Christmas vibes

prosince 20, 2015 Veronika Tázlerová 10 Comments


Nechce se mi ani věřit, že do Vánoc zbývají pouhé čtyři dny. Je toho ještě tolik, co chci v tomhle kouzelném období stihnout! I když se z nebe nesnášejí sněhové vločky a sněhuláka si proto letos nepostavím, najde se ještě spousta dalších maličkostí, na které je ten pravý čas jen a jen o Vánocích.

Většinu toho bych mohla dělat i během roku, jen by to postrádalo tu kouzelnou atmosféru, bez které to zkrátka není ono...

A bez čeho si Vánoce nedokážu představit?

 • Procházky světélkující Prahou, kdy v jedné ruce svírám kelímek s horkou kávou a druhou nenápadně rozrážím davy turistů, kteří přijeli obdivovat okouzlující strom na Staromáku. Poté pokračujeme přes Karlův most, hledíme na malinkatá světélka, která ukazují cestu všem zamilovaným, co se vydali na Petřín, a končíme na Pražském hradě, kde nám celé město leží u nohou. Doslova.

 • Dárky k Vánocům patří, o tom žádná. Stejně tak ta radost v dětských očích, když s očekávání rozbalují jeden balíček za druhým. Jenže ne všichni měli takové štěstí. K někomu se Ježíšek zkrátka nedostane. Děti z dětských domovů mají také svá tajná přání a proto je teď řada na nás. Zahrajme si na Ježíška a splňme dětská přání. Každý rok najdete v obchodních centrech stromy splněných přání, které jsou ověšené psaníčky. Stačí si jedno vybrat, dáreček koupit a až do Štědrého dne ho přinést zpět ke stromečku. Já vždy vybírám v Atriu Flora, kde najdete sny dětí z Dětského domova v Žatci. Ale věřím, že se takový kouzelný strom nachází i ve vašem okolí. A můžete k dárku přiložit i osobní vzkaz s vaší adresou. Většinou vám děti napíší zpět, jakou jste jim udělali radost. A ten pocit je k nezaplacení.


 • Zimní bruslení. Nejlépe někde venku a za zvuku vánočních písniček. Co může být romantičtějšího? Do teď si vzpomínám na ten kouzelný okamžik. Tehdy mi bylo devět let, byl asi měsíc před Štědrým dnem, příšerně pršelo a my měli s bráchou celé slavné kluziště Rockefellerova centra v New Yorku jen sami pro sebe. Počasí bylo otřesné, ale ten zážitek mám v srdci napořád.

 • Nakupování, to je moje. Miluju nakupovat pro ostatní, hledat dokonalý dárek a představovat si, jak se dotyčný při jeho rozbalování bude tvářit. A nebudu vám nic nalhávat, vždycky mi v tašce nakonec skončí i nějaká ta drobnost, kterou udělám radost i sobě. Ale vy mě určitě chápete, že?  No a pokud ještě pořád nemáte dárečky, podívejte se na tipy, které jsem pro vás sestavila a nezapomeňte využít slevu 15% na Zootu.

 • Vybírání stromečku. Je to naše každoroční tradice. Musí být obrovský, košatý a vůně jehličí musí provonět celý pokoj. Postavíme jej do obýváku a čekáme do Štědrého dne, kdy ho Ježíšek ověsí třpytivými řetězy, skleněnými koulemi a zářivými světélky. Je to nádhera.
A jaké jsou vaše Vánoční maličkosti? Bez čeho si tohle období nedokážete představit? 

Mějte se nádherně,

Veru

10 komentářů:

 1. Nádherné fotky! Pěkný outfit! :)
  www.catherineribbon.blogspot.cz

  OdpovědětVymazat
 2. Maličkosti zkrátka dělají Vánoce, co? :) Mám taky takový pocit. Já osobně miluji balení dárků, vždy se na to hrozně těším a to kouzlení si nesmírně užívám. :) K tomu samozřejmě čaj, voňavou svíčku a nejlépe vánoční film nebo pohádku. Nedávno jsem po x letech viděla Sám doma a poprvé v angličtině a byla jsem nadšená!
  Bruslení mi bohužel nikdy moc nešlo a popravdě ze zledovatělého rybníku mám strach, že tam zahučím, ale na pohled to vypadá vždycky krásně! :)

  www.infinitetreasure.blogspot.cz

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přesně tak Anet:) Bez pohádek by to nešlo!:)

   Vymazat
 3. Ten kožíšek ti hrozně moc sluší :) Strom, kde jsou přáníčka od dědí z dětských domovů jsme měli na úřadě a na to, že jsme malé město, tak přáníčka byla hned pryč, takže jsem se k žádnému nedostala, ale je to úžasný nápad :)
  HollyChicc

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuju moc Dani:) V Praze jich je tolik, že se naopak na spoustu z nich ani nedostane:(

   Vymazat
 4. Ja mám tiež veľmi rada prechádzky osvetlenými ulicami :)
  Jane´s World

  OdpovědětVymazat