Léto je čas výletů!

srpna 02, 2015 Veronika Tázlerová 5 Comments


Všichni přes rok pořád něco musíme. Musíme být od rána do večera v práci. Musíme večer na hodinu plavání. Musíme odpovědět na sto nových mailů. Musíme nakoupit. Musíme uklidit. Musíme zaplatit složenky. Musíme napsat úkoly.

A tak bych mohla pokračova do nekonečna. Souhlasíte?

Napadlo vás ale někdy na jeden jediný den vypnout? Zastavit čas? Dělat, že celý den neexistujete?

Ano, je to těžké. Ale je to také hrozně fajn!

Jak už víte, cestování a oběvování nových míst miluji. Za tu dobu, co jsem na tomhle krásném světě, si můžu odškrtnout už celkem dlouhý seznam měst, která jsem navštívila. Bankog, Paříž, New York, Řím, Miami... tohle všechno jsem už měla to štěstí zažít na vlastní kůži. A jsem za to moc vděčná.

Nicméně, když jsem se na ten svůj seznam podívala, došla mi jedna zásadní věc. Českých měst je na něm opravdu pomálu. Vlastencem byste mě po jeho shlédnutí oprvadu nenazvali. Přiznávám.

A proto tak miluji léto. A volné dny. Nebo ty, ze kterých si volné udělám.

Přesně takový volný den jsem si udělala ve čtvrtek. A abych alespoň trochu napravila své nedostatky, tak jsme vyrazili na výlet. Do Hradce Králové.

Výběr města byl jasný: krátká cesta, pěkné místo, alespoň jedna dobrá kavárna. A to Hradec splňuje na jedničku.

Vyjeli jsme ráno z Prahy se Student Agency a za chvilku jsme už seděli, jako správní turisté, s mapkou a foťáky na stole, v milé kavárně Café na Kole. Určitě stojí za návštěvu. Je hned v centru a nabízí i alternativní metody přípravy kávy.

A co si v Hradci rozhodně nenechte ujít, je krásná kočičí kavárna Cats and Coffee. Pravda, v Praze už takové podniky fungují také, ale s tou hradeckou se nedají srovnávat. Tady dostanete totiž skvělý servis po všech stránkách. Příjemné prostředí i dobrá káva. A kočičky všude. Co víc chtít?

No a vy si taky udělejte čas na nějaký ten výlet! Nemusí to být nikam daleko. Jen vše vypněte, sbalte si batoh, mapu a objevujte nepoznané! Na chvilku vystupte ze zajetých kolejí: práce - domov - škola - domov.

Zlepší vám to náladu a budete mít na co vzpomínat, to mi věřte!


A když budete mít času víc a budete potřebovat i střechu nad hlavou, využijte kredit 616 Kč na ubytování, který máte ode mě jako dárek! Více informací a odkaz na slevu najdete tady.  
 

Krásné léto,

VT


5 komentářů:

 1. Super článok a krásne fotky :) Máš super blog :)
  www.danycuks.com

  OdpovědětVymazat
 2. Máš pravdu, miluji cestování a prostě sbalit bágl a jít je super :)

  OdpovědětVymazat
 3. Po shlídnutí pár článků si s klidem můžu říct, tuhle holku musim číst pravidelně! Máš pěkný fotky, hezky píšeš, takže se stávám pravidelnou čtenářkou :)
  http://hollychicc.blogspot.cz/

  OdpovědětVymazat