PHOTO DIARY: Když Mikuláš nosí květiny

prosince 07, 2015 Veronika Tázlerová 0 Comments


Poslední dny zažívám tolik skvělých dnů, že ani nevím, kde začít. Blogerský život mě pohltil v celé své kráse a chci s vámi sdílet všechny radosti i strasti všedních dní.

Nahromadila se mi spousta fotek, které zachycují všechny okamžiky, co mi za poslední dobu vykouzlily úsměv na tváři. A většinou jde o úplné maličkosti. Pestrobarevné květiny, vánoční kelímky, adventní věnce a všechny pěkné věci, které jsou kolem nás. Zkrátka přesně ty drobnosti, které ve spěchu často přehlížíme a bereme je jako naprostou samozřejmost. Což je velká škoda.

Minulou neděli jsem udělala radost svému kreativnímu srdci a vyráběla adventní věnec. Nejsem žádná profesionální floristka ani jsem neabsolvovala žádný odborný kurz. Jen jsem se jedno chladné dopoledne vypravila do Mamacoffee ve Vodičkově ulici, kde celý víkend probíhala adventní dílna, popíjela skvělou kávu, lepila třpytivé hvězdy a vázala zlaté mašličky. A byla šťastná. Vánočně šťastná.

V sobotu ráno jsem tradičně procházela ranní farmářské trhy na Náplavce, nakoupila voňavý chléb, čerstvou zeleninu, obdivovala nádherné věnce a pozorovala hladové labutě. Taková rána mám vážně moc ráda.

A i když už si pro mě nechodí čert a nemusím Mikulášovi stydlivě odříkávat básničku, tak se někde uvnitř mě pořád schovává to malá dítě, které pátého prosince s očekáváním vyhlíží z okna.

Ani letos jsem nenechala tento den jen tiše vyšumět a na pár chvil se ze mě stal andílek, který šťastným dětem rozdával záhadné balíčky plné sladkostí. Vzpomínala jsem při tom na své dětství, na tu nervozitu, když čert děsivě zabušil na dveře a na tu radost, když si nakonec nikoho z nás neodnesl.

Ten samý večer, když jsem sundala andělská křídla a vrátila se zpět na zem, jsme si s kamarádkou udělaly dokonalou vánoční procházku. Dress code: nejteplejší svetr, co máme ve skříni, chumdelaté válenky a vzhůru pro kafe do červených kelímků.

Cestou na Staromák jsme potkaly nespočet Mikulášů, hrozivých čertů, krásných andělů a fotících se Japonců... něco mi tu pohádkouvou idylku trochu kazí... Ale co naděláme, že? Vítejte v centru Prahy.

A doma mě čekalo ještě jedno krásné překvapení. Někomu nosí Mikuláš čokoládu, někomu uhlí a mě přinesl květiny. Co nadělil vám?

Poslední fotografie jsou z dokonalé skandinávské restaurace Reinsdyr na Náměstí Míru, kam jsem byla nedávno pozvaná na večeři. Co vám budu povídat, zastasklo se mi po nedávné návštěvě Stockholmu, ale v tak krásném interiéru s ještě lepším jídlem, vám smutek moc dlouho nevydrží.

A jak si užíváte adventní čas vy? 

Mějte se nádherně,

Veru

0 komentářů: