Soutěž || 12 vánočních příběhů

prosince 16, 2015 Veronika Tázlerová 69 Comments


Za okny vane mrazivý vítr, černá tma zahalí ulice už v brzkých hodinách a není nic lákavějšího, než se v tomto zimním období zachumlat do chlupaté deky, uvařit si čaj, zapálit vonnou svíčku, otevřít knihu a nechat se vtáhnout do nějakého kouzelného příběhu. 

Vím moc dobře, že v dnešní uspěchané době, času na čtení není mnoho. O to víc si ale užívám chvíle, kdy si v pokoji rozsvítím vánoční světélka, vypnu telefon a ocitnu se uvnitř nevyzpytatelného příběhu plného sněhových vloček, lásky, štěstí i smutku.

V této předvánoční době, kdy všude září vánoční stromečky, voní skořice a zní koledy, jsem se rozhodla pojmout i moje čtecí chvilky svátečně. Můj noční stolek je plný vánočních příběhů a dnes se s vámi o ně chci podělit. 

Věřte mi, pokud vás kouzlo Štědrého dne doteď míjelo obloukem, po jejich přečtení vyběhnete na trhy, koupíte si svařák a začnete péct vanilkové rohlíčky. A budete šťastní přesně tak, jak to má o Vánocích být. 

Jistě vám neunikla kniha Sněží, sněží... o kterou jste mohli soutěžit v minulém článku. Ukrývá tři příběhy, které společně vytvořili John Green, Maureen Johnson a Lauren Myracle. Sněhová vánice, havárie vlaku a neúprosný mráz pořádně zamíchají osudy obyvatel malého městečka Gracetown... 

Jako další jste mi doporučili milou knížku Dash & Lily - Kniha přání, která vypráví o osudech dvou mladých lidí, červeném zápisníku a sérii šifer, dopisování a vtipných míjení se i setkávání. Víc vám ale neprozradím, oni vám to poví sami. 

Teprve včera jsem dočetla nádhernou knihu Dárek od autorky románů P.s.: Miluji tě a S láskou, Rosie, Cecelie Ahren. Je to silný příběh, se kterým se ztotožní nejeden z nás. Po přečtení posledního řádku se na chvíli zastavte a zkuste si uvědomit, co je na světě opravdu důležité. Někdy je na to už bohužel příliš pozdě.

Jako další na mě ještě čeká ještě Kouzlo Vánoc a dvanáct svátečních povídek, které v sobě skrývá nová kniha Dárek z pravé lásky

A jelikož jsou ty Vánoce, tak pro vás mám také jeden dáreček. Jednomu z vás nadělím české vydání Dárku z pravé lásky pod stromeček, máte radost?

Co pro výhru udělat? 

Musíte být fanoušky Stylish Coffee na facebooku, napište mi do komentářů odpověď na soutěžní otázku, email a vaše jméno na sociálních sítích a na Štědrý den vyhlásím vítěze!

Co by vám pod stromečkem udělalo největší radost?

Takže se, stejně jako já, uvelebte někde, kde máte pohodlí, teď na vás čeká několik důvodů, proč za dlouhých zimních večerů zůstat doma a zamilovat se nad stránkami příběhů...

A jaké knihy v poslední době učarovaly vás?

Mějte se krásně,

Veru69 komentářů:

 1. Sleduji jako Slavka Knihomolka. jako správné knihomolce mi největší radost udělá knihy. Je pravda, že je dostávám pořád, ale knížek není nikdy dost. knihomolka@centrum.cz

  OdpovědětVymazat
 2. Me udela největší radost zimní bunda :-)
  Fb Eva Richterová
  ervulenka@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 3. jméno na FB: Maruška Linhová. e-mail: manicka.linhova@seznam.cz.
  Knihomolka jsem taky a samozřejmě by mi knížka udělala radost. Ovšem letos by mi největší radost pod stromečkem udělalo to, kdyby alespoň na Vánoce přijel domů bratr s celou rodinou, kterej se přiženil do Číny a má zrovna měsíční dcerušku. To bych si přála, aby přijeli a abych si mohla tu malou pochovat. Mám tu nejkrásnější neteřinku věřte mi :)

