Autumn calling

října 24, 2015 Veronika Tázlerová 10 Comments


Co si nesmíte nechat ujít v následujících dnech? Pojďme si užít konec babího léta na sto procent! 

Festival du film français

Miluji Paříž, krásné Francouzky, rudé rtěnky, charismatické Francouze, módu a jinak tomu není ani s francouzským filmem. Z toho důvodu už se nemůžu dočkat 18. listopadu, kdy se v Praze uskuteční další ročník Festivalu francouzského filmu. 

Kromě spousty dalších krásných filmů, se letos můžeme těšit na speciální cyklus ELLE(S), snímky, které nás zavedou do světa módy a krásných francouzských hereček. Projekce doprovodí diskuse o vzniku a současnosti časopisu ELLE v České republice, která proběhne v sobotu 21. 11. V Kině 35. 

Já se diskuze se bohužel nemůžu zůčastnit, ale doufám, že vy si to nenecháte ujít a všechno mi pak povíte.

Moc se těším na tu přátelskou atmosféru starých pražských kin, všudypřítomnou francouzštinu a francouzské delikatesy, které v pasáži Lucerna zajistí osvědčení pekaři z La petite France, Pas á Pas, Na břehu Rhôny, Cidrerie nebo Votre Plaisir.


Podzimní Alchymista

Využijte posledních slunečných dní a zaberte si místo na pestrobarevných zahrádkách kaváren. Zachumlejte se do deky, ruce si zahřívejte o šálek kávy a užijte si dokonalé odpoledne s kamarády. Já tyhle chvíle prostě zbožňuji!

Například moje nejoblíbenější zahrádka v Praze, kterou má pod palcem Cukrárna Alchymista na Letné, je na taková líná odpoledne ideální. Před pár dny navíc převlékli menu do zimního kabátu, takže v něm najdete spoustu novinek, které vás určitě zahřejí. 

„Knihy jsou pro lidi tím, čím jsou pro ptáky křídla.“

A nezapomínejte si udělat i pořádný odpočinkový den. Oblečte barevný kabát, zajděte si na procházku, masáž, napuste si horkou vanu a ponořte se do světa knížek. Teď na sklonku podzimu vychází jedna za druhou. A těžko říct, která je lepší. Můžete někdo, prosím, zastavit čas, abych stihla přečíst alespoň polovinu z nich?

Knížky z fotek najdete v tomto milém knihkupectví a můj milovaný KeepCup zde

Dýňový ráj (nejen) v La Bohéme Café

Poslední říjnový den patří oslavám dýní, podzimu a magickýcm chvílím. Halloween sice oficiálně moc nepodporuji, ale i tak v sobě skrývá něco pěkného. Zajděte 31. do pražského La Bohéme Café, které se promění v takový malý dýňový ráj. Víc vám ale neprozradím, všechno je zatím tak trochu tajné. 

A cestou domů se stavte na Jiřáku, kde budou v pátek i sobotu probíhat Slavnosti dýní a dušiček. Budou se zapalovat svíčky, dlabat dýně, vařit litry dýňové polévky a pouštět lampiony. Podzimní romantika, jak má být. 

Kam se v následujících dnech chystáte vy? A nezapomeňte, že už jen do konce října můžete soutěžit o perlové náušnice se zirkony, tak to neprošvihněte.

Krásný víkend,

Veru


A pokud jste ješte neklikli SEM, tak to honem napravte:) Uděláte mi velkou radost.

10 komentářů:

 1. Do La Bohéme café zajdu už předtím (snad, pokud nebude zase zavřeno jako včera), 31. bohužel nemohu, ale už si otvírám program toho festivalu francouzských filmů :-) A jinak se chystám příští týden ve čtvrtek na win.win pop up shop a předtím tady v Plzni v DEPU na street food market :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. O win-win hem slyšela, jen jest si to ještě nestihla nějak prověřit:) A s La Bohéme sis vážně vybrala špatný den, je otevřeno jinak kromě nedělí pořád:)

   Vymazat
 2. Super tipy, moc dekuji, hlavne za ten festival, nejak sem to tenhle rok nestačila zaznamenat.. Plus i super tipy na kavarny, diky moc 😉

  OdpovědětVymazat
 3. Festival francouzského filmu mám moc ráda, byla jsem tam a celkově taky miluji Francii, francouzsky se učím, ale kolikrát jim ve filmu rozumím jen každé páté slovo :D

  Srdečně Tě chci pozvat na svou velkou adventní Giveaway!

  OdpovědětVymazat
 4. Na festivalu francouzského filmu jsme byli s gymlem a promítali (pokud si to nepletu s jinou akcí) Nedotknutelní. Ten film se mi děsně líbí, musím na něj někdy kouknout, od té doby jsem ho viděla snad jen jednou.
  HollyChicc

  OdpovědětVymazat
 5. Tyjo! Vůbec jsem nevěděla, že Festival francouzského filmu je už teď! To bych se možná mohla i zastavit, obzvlášť ta tématika s Elle by mě dost lákala :).

  coolour-life.blog.cz

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Určitě si to nenech ujít!:) Já se už moc těším:)

   Vymazat