Nový začátek

ledna 01, 2016 Veronika Tázlerová 26 Comments


„Kdyby byl dnešek posledním dnem vašeho života, chtěli byste dělat to, co právě děláte?“

Každé ráno svého produktivního života se Steve Jobs podíval do zrcadla a položil si výše uvedenou otázku. „A když jsem si mnohokrát po sobě odpověděl „Ne“, věděl jsem, že je čas na změnu,“ řekl ve svém legendárním projevu při promocích na Stanfordově univerzitě.
A přesně to je myšlenka, kterou vás chci dnes, první den roku 2016, inspirovat. 
Nový rok s sebou přináší naději, očekávání i mnohá předsevzetí. Je to čas, který nás donutí k zamyšlení. Rekapitulujeme si náš dosavadní život, hodnotíme ho a sníme o tom budoucím.
Nevyčítejte si, co všechno jste udělali špatně. To není důležité. Každé naše rozhodnutí, každá chyba i prohra se měla stát. Všechno, co se nám děje, má nějaký důvod. Hlavní je se z chyb poučit a jít dál. Jít si za svými sny, abychom si jednoho dne mohli říct, že to opravdu stálo za to. 

Důležité je život žít, nikoliv přežít.

Zamyslete se a sepište si vše, co vám dělá radost, všechny maličkosti i cíle, kterých chcete dosáhnout. A začněte se podle toho řídit. Nečekejte, až přijde ten správný čas. Ten je právě teď.
Nikdy totiž nevíte, kam vás osud zavede. Život je nevyzpytatelný, proto bychom se měli radovat z každého nového dne, využít nejbláznivější příležitost a plnit si svá tajná přání i sny.
Já si s novým rokem nedávám předsevzetí. Ne proto, že bych měla slabou vůli, nebo nechtěla svůj život změnit. Chci. Jen k tomu nepotřebuji datum v kalendáři. Pokud nejste s něčím spokojení, změňte to. Právě teď.
A pokud se vám nepodaří vaše předsevzetí splnit, nic se neděje. Kdykoliv můžete začít znovu. Mám moc ráda knihu Čtyři dohody, o které jsem vám psala v tomto motivačním článku. Při jejím čtení si uvědomíte, kolik trápení a nedorozumění si způsobujeme jen ve své hlavě a že cesta za osobním štěstím začíná právě u nás samých.
Doufám, že po přečtení tohoto článku, vyběhnete do zasněžených ulic a budete si užívat každičký okamžik.

Nakonec, žijeme přeci jen jednou, ne?

A jak jste začali rok 2016 vy? Dáváte si nějaká předsevzetí?
Mějte se nádherně a šťastný Nový rok!
Veronika


26 komentářů:

 1. Veru , krasne napsano, i tobe preji vse nej. Mimochodem hezounky kabatek, slkusi ti to. Stastny Novy Rok 2016

  OdpovědětVymazat
 2. Hezky jsi to napsala :) mluvíš mi z duše :) Cappuccino Lover

  OdpovědětVymazat
 3. Šťastný Nový rok aj tebe :) Tento článok je naozaj veľmi pekný, nejakým zvláštnym spôsobom na upokojil a nabil pozitívnou energiou. :)

  http://lamodaeanarchia.blogspot.sk/

  OdpovědětVymazat
 4. Skvělý článek! Motivační!
  Já si novoroční předsevzetí dávám, ale spíše jsou to takové body, které bych chtěla v tomto roce zlepšit. Nedávám si nějaké těžké úkoly, o kterých vím, že bych je nesplnila, přijde mi to zbytečné a snažím se být lepší rok od roku, ne začít se vším naraz!
  Tak já Ti také přeji Šťastný Nový rok!:)

  ***Nový rok, nové já***
  Pinki Claire

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přesně tak to má být, Klári:) I malé cíle nás stále posouvají výš a výš:)

   Vymazat
 5. I Tobě jen to nejlepší do nového roku! Já si spíš na každý měsíc sepíšu pár bodů kam bych se chtěla dostat (kolik toho uběhnout, přečíst, kam se podívat..) a uvidíme jak se mi to bude dařit plnit ;-) Kabátek už jsem Ti chválila na insta, je prostě super! :-*

  Kráska dne

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuju moc!:) Moc doufám, že se ti podaří splnit vše, za čím si půjdeš:)

   Vymazat
 6. Události poslední doby mě naučily, že pokud člověk něco chce, musí si o to říct, případně se o to porvat, takže jsem si po lehké vánoční psychické rekonvalescenci dupla a začala jednat. A ono to funguje. Stačí nespoléhat, že se něco samo uděje (nebo že to někdo udělá sám z vlastní vůle a pochopení). Na to si však asi musí každý přijít sám, snad si i párkrát natlouct čumák, ale dokud se nerozsvítí člověku někde uvnitř jeho samého, připadají mu tyhle řeči jako projevy jakéhosi hipíkovství. :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Adélko, naprosto souhlasím:) Hlavní je začít něco dělat, nespoléhat se na to, že to za nás někdo udělá. Začít u malých změn, které se postupně stanou velkými:)

   Vymazat
 7. Milujem tvoje fotky, ale ešte viac tvoje články! :)
  sydneysleek

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ani nevíš, jak pěkně se takové komentáře čtou, děkuju!:)

   Vymazat
 8. Článek nabouchaný motivací :) už delší dobu si říkám, že zdravá strava a cvičení je super nápad....a jakmile jsem si přečetla tvůj článek, řekla jsem si, že jdu do toho:) přesně toto nakopnutí můj líný zadek potřeboval:D
  http://nikolamuchova.blogspot.cz/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Niki, to mám velkou radost, držím palce!:)

   Vymazat
 9. Veľmi pekné fotky a inšpoiratívny článok

  Nicolette Lear

  OdpovědětVymazat
 10. Krásný článek :)
  WWW.TRENDYBK.BLOGSPOT.CZ

  OdpovědětVymazat