  OdpovědětVymazat
 4. Eva Vlaskova
  piesse15@seznam.cz
  kompletni Harry Potter :-)

  OdpovědětVymazat
 5. Dana Goliášová
  danago@seznam.cz
  Největší radost bych měla z nějakého překvapení, protože si většinu dárků kupuji nebo vybírám sama, i když překvapení je riziko :)

  OdpovědětVymazat
 6. Knížky! Spoustu knížek nejlépe, jsem ten typ nenasytného knihomola :D Ale dooprsvdy mi udělá radost každý dárek :)
  FB Magdaléba Fiedlerová
  majda.fiedlerova@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 7. výhra na štědrý den by bylo ale super překvapení :)

  OdpovědětVymazat
 8. Andrea Sokolová
  andasokolova@gmail.com
  Já si hodně přeji nový klarinet. Hraji ně něj již přes 13 let a ten můj starý už bohužel dosloužil, takže nemám na co hrát.
  Knížka, co mě učarovala... nejspíš teď hodně Neviditelný od Jaroslava Havlíčka. Skvělá psychologie postav, doporučuji

  OdpovědětVymazat
 9. Kniha vždycky potěší. Na mateřské jsem nějak na knihu neměla čas, kromě pohádek. Ráda bych zas zavítala s knihou do jiného světa kde bych mohla zapomenout na každodenní starosti. FB Hana Daňková, Jena.dankova@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 10. Kniha vždycky potěší. Na mateřské jsem nějak na knihu neměla čas, kromě pohádek. Ráda bych zas zavítala s knihou do jiného světa kde bych mohla zapomenout na každodenní starosti. FB Hana Daňková, Jena.dankova@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 11. Kniha nebo i nějaka větší kabelka :)
  Fb Valentina Šubová
  subova.valentyna@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 12. Sleduji FB jako Šárka Fofoňková
  Jak velkému knihomolovi udělá radost pochopitelně kniha, ale letos jsem objevila ještě kouzlo antistresových omalovánek, takže by mě určitě nějaké nové potěšily.

  funny75@seznam.cz

  Přeji krásné vánoce :)

  OdpovědětVymazat
 13. FB Markéta Králová, macu@seznam.cz
  Každý rok mě potěší knížka, kosmetika nebo něco na sebe. Letos prý dostanu nějaké velké překvápko od manžela :-)
  Každopádně mě úplně ze všeho nejvíc potěší, když se sejdeme všichni, já, děti, manžel a moji rodiče, to budu nejšťastnější :-)

  OdpovědětVymazat
 14. FB Markéta Králová, macu@seznam.cz
  Každý rok mě potěší knížka, kosmetika nebo něco na sebe. Letos prý dostanu nějaké velké překvápko od manžela :-)
  Každopádně mě úplně ze všeho nejvíc potěší, když se sejdeme všichni, já, děti, manžel a moji rodiče, to budu nejšťastnější :-)

  OdpovědětVymazat
 15. Už jsem ve věku, kdy dárky nejsou tak důležité jako pohoda u večeře a stromečku. Takže by mi největší radost udělal právě klid a pohoda :) FB: Daniela Kovalova

  OdpovědětVymazat
 16. Trávit Vánoce s "ním". :) FB: Markéta Koláčková
  Bluemar@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 17. FB- Táňa Brňáková
  Nejraději bych pod stromečkem našla nějaké překvapení - tak jako každí Vánoce. Nemám napsaný seznam dárků, které bych chtěla, vím jen o dvou věcech, které bych chtěla, ale zbytek nechávám tak, abych mohla mít co největší překvapení♥. O tom přeci Vánoce jsou, být svými blízkými mile překvapen - pak se člověk v každém věku cítí jako šťastné dítě. :)

