Květinové nebe aneb jak jsem se ocitla v ráji

ledna 22, 2016 Veronika Tázlerová 13 Comments


Je mrazivé sobotní odpoledne. Venku to vypadá na déšť a hustou mlhu, která brzy zahalí celé město svým šedivým pláštěm. Mám v sobě už třetí šálek kávy a nervózně se blížím ke straým dřevěným dveřím Písecké brány. Nedokážu si představit, co mě čeká. Ale bude to nádherné, tím jsem si jistá.

Dveře potichu zavržou a já se ocitám v provoňěném ráji. Nedokážu slovy popsat, jaká krása to byla. Na dlouhém stole byly vyskládané ty nejnádhernější jarní květiny a za nimi se na mě usmívají samé milé tváře. Na nějaké pochmurné počasí už ani nepomyslím. Jsem v nebi.

Růže, tulipány, sasanky, gerberky, borůvčí, germíny, překrásný amarylis, nedokážu se rozhodnout, co obdivovat dřív. Povídáme si o holandské květinové burze, kde majitel květinářství Metamorphosis nakupuje dvakrát týdně čerstvé květiny, hltám každou novou informaci, jak se starat o řezané květiny, a dozvídám se o tajemné síle a energii tulipánů, které vám ve váze vyrostou i po tom, co už nemají cibulku.

Beru do ruky malý nožík, zahradní nůžky a začínam očisťovat stonky všech těch skvostů přírody. Pečlivě vybírám každou jednu květinu a pak se učím, jak správně uvázat svůj první puget. Důležité je rovnat stonky do spirály, aby do sebe krásně zapadly a mohli jste si kytici naaranžovat přesně tak, jak vám radí váš hlas srdce.

Ze začátku trochu bojuji, ale pak se nechám tou sílou květin naprosto unést, přikládám jednu růži za druhou a v levé ruce najednou svírám nádhernou kytici. Ani nevím, jak se to stalo. Láska (ke květinám) holt dělá zázraky. A ta moje je opravdu silná.

Pak obíhám kolem obrovské vázy, kam aranžuji malé růžové a bílé kvítky, kterými doplňuji tři královsky bílé amarylisy. Chvílemi se mi zdá, že jsem snad ve snu. Štípnu se do ruky a objeví se mi úsměv na tváři. Opravdu se to děje!

Domů odjíždím se dvěma obřími pugety v rukách a v metru zabírám rovnou dvě sedačky. Dostává se mi nemilých pohledů, ale je mi to jedno. Jsem tak nabitá pozitivní energií a tou krásou, která mě celé odpoledne obklopovala, že mi náladu jen tak něco nezkazí.

Květiny mají magickou sílu. A já chci moc poděkovat květinářství Metamorphosis za tohle dokonalé odpoledne strávené v ráji. 

Určitě se podívejte i na facebookovou stránku, kde najdete další workshopy, které Metamorphosis v nejbližší době chystá. S blížícím se svátkem zamilovaných si můžete třeba uvázat Valentýnskou kytici pro muže, nebo nenápadně vyšlete své drahé polovičky na speciální kurz určený jen pro chlapy. 

Tak jak se vám můj výtvor líbí? Také vám květiny rozzáří i ten nejnepovedenější den?

Mějte se krásně,

Veronika


13 komentářů:

 1. Tak ty jsou překrásné, miluju květiny!!

  OdpovědětVymazat
 2. Ooo, milujem kvety a toto je naprostá kráása! ❤️

  OdpovědětVymazat
 3. A ja som pozerala, odkiaľ si dávala také krásne kvety na Instagram ♥ Naozaj krása ♥ Medzi kvetmi, to je moje ♡

  ♡ Two days in Budapest with my Love♡

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Verím ti ♥ Ja by som tam najradšej ostala celý deň ♥ Kvety naozaj milujem. A hlavne botanické záhrady a podobne, kde sa viem doslova "skryť", haha (:

   Vymazat
 4. Krásne.. Ja milujem kvety hlavne ruže a tulipány ale len bielej farby. Prídu mi také jednoduché a pritom čarovné.

  Prosím sleduj ma, oplatím

  Discoveringglam

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Růže a tulipány jsou také moje srdeční záležitost!:) Už se těším, až si je zase nakoupím na trzích:)

   Vymazat
 5. Super článok! Tie kvety sú úchvatné:) Ja naviac milujem ruže a orchideje :)

  http://twoveronicaslives.blogspot.sk/

  OdpovědětVymazat
 6. O tomhle kurzu delší dobu uvažuji... díky za doporučení. budu si ho asi přát k narozkám :)

  OdpovědětVymazat