Jak jsem se probudila v liberecké kavárně...

listopadu 29, 2015 Veronika Tázlerová 7 Comments


Je přesně sedm patnáct ráno a můj budík křičí jako o život. Pár chvil mi trvá, než se vzpamatuji a zpoza škrabošky pohlédnu na blikající displej telefonu. Nejen, že jsem tradičně zaspala první buzení, které se mě marně pokoušelo vytrhnout z říše snů už před patnácti minutami, ale zároveň mám i novou zprávu.

Ospale klikám na tlačítko otevřít a náhle mám pocit, jako by mě někdo udeřil palicí. 

Menší změna, odjíždíme už v 8.30!!!

Mé plány o klidném sobotním ránu se rychle rozplynou. Z postele vyletím jako raketa, jednou rukou si čistím zuby, druhou obouvám zimní válenky Ugg, popadnu foťák, tašku a vybíhám schody na nejbližší metro. Ideální víkendové ráno, nemyslíte?

Nejsem si jistá, jestli jsem ještě ve snu, nebo je to skutečnost, ale s kelímkem kávy nastupuji do velkého žlutého autobusu směr Liberec. Cesta trvá něco přes hodinu. Snažím číst řádky knihy, udržet kelímek v ruce a nezavírat oči. Nevěřili byste, jak těžký úkol to může být.

Najednou se mi v ústech rozline příjemná chuť a v žilách mi začíná kolovat kofein. Z ničeho nic sedíme v pěkné liberecké kavárně Bez konceptu, za okny padá sníh a na stolečku se na nás smějí flat white s cappuccinem. Právě se probouzím. 

Z kavárny, kde jsem náhodou potkala i jednoho z vás, vedou naše kroky do bývalých lázní, kde si procházíme zajímavé expozize. 

Cestou zpět do centra míjíme krásné vily, pozorujeme padající vločky, fotíme a dýcháme studený horský vzduch. 

Další povinnou zastávkou je útulné bistro Mikyna, které bylo vlastně i důvodem, proč jsme se rozhodli vyjet na výlet zrovna do Liberce. Na stolech jsou rozestavěné krásné květiny, místnost voní kávou a slyším tolik známé drnčení mlýnku. Usadíme se ke dřevěnému stolečku a objednáváme si. Jídlo je perfektní. 

Venku už opravdu mrzne, zastavujeme se ještě u monumentální radnice, kterou liberečákům můžeme vážně závidět. Cestou na nádraží se ještě zastavujeme v kavárně Kino Káva, kterou jste mi také doporučili, a se zapadajícím sluncem opouštíme město. 

I přes hektický start, to byl nakonec krásný den. Udělat si občas čas, vzít kamarády a vyrazit na výlet je moc fajn. Vyčistíte si hlavu, poznáte nová místa a naplní vás to štěstím. 

A co vy? Chystáte se někam na adventní výlety?

Mějte se nádherně,

Veru


7 komentářů:

 1. á, campus univerzity a kaviareň, kde sa človek pred školou ráno jednoducho musí zastaviť na šálku dobrej kávy alebo čaju! :).

  Kejmy ♥.

  OdpovědětVymazat
 2. Kavárna vypadá krásně, děkuju za tip!;))

  OdpovědětVymazat
 3. Do liberce taky musím vyrazit ! My se chystáme nejspíš do Vídně :)

  OdpovědětVymazat
 4. Ahojky,
  na tvůj blog jsem dnes poprvé zavítala a moc se mi líbí. Co jsi napsala v about je velmi krátké, ale za to výstižné a dnes po ránu mám hned lepší náladu :) A super články a těším se už na další :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Reny, ani nevíš, jakou mi txhle řádky udělaly radost!:) Děkuju moc!

   Vymazat