  BookGirl1@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 18. FB: Mirka Škampová
  U mě to zas tak úplně o dárcích není, co si člověk přeje, přichází často během roku. Navíc jsem už skvělý dárek dostala, u mamky bylo podezření na jednu ošklivou nemoc, naštěstí se nepotvrdilo. Takže to si pak člověk uvědomí, co je důležité. A kdyby přece jenom - nedávno mi umřel kocour, takže koťátko :)
  miuka12@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 19. Chtěla bych potkat tu svou pravou lásku, to by mi udělalo opravdu největší radost. Budou Vánoce a v tomto období by neměl být nikdo sám ;). V poslední době mě učarovaly hlavně dvě knihy: Law of Moses od Amy Harmon a Bright Side od Kim Holden. Obě mají velmi silné příběhy a rozhodně stojí za to, si je přečíst :)
  FB: Deniska Pahrová
  Instagram: nissy_dp
  Email: deniss.p@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 20. Protože se blíží zkouškové a já trčela dva týdny v nemocnici, přála bych si pod stromečkem najít vzkaz od Boha, že všechny zkoušky s přehledem zvládnu alespoň na D :):D Možná trochu sobecké, ale pro mě důležité.

  FB: Mišalína Štenclová
  mis.q@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 21. FB : Barunka Hailandová
  barbora.beruska@gmail.com
  Taktéž sdílím názor, že dárky (materiální) nejsou až tak důležité, ale největší radost by mi asi udělal nejaký dvojměsiční pobyt v Americe i s letenkami :) Pro mě je to nereálné, ale kdybych něco takového dostala tak asi dostanu infarkt. :)

  OdpovědětVymazat
 22. FB: Kristýna Ševčáková
  kristyna.sevcakova@gmail.com
  Radost by mi udělal nějaký pěkný svetr :). Není to ale teď pro mě důležité, nedávno byla moje maminka na ošklivé operaci a dopadlo to dobře, což je pro mě asi největší dárek.

  OdpovědětVymazat
 23. Sleduji na FB Eliska Sillingova. Nejvic radosti by mi udelala nova taska Obag. eliska@kzk.cz

  OdpovědětVymazat
 24. Maruška Hoangová, marie.hoangova@seznam.cz
  Pod stromečkem bych klid, který si přeju nejvíc, asi nenašla, že? Vánoce naše rodina nijak zvlášť neprožívá, ale kdykoliv by mě potěšila nějaká knížka nebo letenka někam do ciziny. :)

  OdpovědětVymazat
 25. Zásnubní prstýnek :)
  Nikola Novotná
  novotna.nikca@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 26. FB: Eliška Chybová
  chybovaeliska@gmail.com

  Mně udělá radost skoro vše :) Ale hlavně asi spousta knih, případně čtečka knih, kam si jich spoustu můžu dát :) Mám ráda každé překvapení a když se mi ještě trefí dárce do vkusu (což není vůbec těžké - dávám jasně najevo, co mám ráda :D), radost je ještě větší. Takže když pod stromkem bude nějaká kniha, kterou neočekávám a bude skvělá, tak to pro mě bude potěšení :) A pak taky to (i když to je možná trošku klišé - ale holt je to fakt), že pod tím stromkem budeme zas po dlouhé době celá rodina, budeme na stole mít spoustu jídla a šampaňského a bude to super večer. Nakonec mi největší radost udělá, když se povede i mně někomu tu radost udělat nějakým hezkým dárečkem, to je vždycky nejvíc :)

  Krásné Vánoce přeji :) Hlavně klid a plné břicho, na tom záleží :D

  OdpovědětVymazat
 27. FB Natálka Davidová
  JenniferMoonenc@gmail.com
  Určitě a jednoznačně korzet. Nic jiného si poslední měsíce nepřeji. :D

  OdpovědětVymazat
 28. Největší radost by mi udělaly věci, které se nedají koupit: víc času s nejlepší kamarádkou,možnost setkat se s lidmi, se kterými jsem už dlouho neměla možnost si popovídat, ale hádám, že takové dárky pod stromečkem pravděpodobně nenajdu. Z těch "reálnějších" by mi radost udělaly lodičky (plesová sezóna se blíží) nebo třeba kabelka, dobrá knížka a parfém, tak uvidíme :)
  Mail: putzlachermirka@seznam.cz
  Fb: Mirka Putzlacherová
  Instagram: itsmikyhere

  OdpovědětVymazat
 29. FB: Kristýna Kaderová
  kakristyna@seznam.cz
  Největší radost by mi udělal nový fotoaparát nejlépe modrý.

  OdpovědětVymazat
 30. Nejvíc by mi udělala radost rodinná pohoda ale jinak pěkná knížka =) nějaký román nebo historický román =)
  Nika Matušková Michaličková
  veronika.michalickova@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 31. Největší radost mi udělá, pokud nikomu nezaskočí kost, budou svítit žárovky na stromečku, nikdo nic nepodpálí a hlavně - pokud mi kočka, kteoru naši adoptovali, nesežere králíka, to bude skutečný dárek z pravé lásky od ní pro mě! :D Jinak na tuhle knížku brousím zuby od první chvíle, co jsem ji potkala v knihkupectví. Ostatně se nestává moc často, aby se tři z nejoblíbenějších autorů podepsali pod stejnou knihou (konkrétně Stephanie Perkins, Gayle Forman a Rainbow Rowell).

  adel.jur@gmail.com
  Adéla Jursíková

  OdpovědětVymazat
 32. Největší radost by mi udělalo to, abychom byli dohromady jako celá rodina. To je podle mě, to nejdůležitější. Dárky už jsou jen malé radosti, ale nic nenahradí tne krásný pocit, když se sejde celá rodina, zdravá a šťastná :-)
  Lucie Plchotová
  PlchotovaLucie@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 33. Jméno: Lucie Dvorská
  FB: Lucy Dvorská
  E-Mail: lucydvorska12@gmail.com
  Největší radost by mi pod stromečkem udělalo moje Kotě/Čertinka, která se 14.12. v pondělí ztratila .. To je to, co si přeji nejvíce ..
  Knížka, co mě v poslední době učarovala? Asi nejvíce série Hraničářův Učeň od Johna Flanagana.

  OdpovědětVymazat
 34. FB jméno: Já Týna Ginny

  Největší radost pod stromečkem? Tu mi letos udělá má dcera. Budou to její první Vánoce a největší radost budu mít, až začne plácat rukama po balícím papíru, roztrhá ho a moc ho nesní. Nevím, zda jí bude chutnat růžová a fialová barva. Největší radost mi udělá ona. Už se na to moc těším.:-) Přemýšlím, že jí na hlavu dám červenou mašli a bude můj osobní dáreček:-)
  weasley@hocz.org

  OdpovědětVymazat
 35. já si jako každé Vánoce přeji alespoň jednu hezkou knížku, ale jelikož tohle budou naše první společné manželské Vánoce, nejvíc by mne potěší, když si uděláme krásný celý den a když bude mít manžel radost z dárku, který jsem pro něj připravila :)
  FB: Lucia Vargová
  e-mail: lucisvargova@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 36. I když to možná na tomto blogu zní jako klišé, obrovskou radost mi vždy udělá darovaná knížka. Všichni ví, ze tím nemohou nic zkazit. Je za tím i vidět, že lidé mne znají a nevybòraji pouze první knihu co jim přijde pod ruku. Což je také nádherné. Vědět, že ač kniha, tak je to dárek osobní. Miluji knihy a příběhy a ještě víc miluji pohodu, kterou přinásejí. Pokud totiž nečtu knihu v MHD, tak je naprosto nejlepší udělat si doma krásnou atmosféru a v poklidu číst. Uplně mne pak příběh vtáhne a zapomínám na čas. Stane se ze mne pro ten okamžik snílek, který je jednou z postav. Kniha pod mým Vánočním stromečkem nikdy nechybí a snad nikdy chybět nebude. To je vždy mé největší přání (kromě toho být se svými blízkými)
  FB: Monča Kozáková
  E-mail: monica.kozak.ova@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 37. Veru, strašně krásně jsi to napsala a ve všech bodech s tebou souhlasím a něco podobného jsem psala i já do mého článku. Zimní období je jako stvořené zalézt do pelíšku s čajem, knížkou a mít okolo zapálené svíčky. Tohle je přesně to, co nejvíc miluji na zimě a každý rok se na to těším. Mně jakožto knihomolce by udělala pod stromečkem knížka, já myslím, že pokud člověk vybere tu správnou, tak nic nezkazí, ba naopak. Jinak mě v poslední době zaujala knížka První z trilogie Selekce a zrovna se chystám na začít číst Dívku ve vlaku, tak jsem moc zvědavá!
  Měj se krásně a užívej si adventní období :)
  FB - Markéta Štefková

