Letní výzva: Dočtete svou knihu?

srpna 19, 2015 Veronika Tázlerová 10 Comments



Čtení je moc dobrá věc. A nemyslím tím jen čtení vážných textů nutných k maturitě. Mluvím o čtení zpráv, díky kterým vím, co se kolem mě děje. Mluvím o čtení časopisů, kde vždycky načerpám inspiraci. A mluvím i o čtení nepředvídatelných detektivek i milých románů. 

Mně se v poslední době už dlouho nepoštěstilo, že bych si jen sedla, uvařila čaj a otevřela knížku. Vždycky si najdu něco důležitějšího na práci. Číst si můžu, až bude vše hotovo. Tečka.

Jenže kdy ten čas přijde? Až budu v hrobě?

Většinou tedy moje čtecí chvilky vycházejí na delší jízdy tramvají a čekání u doktora. Smutné, co?

Ale má to i své pozitivní stránky.Vyloženě se na ty moje časové prodlevy těším. Schválně vyrazím z domova o patnáct minut dříve, abych se pak na cílovém místě mohla alespoň na chvilku vrátit ke svým románovým hrdinům.

A ani mi nevadí, že kvůli nepozornému řidiči bude moje tramvaj následujících dvacet minut nehnutě stát. Já z toho mám vyloženě radost.

Tedy, pokud zrovna nespěchám, nebo si svoje čtivo nezapomenu doma. To byste pak nechtěli být v kůži řidiče.

Přes rok mi na čtení oddechových příběhů bohužel moc času nezbývá. Většina knih bude z kánonu povinné literatury a zbytek doplní kávový Standart a ELLE. Občas rozšířeni o titul s nevídaně zajímavou obálkou, kterou jsem v trafice prostě nechat nemohla.

Ale léto, to je jiný svět. Konečně přichází čas romantických bestsellerů a poutavých příběhů. Knihy k dovolené patří jako kapr k Vánocům. Bez nich by to nebylo kompletní.

Já jsem se na začátku léta konečně dostala k tolik chválené knize Girl Online, kterou napsala britská blogerka Zoella Sugg. A dočetla jí před pár okamžiky. V letadle. Klasicky.

Musím říct, že mě kniha moc mile překvapila. Zdá se mi totiž, že umění psát není v dnešním blogerském světe skoro důležité. Stačí dobrý outfit, perfektní fotky a text už se nějak udělá. Škoda.

Proto mám velkou radost, že blogerka takového formátu, má i úžasný cit pro psaní. Napsat román, to už chce pořádnou dávku talentu.

Girl Online je moc milý příběh a skvělý společník na cesty. Jen se celá zápletka odehrává v době Vánoc, takže návraty do reality těchto horkých letních dnů byly občas trochu zvláštní.

A jak jste na tom vy? Také vám doma leží hromada knih, které čekají na ten správný čas?

Teď konec výmluv.  Blíží se totiž ten nejideálnější  den na čtení  - den nepřečtených knih, který připadá na poslední srpnový den.

Letošní téma se týká většiny, kdo si potřebuje najít #ViceCasuNaCteni. Sledujte facebookovou událost, kde brzy budete moct zjistit, kolik máte nadbytečného času a kolik by vám to přineslo přečtených stránek. 

Výzva zní jasně: Dočtete svou knihu? Já do toho jdu. Co vy?

VT



 

10 komentářů:

 1. No, až na to, že Zoella tu knížku sama nenapsala, měla ghost writera, což mě mrzí, jinak jsem se knížky také chtěla chytnou a přečíst. Takhle mě to neláká.

  http://celbova.blogspot.cz

  OdpovědětVymazat
 2. Jdu do toho! :3 Knížky miluji a do konce srpna bych jich chtěla přečíst ještě hodně (vůbec netuším jak to stihnu :D ). Zrovna teď mám jednu rozečtenou, takže se těším. Tento projekt zní opravdu skvěle ♥
  Měj se v lásce,
  Janet ( http://janetsonrisa.blogspot.com/ )

  OdpovědětVymazat
 3. Já nechci být ten rýpal, který celý krásný odstavec o Girl Online zkazí, ale vzhledem k tomu, že za Zoe tu knížku napsal někdo jiný, tak je ta chvála fakt mimo:-/ Naopak je to přesně ten případ, kdy je pěkná/oblíbená autorka a "text už se nějak udělá".

  http://www.theguardian.com/books/2014/dec/11/zoella-ghostwriter-sioban-curham-controversy-childrens-author

  Každopádně mám doma tolik nepřečtených knih, že bych na to potřebovala tak #týdennepřečtenýchknih, spíš než den:-)

  OdpovědětVymazat
 4. Dne nepřečtených knih jsem se účastnila už loni a letos se zapojím zase. Jen ještě nevím, co budu číst. :) Nepřečtených knih mám strašně moc, ale zároveň žádná nepotřebuje být přečtena co nejdříve nebo přednostně. :D

  OdpovědětVymazat
 5. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 6. Holky, děkuju moc za opravu:) To jsem vůbec netušila:)

  OdpovědětVymazat
 7. Čtení mě hrozně baví a o prázdninách jsem chtěla přečíst hromadu knížek, který už v knihovně čekají na otevření dost dlouho. Ale furt nebyla chvíle, buď bylo moc horko nebo jsem musela do práce, teď zase zkoušky a čas na čtení furt nikde. Takže jsem za prázdniny přečetla jednu a půl knížky :D Bída bídoucí.
  http://hollychicc.blogspot.cz/

  OdpovědětVymazat
 8. Ja do toho rozhodne idem, účastním sa každý rok a tento nebude výnimka. Ja knihy zbožňujem, takže ma najčastejšie nájdete s knihou v ruke. Snažím sa nájsť vždy aspoň chvíľku na čítanie.

  http://lamodaeanarchia.blogspot.sk/

  OdpovědětVymazat
 9. Já se snažim číst víc už někdy od novýho roku, ale je fakt, že se studiem to občas moc spojit nejde, a spíš si v mhd čtu studijní materiály :D ale o knížkách občas píšu a určitě se i téhle akce zúčastním, mám asi dvě knížky, které né a né dočíst.. :-)

  kraskadne.blogspot.cz

  OdpovědětVymazat
 10. Holky, konec výmluv!:) Času je málo, to je pravda, ale když se chce, tak všechno jde!:)

  OdpovědětVymazat