Asijský chrám

ledna 07, 2016 Veronika Tázlerová 10 Comments


Asijský chrám. Přestě takhle bych popsala nový podnik v centru Prahy. Už při vstupu do Asian Temple jsem si totiž připadala jako v úplně jiném světě.

Poté, co jsme si odložili kabáty do šatny a servírka nás provedla čtyřmi nádhernými místnostmi k našemu stolu, začali jsme si prohlížet netradiční menu. Tady se totiž s tím klasickým, papírovým, jen tak nesetkáte. Celou nabídku najdete v tabletu, kde je každé jídlo i vyfocené. To jsem dost ocenila, protože se v těch všelijakých prapodivných názvech nikdy nevyznám.

Jednotící koncept restaurace je jednoduše Asie, připravují jak vietnamskou, čínskou, japonskou, tahjskou, tak i indonéskou a indickou kuchyni. Já jsem si dala perfektní Curry s mořskými plody, které mě rázem přeneslo na žhavé thajské pláže, kde se palmy prohýbají pod silným mořským větrem… 

Nádherný je ale i celý obrovský interiér. Ten je rozdělený do čtyř částí a součástí jsou i dva bary s nabídkou vín a koktejlů. Každý kousek zdi zdobí asijské motivy, akvária, květiny, palmové listy a vše, co z Asian Temple vytváří oázu klidu uprostřed rušného centra města. 

Restauraci otevřel šéfkuchař Ari Muandar, který pochází původem z Indonésie. V Praze žije přes dvacet let, kdy začínal v hotelu Hilton. Zkušenosti získal i z restaurace hotelu Mandarin Oriental, aby nakonec otevřel Ari’s Restaurant a teď Asian Temple. 

Musím říct, že jsem si celý večer opravdu užila, personál se nám věnoval na sto dvacet procent a atmosféra byla skvělá.


Pokud vás bude už štvát tohle lednové počasí, plné špinavého pražského sněhu a omrzlých konečků prstů, oblečte si jednoduše žabky, splývavé šaty, do vlasů si vložte květinu a vydejte se relaxovat do tohoto asijského chrámu. Já tam rozhodně nebyla naposled!

A co vy a asijské jídlo? Co máte nejradši?

Jinak já vás teď už zdravím z Berlína, kde jsem až do neděle, takže se brzy můžete těšit na spoustu fotek a článků!

Mějte se krásně,

Veronika
asijská restaurace praha

asijská restaurace praha

Asian Temple Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

10 komentářů:

 1. Tak to je perfektní! Už vím, kam si udělám výlet až zase přiletím do Čech:)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Určitě udělej, vážně stojí za návštěvu:)

   Vymazat
 2. Taky se tam musím podívat, až budu v ČR, vypadá to naprosto parádně, díky za tip!

  OdpovědětVymazat
 3. Krása, až zase budu v Praze vím kam zajdu! :) Super tip!

  OdpovědětVymazat
 4. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 5. Ty máš také super posty! Vďaka nim sa dozvedám o mnohých nových veciach a miestach a kochám sa tiež nádhernými fotografiami ♥ ♡ Ziaja review ♡

  OdpovědětVymazat