Podzimní snění

září 28, 2015 Veronika Tázlerová 16 Comments


Dnes nastal zase ten čas, kdy si společně uvaříme horký čaj, zapálíme vonnou svíčku, zalezeme pod huňatou deku a uvědomíme si, jak krásný ten život je. A to v každém ročním období a za každého počasí. Maličkosti, ze kterých se můžeme radovat, jsou všude kolem nás, jen je mnohdy (schválně) přehlížíme. 

Do soutěže o focení s Polaroidem, které se stále můžete zúčastnit, jsem schválně zvolila úplně jednoduchou otázku. A nebylo to jen z toho důvodu,  že mě zajímá, jak si užíváte sychravé podzimní chvíle. Chtěla jsem, abyste se na okamžik zastavili a uvědomili si, co všechno se právě děje kolem vás. A co z toho vás dělá nejšťastnější.

Barevné listí, bouřky, vůně čerstvé kávy i chuť dýňové polévky - to jsou věci, které k podzimu patří a dotvářejí jeho magické kouzlo. A mohla bych tak pokračovat dál a dál. Je jen na nás, jestli je budeme brát jako samozřejmost, nebo se budeme radovat z každé z nich.

V minulém článku jsem povídala o kavárnách, knížkách a vyhřátých domovech. Dnes proto pro změnu vyrazíme ven. Podzim je totiž na procházky tím nejkrásnějším obdobím. 

Oblékám kašmírový svetr, obličej zdobím peříčkovými náušnicemi z podzimní kolekce Pandora a krk halím do teploučké šály. Je čas jít. 

Mezi barevnými korunami stromů tančí paprsky sluníčka a parky jsou mnohem klidnější, než za horkých letních dnů. Míjím starý manželský pár sedící na lavičce, který krmí hladové holuby. Vítr je čím dál tím intenzivnější a nutí mě přidat do kroku. 

Kapky začínajícího deště mě zavedly až na Staroměstské náměstí. Právě odbíjí Orloj. Je šest večer. Využiji chvíle, kdy se všichni turisti přesunuli před Starbucks a kupuji si kafe. Ne proto, že bych na něj měla chuť. Miluju jejich letošní kelímky. Nemůžu si pomoct.

Horký nápoj svírám v rukou a pokračuji ke Karlovu mostu. Slunce už pomalu zapadá a rozsvěcejí se večerní lampy. Je to nádhera. Jsem znovu vděčná za město, kde žiji.

A kde si čarovné podzimní okamžiky užíváte vy? 

Mějte nádherný týden,

Veru

16 komentářů:

 1. Krásný článek a úžasné fotky! :) Já si podzim nejvíce užiji v přírodě na procházkách s naším hafanem :)
  The Colorful Blog

  OdpovědětVymazat
 2. Já si podzim zatím užívám na vesnici, už se ale těším do Prahy, jak se tam projdu podobně jako ty :))

  OdpovědětVymazat
 3. Podzim miluji v přírodě a nebo v posteli pěkně v teploučku :) Krásné fotky!
  Podívej se na můj blog, kde právě probíhá soutěž.
  http://blogbeautybyk.blogspot.cz/

  OdpovědětVymazat
 4. Krásný článek a sukně je naprosto perfektní! :) A musím s tebou souhlasit, že člověk by se měl opravdu radovat z každé maličkosti :)
  www.lifestyleoptimist.blogspot.cz

  OdpovědětVymazat
 5. Krásný článek :-) Já dnes byla doma, měla jsem volno. Zapnula jsem si rádio, vzala štětec a namalovala jsem nám do naší ložnice obrovského jelena! Miluji jeleny ♥ Zítra o tom napíšu možná článek, můžeš se klidně podívat, budu jenom ráda! ... Jinak to malování mě uvolnilo natolik, jak už dlouho nic ne! Chodila jsem na uměleckou školu a už delší dobu jsem štětec v ruce nedržela. Byl to zase báječný pocit!!!

  Pája

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To věřím. Je skvělé najít si čas na věci, co nás naplňují:)

   Vymazat
 6. Napsala jsi to krásně! A máš boží sukni :)
  HollyChicc

  OdpovědětVymazat
 7. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 8. Krásný článek :)) a ta sukně <3

  http://eviijournal.blogspot.cz

  OdpovědětVymazat