PHOTO DIARY!

května 13, 2016 Veronika Tázlerová 10 CommentsDnes mám pro vás opět pořádnou dávku tipů. Budeme vysedávat v kouzelných zahrádkách kaváren, číst parádní knížky, usrkávat letní limonády, užívat si života a k tomu vám povím o skvělých akcích, které nás čekají! Těšíte se? Tak si udělejte pohodlí a jdeme na to!


kavárna praha styl a interiér zahrada letní

Jarní mámeníPoslední dny byly ve znamení horkých letních večerů na břehu řeky, rozevlátých bohémských šatů a nádherných východů slunce. V sobotu jsem konečně vyrazila na Náplavku v nové maxi sukni a nevěřili byste, jak může pouhý kousek oblečení ovlivnit vaše okolí. Ten den jsem si připadala jako lesní víla, která s jahodovým smoothie v ruce proplouvá mezi usměvavými farmáři a vřele děkuje za všechny milé komplimenty, které se jí dostávají.

  
A tuhle vlnu úsměvů a nenápadných mrknutí způsobila jen jedna jediná květovaná sukně a rozcuchané blond vlasy, které jsme ráno neměla sílu upravovat. Zkuste to taky někdy. Místo pohodlných džínů, tenisek a trika vplujte do romantických šatů, odhalte kotníky nebo ramena a ukažte, jak jste krásné. A nechci slyšet, že není co ukazovat. Je. Každá z nás je krásná a je jen na nás, jestli se budeme pořád skrývat, nebo ukážeme, co v nás doopravdy je. Móda je hra, tak si zkuste trochu zaexperimentovat a udělejte ze sebe okouzlující vílu, které snese každičký muž modré z nebe. Je to moc fajn pocit.

  Aeropress ChampionshipV sobotu odpoledne jsem se zaskočila podívat na Aeropress Championship, kde první dvě příčky obsadili kluci z Brewbaru, takže až budete příště zmateně bloudit mezi kávovými stánky na trzích, najděte si je a možná, pokud se hezky usmějete, dostanete kávu rovnou ze zlatého aeropressu. A zároveň chci poděkovat všem, co jste mě přišli pozdravit, za ta krásná slova. Udělali jste mi obrovskou radost!


ema espresso bar praha kavárna
Ema Espresso Bar
ema espresso bar praha kavárna


ema espresso bar praha kavárna
  
Kouzelné zahrádky

Sluneční paprsky o víkendu zalily všechny zahrádky, proto by byla velká škoda toho nevyužít! Kromě kouzelné terasy Kavárny Nový Svět, kde mě trochu zklamala nepříjemná obsluha, jsem po dlouhé době zavítala do pražské oázy, kavárny Styl a Interiér, a neodolala jsem ani milovanému Alchymistovi na Letné. Sluneční paprsky mi hřály odhalená ramena, usrkávala jsem vychlazené citronády a pracovala na jednom nádherném projektu, který vám už brzy představím. (Už se nemůžu dočkat!)

Samozřejmě nesmím zapomenout ani na tolik populární Kavárnu co hledá jméno, které mi učarovala tak, že jsem jí musela věnovat rovnou celičký článek. Pokud vám náhodou unikl, podívejte se SEM.


cukrárna alchymista letná praha kavárna
Alchymista
kavárna co hledá jméno praha
Kavárna co hledá jméno 
kavárna co hledá jméno praha
Letní drink a Onesip coffee
Můj Šálek Kávy
O přestávce rychlé espresso v Pracovně

Šťastná Bridget s pomeranči?


Na začátku listopadu jsem si dala předsevzetí každičký večer číst, což se mi k mému překvapení opravdu daří! Celý den trávím na sociálních sítích, vyřizuji emaily, zprávy a někdy už mám pocit, že mi z toho plánování a úřadování vybuchne hlava. Proto ve večerních hodinách už vše vypínám na offline režim a unikám do toho krásného fiktivního světa. Do světa, kde nic není zakázáno a i nemožné zdá se být naprosto normální. 

Bridget je zpět!


