Life in Dublin

srpna 20, 2015 Veronika Tázlerová 7 Comments


Dva týdny života v cizí zemi uplynuly jako voda a já už jsem zase zpět v milované Praze. To ale zdaleka neznamená, že o Irsku už nepadne ani slovo. Naopak. Mám pro vás ještě spoustu fotek a samozřejmě chystám i procházku po dublinských kavárnách. O to bych vás přece neošidila.

Lidé v hlavním městě Irska jsou jiní než Češi. O tom žádná. V hlavě to mají zkrátka poskládané trochu jinak. Což může být někdy pro dobro věci, jindy dost stresující. A já se teď s vámi podělím o pár dalších postřehů, které mi tato zkušenost přinesla.

1. Irové jsou neuvěřitelně přátelský národ. Kdykoliv jsem se ztratila, nebo jen vypadala trochu zmateně, vždycky se našel někdo, kdo mi s úsměvem poradil cestu. Nesetkala jsem se s odmítnutím. Ani jednou.

2. Semafory jsou zřejmě jen na ozdobu. Červená, zelená, kdo to řeší? V Dublinu se jednoduše takovými banalitami nezatěžují. A co je na tom nejlepší? Nikdy na vás žádný řidič nezatroubí. Zastaví se, počká až přejdete a jede dál. Proč se stresovat.

3. Sedmnáct stupňů, léta čas! O Irském počasí jsem už psala. Když jsem si to kráčela městem ve svetru a bundě, místní spokojeně procházeli kalužemi v žabkách. Je přeci léto, ne?

4. Všechno je irské. Například tu všude nabízejí Full Irish Breakfast. Ano, čtete dobře. A ano, vypadá úplně stejně, jako její anglická kolegyně. 

5. Jak popsat Irsko? Anglie přetřená na zeleno. Tohle ale prosím před žádným vlastencem neříkejte. Nedopadlo by to dobře. 

Podtrženo a sečteno, mám z Dublinu skvělý pocit. Je to živé a moderní město plné přátelských lidí. Jen je trochu malé. Ale na kratší pobyt ideální.

A co váš závěr léta? Chystáte se ještě podniknout nějaké výlety, dovolené a dobrodružství? 

Nezapomeňte si vyzvednout kredit 611 Kč na ubytování s Airbnb. Které místo na světě čeká na vás?

VT7 komentářů:

 1. Stačilo mi přečíst si tvých pár řádků o Dublinu a hnedka bych tam vyrazila. Pěkný top, moc ti sluší.

  OdpovědětVymazat
 2. Konečně jsem přes FB stránku Blogeři a blogerky narazila na někoho s fajnovým blogem! A ještě navíc máš stejnou šablonu blogu jako já :D Irsko vypadá skvěle, jdu si přečíst další články :)

  http://hollychicc.blogspot.cz/

  OdpovědětVymazat
 3. Krásne popísané. Ja som sa práve včera rozprávala s jednou známou, ktorej dcéra žije v Írsku a tiež mi tieto tvoje postrehy potvrdila. Raz sa tam chcem určite pozrieť.

  http://lamodaeanarchia.blogspot.sk/

  OdpovědětVymazat
 4. Mohla bys prosim napsat o škole?

  OdpovědětVymazat
 5. Děkuju moc holky!:) O škole mám v plánu napsat:)

  OdpovědětVymazat
 6. Není to poprvé co čtu o Irské přátelskosti. Ale po tvém článku si Irsko určitě přidám na seznam mst, kde se chci určitě podívat :)

  OdpovědětVymazat