  OdpovědětVymazat
 38. FB Daniela Čukylová
  mail: danycuks@gmail.com
  Ja by som si na Vianoce priala, aby konečne nasnežilo. Pretože si nepamatám, kedy som naposledy zažila krásne biele Vianoce :) Knižka má nádherný obal, čiže pravdepodobne ak ju nevyhrám kúpim si ju tak či tak :)

  OdpovědětVymazat
 39. Největší radost by mi asi udělala pořádná dlouhá huňatá šála. Vždycky ráno, když na Želivského čekám 10 minut na tramvaj, je mi zima a mám pocit, že za chvíli umřu, jediné co mě dělí před krutým umrznutím jsou šály. Miluju ten pocit, zachumlat se až po nos, vydechovat teplej vzduch a vzápětí se jím nechat ohřívat. Jo, je to trochu úchylný :D. Nicméně pořádná teploulinká šálička by mě vážně potěšila a dělala by mi radost až do dubna :).

  balokoc@seznam.cz
  FB: Bára Lokočová

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Také každé ráno čekám na Želivského!:) Určitě jsme se musely někdy potkat:)

   Vymazat
 40. Vlastně jsem ani nepřemýšlela co by mi udělalo radost. Vánoce letos skoro mít nebudume, protože vůbec nebyl čas nic zařizovat a kvůli stavění domu nejsou peníze. Ale kdybychom slavili, určitě nějaká hezká knížka a chlupaté ponožky, protože toho není nikdy dost.

  Fb: Veronika Machová
  verunkajebozi@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 41. Mě by největší radost udělala právě nějaká knížka. Minulý rok jsem nedostala žádnou, úplně mě to překvapilo. Tak snad se letos Ježíšek polepší :)
  FB: Iryna Nikoliuk
  iryna.nikolyuk@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 42. Největší radost mi uděla to, ze se a stale budu zamilovavat...at už do svého partnera, dětiček, rodičů, prarodičů, zvířat, knih, ale také drobností staci milovat tu vánoční atmosféru a to uz me děla tu radost. :-) e.pavlatova@email.cz, fb.Eva Pavlatova

  OdpovědětVymazat
 43. Já budu ráda asi za všechno. O Vánocích si vždy s dárkem připomenu, kolik mám přátel. Teď si veškerou touhu a naději schovávám raději na jaro, protože mým největším přáním je odmaturovat a dostat se na vysokou.
  Fb: Terka Bartošková
  terkabart@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 44. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 45. Největší radost by mi udělal nejaky velky batoh,nejlépe černo-bílý, do kterého bych si davala učení.Už se po něm docela dlouho dívám a nemůžu žádný objevit.Taška co mám tedka už je špinavá a není vůbec pěkná taky se začínám bát, že z ní něco vypadne, protože pár děr v sobě má taky :D

  gabrielalokocova@gmail.com
  fb:Gábi Lokočová

  OdpovědětVymazat
 46. O Vánocích by mě nejvíc potěšil sníh, abych mohla vzít sestřenice ven a užít si s nimi pořádnou koulovačku. Nejlepší je ale stejně jejich nadšení, když vidí, co všechno jim letos přinesl Ježíšek :)

