P.s.: Nezapomeňte, že do konce září můžete využít lekci jógy zdarma v mém milovaném yogAlive a do 18. září si můžete obnovit šatník na Zootu!


farmářské trhy náplavka praha
Sobotní Náplavka


Coffee room. 

Skvělé 100% ovocné zmrzliny Fruteama!

aromi praha restaurace
Aromi a snídaně k obědu, to můžu!

Farmářské trhy na Jiřáku, srdeční záležitost

fitfoodie prague praha zdravá restaurace fitness
Špenátové palačinky ve Fitfoodie!


A zahrádku Čekárny znáte?

Je něco krásnějšího?

La Bohéme Café

Sobotní tradice
Coffee girls v Coffee room.8 komentářů:

 1. Presne tak! To hovorí aj moja bestie, že nikdy nič neľutuje... ja občas áno, ale potom si uvedomím, že to tak malo byť.

  Daniela

  OdpovědětVymazat
 2. Hezké fotky, mám tvůj styl psaní ráda.

  OdpovědětVymazat
 3. Také mi přijde, že začítek září hrozně rychle utekl. Mám ale ještě jeden týden volna, než mi začne škola, tak se snažím načerpat energii. Mám teď malý bookmaraton, protože sem se rozhodla, že si přečtu jednu svoji oblíbenou knižní sérii celou znovu a také jsem byla několikrát fotit. Tak moc tenhle svůj koníček miluju!
  Na znamení také věřím, věci k nám přicházejí z nějakého důvodu, tak to prostě je! Tak ať se ti podzimní měsíce vydaří a doufám, že už brzy přidáš zase nějaký krásný článek ♥
  Péťa (Virtuální pokojík)

  OdpovědětVymazat
 4. Máš neskutečně krásné fotky! Tancování tě snad bude bavit, já dělám závodně disco a zbožňuju to :)

  OdpovědětVymazat
 5. Nádherný blog, rozhodně se stávám tvou čtenářkou :)
  http://nicoleshyblog.blogspot.cz

  OdpovědětVymazat
 6. Přijde mi, že celé léto rychle uteklo. Po maturitě jsem se těšila na klid, jak se budu válet doma, místo toho jsem byla furt někde s přáteli a s rodinou a musím říct, že to bylo jedno z nejlepších lét, jaké jsem měla, i když bez volného času :D

  Září přišlo dost rychle a s ním samozřejmě hodně povinností, ale nechávám to (v duchu mé filosofie) na tom, kam mě vítr zavane.

  Stejně jako ty věřím na znamení a je super, že se vrátíš k něčemu, co tě dřív tak bavilo. Snad tě to bude bavit i teď. Ale ty jsi důkaz toho, že nemá smysl jít a cíleně hledat něco konkrétního, ale všechno se nám ve správný čas ukáže.

  A já bych se chtěla na něco zeptat. Zveřejnila jsi tu před nějakým časem článek o VŠ a její (ne)prospěšnosti a zajímalo by mě, jak to teď teda máš? Jestli nakonec jdeš na vysokou, nebo ne? :)


  http://www.writtenbynath.cz

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Natálko, jsem moc ráda, že sis užila léto:) Co se týče vysoké, tak letos mě čeká maturita a přihlášku si podám:) Zaujala mě VŠKK obor literární tvorba a mám pocit, že tady vědí, co dělají:) Tak uvidím, jestli mi vše vyjde a jestli nezměním názor:)

   Vymazat
  2. Literární tvorba na VŠKK mě zaujala taky! Ale letos už nestíhám přihlášky, takže se chystám na příští rok :) Aspoň budu mít čas si vše promyslet a rozhodnout se, jestli je to skutečně ono, protože od začátku září studuji dálkově kurz interiérového designu, kterému se chci hlavně věnovat a uvidím, jak bych to stíhala současně i s prací, kterou musím mít, jelikož nemám status studenta. A ty tam začínáš už teď od října? Ptám se proto, že bych byla ráda, kdybys pak časem napsala něco o tom, jaké to tam je a tak, abych měla další názor :)

   Vymazat