Nike Roshe One: Láska na první pohled!

dubna 30, 2016 Veronika Tázlerová 19 Comments


Existují různé formy lásky. Mateřská láska, sebeláska, láska věčná i ta pomíjivá, láska materialistická a, moje nejoblíbenější, láska na první pohled. A přesně o jedné takové vám chci dnes povědět. Zamilovala jsem se. Naše cesta ale nebyla lehká. Museli jsme překonat mnohé překážky, než jsme se konečně setkali, ale teď už konečně můžu s úlevou říct:

Mám je!

Sedím ve svém pohodlném ušáku, popíjím čaj a každou chvilku po sobě nenápadně pokukujeme. Před pár okamžiky jsem tyhle krásné Nike Roshe One Premium Suede vybalila z krabice, vplula do nich jako Popelka do svých střevíčků a zřejmě je pěkně dlouho nesundám. Miluju je!

A jak ta naše strastiplná cesta vlastně vypadala? Možná se mi budete smát a kroutit nechápavě hlavou. Možná mě pochopíte. Každopádně, pohodlně se usaďte, příběh začíná!

Bylo nebylo, jednu chladnou jarní neděli jsem vysedávala s kamarádkou ve vyhřátém Tricafe, usrkávaly jsme espresso a vedly vášnivou politickou debatu. (Nebo jsme možná řešily závažnost blonďatých odrostů... záleží na tom?)

A pak se to stalo. Do kavárny vešla krásná slečna, které na nohou zářily dva zlaté klenoty. Nezaváhala jsem ani na chvilku. Tyhle boty musím mít. Už dlouho hledám nějaké tenisky ve kterých vydržím celé dny pobíhat po Praze a zároveň vypadají dobře. A tohle byly přesně ony.

Hned, jak jsem doma zapnula počítač a zadala do Google slova jako gold, Nike a Roshe, usmály se na mě moje nové lásky. Nadšení mi ale moc dlouho nevydrželo, protože v žádném z českých obchodů nebyly k dostání. Klasika.

Nastal čas zahrát si na velkou holku.

Nakupování přes eBay šlo vždycky mimo mě. Nevěřila jsem mu, možná jsem se bála, možná jsem jen byla líná pochopit, jak to celé funguje. Každopádně, pokud jsem svůj nový objev chtěla, neměla jsem jinou možnost. Založila jsem si všemožné účty, proklikala se přes spoustu formulářů a nakonec jsem je (možná?) i zaplatila.

Několik následujících dní mi chodilo potrvrzení o přijetí objednávky, o jejím zrušení, potvrzení platby, i upomínka, ať už konečně zaplatím. Upřímně, neměla jsem moc tušení, co se vlastně stalo.

Týden nato jsem ve schránce našla očekávané psaní. S jiskrou v oku jsem pádila na poštu, kde mě ale paní pošťačka mírně zarazila. Místo předpokládané krabice, jsem obdržela jen nepatrnou obálku.

Poprvé v životě mi psali z celního úřadu. Moje boty, které jsou jistě plné drog a střelných zbraní, jsou v moci celní správy. Musela jsem naskenovat všechna potvrzení, vyplnit plnou moc a tiše doufat, že jsem všechny instrukce pochopila správně. Čekala jsem dál...

Uplynulo několik dalších dní a já stále nevěděla nic. Nikdo se mi neozval až do chvíle, kdy došlo na peníze. Jak typické, co?

Naštěstí jsem napoprvé zaslala všechny dokumenty, doplatila clo a teď tu sedím v mých nových teniskách, moje chodidla si tiše prozpěvují ódu na Roshe One a já se směju sama sobě. Co všechno holka neudělé kvůli botám, co?

A víte, co je na tom nejvtipnější?

Den poté, co jsem si je objednala na eBay, čeští Freshlabels doplnili zásoby a mimo jiné i Nike Roshe One Premium Suede, tedy mé zlaté krásky. 

Podtrženo a sečteno, čekala jsem na své vysněné boty přes tři týdny, stálo mě to pár stovek navíc, dost nervů, ale jsou doma! A soudě podle vašich reakcí na Instagramu, nejsem jediná, kdo se tu zamiloval, co?

Jaké jsou vaše oblíbené boty? Nakupujete na zahraničních eshopech? Pokud jste taky fanoušci tenisek a dáváte přednost českým obchodům, určitě koukněte na Footshop, Freshlabels, Answear a Zoot.

Mějte se nádherně a užívejte sluníčka!

Veronika

nike rose one blog tenisky gold sneakers eBay freshlabels zoot answear

19 komentářů:

 1. Zvláštní, na eBay nakupuji poměrně pravidelně a nikdy jsem celní správu řešit nemusela, i když nejspíš proto, že jsem se většinou vešla do limitu... Ale ne vždy a stejně jsem nikdy clo ani daň doplácet nemusela. Navíc bych se na eBay bála, aby mi nakonec neposlali fejky...
  Každopádně botky jsou pěkné, i když nejsou můj styl. Po těch peripetiích bych je asi ani nenosila, aby se jim náhodou něco nestalo, protože bych ani neměla šani je vyreklamovat...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Také jsem se bála, jestli nedojdou padělky, ale dala jsem na hodnocení ostatních a naštěstí se vyplatilo:)

   Vymazat
 2. Krásné boty! Na eBay jsem ještě nikdy nenakupovala, neměla bych asi odvahu. :D :)
  Find joy in the ordinary

  OdpovědětVymazat
 3. Napsala jsi to skvěle, jako nějakou akční bondovku :D
  K.
  http://inkpotstories.com/

  OdpovědětVymazat
 4. Ty jsou krásný! Já bych je sice neunosila, protože barevnou kombinací jsou na mě moc elegantní, ale mám Roshe Run ve fialovo-oranžovorůžovolososový (nedokážu specifikovat :D) barvě a naprosto je miluju. Nejvíc pohodlný boty ;)

  Karolína || Nevzdáme se

  OdpovědětVymazat
 5. Myslím, že to za to všechno stálo,jsou to krásky! :))

  OdpovědětVymazat
 6. Mas úžasný blog!:) Líbí se mi, jak to cele popisuješ jako pribeh...!:-) Jen tak dal!

  OdpovědětVymazat
 7. Ty tak krásně poutavě píšeš :-), moc mě tvé články baví; - ).

  OdpovědětVymazat
 8. To já jsem na ali a na ebay jako ryba ve vodě a objednávám odtamtud milion věcí. Tak 40% mého šatníků pochází odtamtud :D S celnicí jsem měla problém jen jednou a to s věcí objednanou na maturitní ples. :)
  Jinak boty pěkné, ale mimo můj vkus :)

  Gabux

  OdpovědětVymazat