Život může být nádherný, když se ho nebojíte

listopadu 07, 2015 Veronika Tázlerová 10 Comments


Občas mi připadá, že vůbec nic nestíhám, že je toho všeho hrozně moc a že bych nejraději odletěla někam hodně daleko. „Tak si toho neber tolik. slýchám ze všech stran. Jenže to já zkrátka neumím. Miluji žít život naplno. Chci poznávat, tvořit a dělat vše, jak nejlépe umím.

Nedávno jsem četla zajímavý článek o fenoménu jménem FoMO (Fear of missing out). Jedná se o strach z toho, že se někdo někde baví víc, než my. Takoví lidé si nenechají ujít žádnou společenskou událost a na party zpravidla zůstávají až do úplného konce, aby náhodou nic neprošvihli. Většinou se však stejně nic nestane. Jenže pořád tu je ono záludné... co kdyby?

Nebojte, to není můj případ. Často už v jedenáct ležím v peřinách a přemýšlím, co krásného mě další den čeká. Jen jsem se s vámi o to chtěla podělit. A možná vás i trochu varovat.

Blogerský život je nádherný. Mít kreativní práci spojenou s kávou je sen. A žít v překrásném městě, kde se stále něco děje, jakbysmet.

Jen to všechno skloubit dohromady je trochu problém. To se pak občas stane, že sklesle sedím nad otevřeným diářem a sama sobě nadávám, kolik jsem si toho zase naplánovala. 

V takovou chvíli potřebuji oddych. Zavírám počítač, objednávám flat white a vychutnávám si přítomnost okamžiku. Pozoruji okolí, přemýšlím a zanedlouho jsem už zase plná inspirace a honem sepisuji další článek. 

Možná si říkáte, že jsem trochu blázen. Ale já moc odpočívat neumím. S každým odškrtnutým úkolem, s každou skvělou akcí cítím obrovskou vlnu naplnění. 

Život se má prožít, ne přežít. To si, prosím, říkejte každé nové ráno.

A co je nového?

Ve čtvrtek jsem byla pozvaná na tiskovou konferenci k Festivalu francouzského filmu a jak už jsem psala tady, máme se opravdu na co těšit. Já už se nemůžu dočkat!

Ten samý den se ještě večer konalo představení nové černobílé kolekce Adidas Originals, která se nechala inspirovat Berlínem a prohlédnout si jí můžete tady


Akce byla opět moc příjemná, dokonalé asijské občerstvení připravovala přímo na místě stylová kuchařka Kamura a nádherně zazpívala Tereza Černochová. 

Tak co na novou kolekci říkáte? A jaký je váš názor na FoMO?

Mějte nádherný víkend,

Veru
10 komentářů:

 1. Nooo, i kdyz vetsinou chodim spis do nike, asi se ted do adidasu vydam, kolekce vypada vyborne! A tobe to moc sluselo :)

  OdpovědětVymazat
 2. Ja mam taky rada, kdyz mam neustale co delat. Nemam rada promrhany den, to si vzdycky vecer nadavam, kdyz den jen tak prolezim.
  Ty blogersky akce ti zavidim. Snad se takx na nejakou casem podivam :).

  OdpovědětVymazat
 3. Adidas mam moc rada, ted jsem sla ale do klasiky, modro bile tenisky.Mas toho opravdu hodne, to mi pripomnelo, ze ja min. tyden sla asi trikrat spat v jednu rano a v pet stavala,ale blog me bavi a nabiji energii. Zdroj kavy ti tise zavidim, v tom dobrem, kaficko miluji a den bez nej, jako by nebyl...flat white je mnamka.

  OdpovědětVymazat
 4. Takové články bych potřebovala číst asi častěji. Sama vím, že život j o tom žít ne přežít, ale strašně často prostě spadnu a jsem tak unavená, že všechno vzdám, nechám si ujít příležitosti a pak si to vyčítám místo toho, abych se zvedla a šla chytit nějakou jinou příležitost.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Míšo, přesně vím o čem mluvíš. Ale chce to nastavit si plán a jít si za tím. Vytrvat. A ten pocit, až se vše podaří, za to stojí:)

   Vymazat
 5. Super článek ! A kolekce na Zootu vypadá super :)

  OdpovědětVymazat