  e-mail: brhelovatereza@gmail.com
  fb: Terka Brhelová

  OdpovědětVymazat
 47. Za knížku !! :)

  landsmanoval@seznam.cz
  Lucie Landsmanová

  OdpovědětVymazat
 48. Bodla by nová peňaženka, keďže stará už doslúžila :)
  FB: Chiara Némethová
  e-mail: chiara.nemethova@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 49. Letos bych pod stromečkem nejradši našla french press! ♥
  e.d.gvozdeva@gmail.com
  Elizaveta Gvozdeva

  OdpovědětVymazat
 50. Nejradši bych pod stromečkem našla svého přítele, se kterým máme aktuálně nějaké problémy a doufáme jen, že to dopadne všechno dobře. :)
  pedandova@seznam.cz
  Petruš Dandová

  OdpovědětVymazat
 51. Mě by udělal radost nový parfém, knížka i oblečení... vlastně cokoli, co je darováno s láskou :) Ale ze všeho nejvíc se těším, až se na Vánoce vrátím domů, ke své rodině (protože teď bydlím daleko od nich a sama) a strávím s nimi pohodové a klidné Vánoce, bez stresu a spěchu a načerpám plno sil do nového roku.

  hanakova.sarka@email.cz

  Šárka Hanáková

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A z knížek mě za poslední dobu učarovaly 2 - Moc od Rhondy Byrne a nová P.S. od Aňi Geislerové. Ta první je plná krásných a silných pozitivních myšlenek. Tu druhou jsem ještě nečetla, ale moc se na ni těším. Zaujala mě především svým vzhledem a krásnými malůvkami od Lely Geislerové :)

   Vymazat
 52. Dárky nejsou hlavní mě udělá radost když se u stromečku sejdeme všichni :-) Ale musím říci že letos jsem si díky tobě nadělila i jednu radůstku ze zootu pod stromeček a to plesové maxišaty ze kterých jsem opravdu nadšená! :-)

  maslejova.martina@seznam.cz / Martina Maslejová

  OdpovědětVymazat
 53. Největší radost by mi udělalo, když bychom se všichni sešli s našimi milovanými, kteří už mezi námi nejsou, když by to šlo. Sice to zní jako klišé, ale já si na dárky nepotrpím, udělá mi hlavně radost to, že jsem mezi lidmi které mám ráda a máme pohodu :)

  marketa.machanova@gmail.com Markéta Macháňová

  OdpovědětVymazat
 54. Ta knížka vypadá úplně božsky! :O Na Vánoce si nic extra nepřeji, ale minulý rok jsem dostala Papírová města, tak by mě tenhle rok mohla čekat snad další knížka :)
  klaudia.kotrbova@gmail.com / Klaudi Kotrbová

  OdpovědětVymazat
 55. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 56. Piano:),i když o tom můžu jen snít:))

  kadlecova.zdenka@centrum.cz
  FB: Zdenka Kadlecová

  OdpovědětVymazat
 57. FB: Anemarí Amy Kaliszová
  S16B-Kaliszová@Seznam.cz

  Každé vánoce si přeji něco krásného na sebe..
  Už jsem měsíc v nemocnici a všechny knížky mám přečtené.
  Nejvíc by mne potěšila další knížka nebo propustka z nemocnice. :)

  OdpovědětVymazat
 58. Sleduji tě pod jménem Lucie Jeníčková (FB), kontakt na mne: lucie.jenickova@email.cz. Největší radost by mi udělalo prasátko. ano, čteš správně! Kamarádka má speciální druh, který doroste cca 5 kg a je jako pejsek, dožívá se 10-12 let a je naprosto kouzelný! Z toho bych měla upřímnou radost. Kam se hrabou mobily, oblečení a další nedůležité ale potřebné věci... Zvířátka dají nejvíc lásky!