Tento měsíc jsem si, i když s menšími obavami, přečetla tolik očekávanou knížku Bridget Jones: Mad about The Boy. Trochu jsem se bála, že moje milovaná Bridget, která nám už léta dává naději a pochopení, nebude stejná. Bála jsem se zklamání, ale naštěstí naprosto zbytečně. Bridget je zpět a možná v ještě lepší formě! A na podzim letošního roku nás čeká i její filmová premiéra.

Jak jsem sebrala odvahu

Konečně jsem se také dostala k nádhernému příběhu Dívky s pomeranči a zašla na autorské čtení mé oblíbené spisovatelky a blogerky Barbory Šťastné, která po úspěchu své prvotiny s výstižným názvem Šťastná kniha, vydala další krásné dílo nesoucí název Jak jsem sebrala odvahu.


  

Kam vyrazit?

Zdá se mi, že s příchodem krásného jarního počasí, se roztrhl pytel i s parádními akcemi! Už zítra se chystám do Brna na The Filter Festival, kde mě kromě kofeinového šoku čeká i spousta zajímavých přednášek a moc se těším i na vás, co jste mi psali a radili, jaká pěkná místa navštívit.

Raw Fest

Zároveň mě čeká i několik nápaditých blogerských akcí (kam vás samozřejmě vezmu s sebou) a už se nemůžu dočkat začátku června, kdy v Praze proběhne Raw Fest, který už teď slibuje jedinečný program. A soudě podle toho, jaký měl u vás článek Healthy Eating: Velký průvodce! úspěch, doufám, že se si tam někde přiťukneme s mladým kokosem v ruce!fitfoodie prague zdravá rsataurace praha fitness
Fitfoodie Prague

las adelitas praha mexican mexická restaurace
Las Adelitas 

  

Standart Festival Prague mění datum!

A na závěr mám pro vás dvě zprávy. Z té první mám obrovskou radost, protože mě oslovili organizátoři Standart Festivalu, zda nechci být partnerem akce! Což, jak asi tušíte,  jsem samozřejmě s nadšením přijala! Ta druhá už je o něco smutnější. Pražský Hotel Fusion, kde se měl festival konat, změnil majitele, propustil celý tým zaměstnanců a zrušil všechny kontrakty, takže organizátoři teď narychlo shánějí nové prostory. Sledujte proto radši událost na Facebooku. I tak se ale už nemůžu dočkat, bude to paráda!


coffee room praha prague kavárna espresso bar best


coffee room praha kavárna
   

Také si užíváte tyhle nádherné dny na maximum? Jaké knížky nebo kavárny učarovaly vás? Na jaké akce se chystáte?

Mějte se krásně a žijte naplno! Vždyť od toho přece život je, ne?

Veronika


Konečně jsem přešla z melíru na barvu a obrovská spokojenost!
10 komentářů:

 1. Já z těch tvých fotek prostě nemůžu ^^ :)) ♥

  OdpovědětVymazat
 2. Krásné vlásky a toho dobrého a zdravého jídla všude! Jdu mrknout na obě akce o kterých píšeš! :-) jinak já teď dočetla Maruščino Kafe a cigárko a po večerech si čtu příběhy Petr Pana :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak na Kafe a Cigárko si chci určitě také najít chvilku:) Tak snad se někde potkáme:)

   Vymazat
 3. Tak koukám, že zkušenost s horší obsluhou v Jednom světě nemám jen já... :( byla jsem tam před týdnem a pán se na mě moc netvářil. Usmál se až, když jsem platila a odcházela, jinak byl dost odměřený. Je až neuvěřitelné, jak moc ovlivní návštěvu pozitivní a usmívající se personál... Přitom tohle místo a kavárna jsou tak nádherný!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přesně... Tak nádherná kavárnička a taková škoda obsluhy:(

   Vymazat
  2. Ahoj holky, musím se k vám přidat - i já mám stejnou zkušenost z kavárny na Novém světě, kdy obsluha v podstatě zkazila dojem z jinak krásného míst a krásné kavárny....

   Vymazat
  3. A přitom je to rodinná kavárna...:/

   Vymazat
 4. Ježíííš mňam sedla bych si hned vedle Tebe :D všechno vypada tak dokonale :3

  OdpovědětVymazat