PHOTO DIARY: Coffee & Healthy tips, Lusito event a offlajn život v online světě

května 18, 2016 Veronika Tázlerová 4 Comments


Dnes mám pro vám zase ukážu pár krásných střípků z mého života. Vezmu vás na jednu moc milou blogerskou akci, dám vám tipy na kavárny i zdravá bistra a na závěr mám pro vás jedno inspirativní video, díky kterému mé řádky možná přestanete na nějakou dobu číst... Tak jdeme na to?


Barry higgles coffee house nova cavern holešovice praha

Lusito event

Dnes jsem byla pozvaná do krásného designového obchodu Lusito v Karlíně. Kromě skvělého cateringu, prezentace nádherných bytových doplňků a nábytku, pro nás byl připravený i workshop, kde jsme si mohli vyzkoušet navrhnout vlastní sešítky i polštáře.  Co vám budu povídat, pro mojí kreativní duši to bylo jako dělané! Pak jsem už jen s úsměvem na tváři a novým pop art batůžkem, který jsme dostali jako dárek, utíkala na kafčo na farmářské trhy a užívala si ty to chvilkové sluníčko, které se marně snažilo vyhrát boj s hustými šedými mraky. 


  
Beauty time!

Díky období maturit mám teď konečně chvilku sama pro sebe, proto jsem toho hned v pondělí využila a s kamarádkou jsme si naordinovaly malý beauty day. Začaly jsme ráno novými nehty v Euronails a pak jsem se přesunula do salonu Visage de Paris, kde moje zkrášlovací dopoledne pokračovalo. Ani nevíte, jak moc si takové dny užívám! 


coffee room praha kavárna vinohrady výběrová káva
  
Café Jen

Na oběd jsme zašly po dlouhé době do roztomilého Café Jen na Narozeninový speciál. Neslavily jsme však my, ale samotná kavárna, které tímto ještě jednou přeji vše nejlepší k tříletému výročí! Pokud vám tohle místo doteď uniklo, je nejvyšší čas to napravit. Naservírují vám jedny z nejlepších snídaní ve městě, za to ručím.


cafe jen snídaně kavárna praha výběrová káva vršovice
  
Salad your life!

O Green Factory jest se vám zmiňovala už ve článku Healthy Eating: Velký průvodce! a v poslední době jsem si je oblíbila víc, než mého dosavadního favorita, smíchovský Delmart. Zatím si vždy namixuji salát přesně podle chuti (radši se neptejte, jaké bláznivé kombinace si moje hlava vždycky vymyslí), ale určitě chci vyzkoušet i nějaký ze stálé nabídky. Tady vám zboří mýty o tradičních českých hrůzosalátech sestávajících z rajčat, nastrouhané okurky a pepře, které zapříčinily, že pojem salát u většiny lidí ještě pořád automaticky způsobí zvláštní zakřivení obličeje do grimasy připomínající mrtvici. 


green factory salad your life zdravá restaurace praha salaterie
  
Barry Higgel's Coffee House

V neděli jsem si konečně našla chvilku a ráno jsem se vydala pracovat do holešovické novinky, espresso baru Barry Higgel's.  I když je prostor celkem malinký, kavárna rozhodně stojí za návštěvu. Atmosféra je moc příjemná a káva jakbysmet. Moc fajn místo.


Barry higgles coffee house nova cavern holešovice praha
  
Vyloučení z Coffee Room?

A teď vám ukážu, jak to dopadá, když máte kamarády nebo známé ve většině pražských kaváren. Zahýbat se zkrátka nevyplácí ani v tom baristickém světě...


coffee room praha kavárna vinohrady výběrová káva
  
Offlajn život v online světě

V posledních dnech jsem se znovu dostala k přednáškám z TEDx (kdo nezná, koukněte sem) a jedno video mě zaujalo natolik, že ho chci sdílet i s vámi. Je dost možné, že vás tím ztratím (doufám, že se ke mně pak zas vrátíte!), ale myslím si, že rozhodně stojí za zhlédnutí. Zkusme se trochu zamyslet, jestli ten svět, kterým svištíme takovou rychlostí, je vlastně to, co doopravdy chceme. A věřte mi, z pozice blogerky o tom neustálém mačkání něco vím... Tak se mějte se nádherně a já teď letím a francouzštinu, ať jsem na tu letní školu v Paříži pořádně připravená!


Veronika


kávový klub farmářské trhy praha výběrová káva

4 komentáře:

  1. Krásné fotky! Hned bych si něco dala! Mňam! :D

    OdpovědětVymazat
  2. strašně zajímavý video :) já bych to bez mačkání nevydržela, ale je to strašný. A pro mě je třeba nejhorší takový to že kdybych chtěla být online tak jsou kolem mě lidi, kdy když neodpovíš určitou dobu tak je jasný že se něco stalo a už volaj a já nevím co všecko. Musela bych to dát všem vědět :D haha je to zajímavý opravdu :) určitě o tom budu víc přemýšlet :)

    OdpovědětVymazat
  3. Moc pěkný fotky Veroniko. Offline život už je v dnešní době prostě nemožný, ale chce často vypínat a nepřehánět. Aspoň někdy. Dík za tip. Tu školu v Paříži ti strašně závidím! Letní školy v zahraničí jsou super investicí. Šikovná.

    OdpovědětVymazat