  OdpovědětVymazat
 59. EMAIL:katkapilatova30.7@gmail.com
  FB: Kateřina Pilátová
  Mě by nejvíce potěšila nějaká hezká knížka, protože není nic lepšího než se zachumlat do deky, uvařit si čaj a při hořícím krbu si přečíst nějaké příjemné čtení :)

  OdpovědětVymazat
 60. FB: Kateřina Padalíková
  email: katerina.padalikova@seznam.cz
  instagram: @kate2055
  twitter: @kate2055
  Knížky jsem od mala neměla ráda, protože jsem byla typ dítěte co pořád mohl někde běhat a být s kamarády. Ale poslední dobou jsem se hodně změnila a ke knížkám si našla vztah. Moje první knížka byla konec prokrastinace což nevím jestli byl zrovna dobrý začátek, ale přečetla jsem si jí a stejně pořád prokrastinuji:D Na Vánoce by mi asi udělalo největší radost kdyby začal padat pohádkový sníh nebo prostě ten co není už nepříjemný, ale člověk se může jít projít a dívat se jak krásně padá.. Čím starší jsem tím víc mi asi dochází, že není potřeba mít dárky, ale jen to hlavní, aby jsme byli všichni šťastní, zdraví, byli maximálně spokojení a užívali si života a trávili čas se svojí rodinou a snažili se udržovat rodinné vztahy, protože rodina je to jediné co nám navždy zůstane.
  A když přejdu ke knížce, která mě za poslední dobu zaujala tak to bude asi " Cena za dokonalost - V moci násilnického otce " od Céline Raphaël. Stala se srdcovou záležitostí a i když je to velmi smutná knížka napsaná podle toho co sama autorka zažila tak ji naprosto miluji! Nebudu prozrazovat děj a jen doporučím, že je to úžasná knížka, ale asi jen pro typ lidí co toho psychicky víc vydrží, aby z toho nebyli poté špatní.

  Veselé Vánoce a šťastný nový rok♥ K

  OdpovědětVymazat
 61. FB: Barbara Winfrey
  e-mail:b.girl.13@centrum.cz
  No Ježíškov jsem psala o serii Harryho Pottera a to by mi udělalo uplně největší radost :)

  OdpovědětVymazat
 62. FB: Kristýna Rýcová (Macečková)
  email: rycovakristyna@seznam.cz
  Radost mi udělá každý dárek, který je s upřímnou láskou darovaný a taky úsměv mého syna. Samozřejmě největším dárkem by pro mě bylo zdraví mých nejbližších, ale to je příliš velké přání. Z hmotných dárků mě vždy potěší pěkná knížka či něco pěkného na sebe:-)

  OdpovědětVymazat
 63. Jednoznačně knížky :-) i když moje maminka nemá moc přehled co čtu (soudím podle četby loni k Vánocům a letos na narozeniny)... napsala jsem si o Cizinku :-). A koruny k Vánocům nám v povánočních slevách za Bestiář Harryho Pottera.
  Výhra k Vánocům by byla úžasná :-).

  Michaela Rodová
  michaela.rodova@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 64. Lucka Jarůšková, lucka.jaruskova@gmail.com
  Spíše před stromečkem, než pod, bych chtěla maminku, tatínka, pejska, bráchy, ségru, synovce, neteře, protože vím, jak je těžké se sejít společně během roku, tak aspoň během těch Vánoc :)) a potom by se mi samozřejmě hodil třeba poukaz do knihkupectví v neomezené hodnotě a ještě víc cukroví a vánočních filmů!
  Krásný svátky, hlavně ať jste všichni zdraví a šťastní :)

  OdpovědětVymazat
 65. Káťa Holetová, katerina.holetova@seznam.cz

  Nechť jsou všichni s těmi, které mají rádi a nechť mi ti, které mám ráda nadělí místo ponožek kupu knížek. :)

  OdpovědětVymazat
 66. Děkuju moc za tolik nádherných komentářů! Doufám, že jste dostali, co jste si od srdce opravdu přáli a na facebooku Stylish Coffee najdete výherce!:)

  OdpovědětVymazat