Módní časopisy jsou jako svíčková

září 04, 2015 Veronika Tázlerová 2 Comments


Jak jsou na tom Češi a móda? Kam směřuje budoucnost módních časopisů? Jak se daří českým návrhářům?

Na tyto a spoustu dalších otázek jsem dostala odpověď v pondělí na konferenci FashionTechCZ, která spojuje svět módy, technologie a byznysu a odstartovala podzimní Mercedez-Benz Prague Fashion Week. 

Akce probíhala v příjemných prostorách Node5 v Praze a celý den byl plný zajímavých osobností, diskuzí a prezentací z módního světa. 

Mě osobně zaujal rozhovor s šéfredaktorkou časopisu InStyle Karolínou Otevřelovou, která hovořila na téma budoucnosti módních magazínů a neustálý boj světa online a offline přirovnala k české svíčkové a fast foodu:

Na Internetu je všechno hned, ale na úkor kvality. My si zatím z celého měsíce vyzobáváme jen to nejlepší, co si pak naše čtenářky přečtou v tištěném vydání. To máte jako když děláte svíčkovou. Připravujete ji sice celý den, ale o to je pak zážitek intenzivnější. 

A má naprostou pravdu. Svíčková z českých domácností jan tak nezmizí, tím jsem si jistá. A nezbývá, než doufat, že módní časopisy čeká stejný osud.

Jako nejzajímavější část ale považuji odtajnění výsledků výzkumu internetového obchodu s módou Zoot.cz, který ukazuje módní svět očima Čechů a Slováků. Fashion report odpovídá na otázky oblékání, měsíčních výdajů za oblečení, ochotu nakupovat i znalosti autorské módy. 

Co si budeme nalhávat, některé statistiky mě dost pobavily, jinde mi bylo trochu do pláče. Češi například řadí mezi módní ikony Leoše Mareše a jako nejznámější návrhářka se ukázala Blanka Matragi. Co se týče autorské módy, tak tu nakupujeme spíše vyjímečně a největší překážkou je pro nás cena. Ta je však v našich hlavách mnohdy mnohem vyšší, než jaká je realita.


Na celý projekt se určitě podívejte online na stránkách Fashionreport.cz.

Mějte se krásně,

VT

P.s.: Když čtete tyto řádky, já už se procházím ulicemi Stockholmu a nasávám atmosféru této překrásné metropole. A brzy se s Vámi o všechno podělím, slibuji:)Fotografie: @Anna Pleslová Photography, Jakub Feranc a Olívie Dvořáková


2 komentáře:

  1. Ne, že bych byla extra fanynka, ale Leoš Mareš se v poslední době dost zlepšil. Zejména jeho spolupráce s Blažkem mu moc pomohla a za ikonu bych se ho, v českém prostředí, nebála označit ;)

    OdpovědětVymazat