Coffee diary

listopadu 24, 2015 Veronika Tázlerová 4 CommentsNemůžu uvěřit svým očím. Na chvíli odvracím zrak a dívám se znovu. Opravdu. Z nebe se snášejí třpytivé sněhové vločky, které zas pomalu mizí v zapomnění. Přišla zima. A to v celé své síle.

Oblékám kašmírový svetr, bez kterého poslední dobou nedám ani ránu, kabát a vycházím z domu. Do obličeje mě udeří mrazivý závan větru. Zrychlím krok. Když konečně doběhnu do vestibulu metra, na chvíli se zastavím a dechem si zahřívám ruce. Pozoruji lidi kolem sebe.

V rohu stojí krásná slečna na jehlových podpatcích. Klepe se zimou. Vůbec se jí nedivím. O kousek dál se dvě malé děti hádají, které z nich má červenější nos. Spor ukončí až rozčilená maminka, která si odskočila koupit perníkové cappuccino. Po prvním doušku se usměje.

Po eskalátorech se ke mně pomalu blíží zamilovaný pár, který si vzájemně hřeje ruce o ikonický červený kelímek. Káva spojuje, já to říkám pořád.

Ve vzduchu se už začíná vznášet atmosféra přicházejících Vánoc. A kdy jindy si užít společné chvíle nad šálkem horké kávy, než právě v tomto kouzelném období?

Znáte mě. Já si najdu záminku k návštěvě kaváren vždycky. Ale když stojíte zachumlaní v šále, mrznou vám uši a necítíte prsty, tak je vidina jemně našlehaného flat white jako světlo na konci tunelu.

Jen si to představte:

Pomalu běžíte ulicí, jeden dům střídá druhý, v hlavě vám hraje motivační hudba a v dálce vidíte to všemohoucí slovo: coffee. Brodíte se sněhem. Bruslíte. Nevzdáváte se...

...dobře, nechala jsem se asi trochu unést... ale chápete, co tím myslím, že?

A jelikož se mě na kavárny často ptáte, tak jsem se rozhodla vám sem čas od času dát pár fotek, které se mi neustále hromadí ve foťáku. Doufám, že se trochu inspirujete a pomůžu vám najít to vaše světlo na konci tunelu.

A kdoví, třeba se v jedné z nich brzy potkáme.

Máte také oblíbené kavárny? Povídejte!

Veru

P.s.: A pokud se vám vůbec nechce vycházet ven, udělejte si malý kávový rituál doma. Zalezte do peřin a vychutnejte si každý doušek z nějakého krásného (vánočního) hrníčku.Costa Coffee
Prosím, neodsuzovat. Ty kelímky nejde nemilovat!


Anonymous Coffee


Mamacoffee LondýnskáCafé Savoy
Miluji tu atmosféru. Snídaně králů.


Ema Espresso Bar


Cafe Pavlač
Snad do žádné kavárny nechodím tak dlouho. Pavlač v našich studentských srdcích zůstane navždy.
Kavárna STUDIO DVAStarbucks
Dobře, dobře. Říkejte si, co chcete. Ale červené kelímky jsou už tradice.

4 komentáře:

 1. Kelímky z Cosat Coffee jsou krásné! :D A mají i docela dobré kafe :)
  HAUTE BASICS

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Teri, jsou krásné, každý rok se na ně těším!:)

   Vymazat
 2. Na tomto počasí a ročnom období mám práve rád to posedávanie v kaviarňach, keď človek nad šálkou horúcej kávy pozerá na dianie na ulici, padajúci sneh a ponáhľajúcich sa ľudí :)

  Patrik
  http://www.madebyboy.com

  OdpovědětVymazat