Pohlazení pro duši aneb vítejte v kočičí kavárně

listopadu 26, 2015 Veronika Tázlerová 6 Comments


Pomalu vcházím do dveří a cítím tolik milovanou vůni kávy. Usadím se ke stolečku a na přivítanou ke mně přibíhá několik malých, chlupatých štamgastů. Zamňoukají pár milých kočičích slov a zas se rozutečou usrkávat kávu jiným hostům. Vítejte v kočičí kavárně.

Sama žádné zvířátko nemám, takže jakékoliv pozvání do takové kavárny bez váhání přijímám. Poprvé jsem si kávu ve společnosti kočiček vychutnávala v hradecké Cats & Coffee, kterou mi doporučila Domča. Bohužel jsme přišli na návštěvu zrovna v době kočičí siesty, takže většina chlupáčů spinkala.

Nakonec nám to ale ani nijak nevadilo, protože tohle místo stojí za návštěvu i tak. Prostředí je moc příjemné a na rozdíl od podobných kaváren, kde se na kávu neklade takový důraz, tady vám zklamání nehrozí. Až budete mít cestu, určitě se stavte. Anebo si udělejte za kočičkami výlet jako já v létě. Hradec je fajn. Podívejte se sami.

Před pár dny jsem navštívila další milé místo v srdci Karlína. Poslední dny mám nacpané k prasknutí, takže zastavit se nad šálkem teplého latte ve společnosti těchto roztomilých tvorečků, bylo přesně to, co moje duše potřebovala.

Občas je zkrátka potřeba na chvíli zpomalit a vychutnávat si daný okamžik. Říká se, že nemáme žít v minulosti. To samé ale platí i o tom, co nás čeká. Nepřemýšlejte nad tím, že za hodinu musíte na schůzku. Že pozítří odjíždíte mimo město. Žijte teď. 

Sejděte se s přáteli třeba právě v Kavárně Kočičí, hlaďte heboučké kožíšky a pozorujte, jak se za okny vznáší sněhové vločky. A užívejte si každičký moment.

A co vy? Máte zkušenost s kočičími kavárnami?

Veru


6 komentářů:

 1. O kočičích kavárnách jsem už slyšela, ale ještě jsem v ní nikdy nebyla.

  OdpovědětVymazat
 2. Já jsem naši v Olomouci už navštívila, zrovna dneska podruhé, je to moc pěkné a příjemné! :)
  http://assecondmoments.blogspot.cz/

  OdpovědětVymazat
 3. Kočičí kavárny jsou úžasné! Zrovna nedávno jsem v jedné byla, a to na pražském Žižkově :) Do téhle určitě taky zavítám, děkuji za tip :)
  http://www.jankafj.cz/2015/11/navstivte-kavarnu-kde-vas-po-dusi.html :)

  OdpovědětVymazat
 4. V té na Žižkově jsem ještě nebyla, ale mám ji pár minut od školy, tak určitě vyzkouším:)

  OdpovědětVymazat