Hello Dublin!

srpna 04, 2015 Veronika Tázlerová 6 Comments


Tak vítejte v Irsku. 

Včera jsem přiletěla do Dublinu, kde budu následující dva týdny.

Sice mám za sebou teprve první den, ale už jsem učinila pár poměrně důležitých zjištění pro život v tady:

1. Nenechte se vyděsit tím, že irské angličtině nebudete rozumět. Opak je pravdou. Alespoň v Dublinu.

2. Autobusy na zastávkách nestaví. Musíte vyčkávat a v momentě, kdy ten svůj uvidíte, vstupte do silnice a začněte zběsile mávat. Pokud budete jen čekat, naprosto bez zájmu si to profičí kolem vás. A vy pak začnete panikařit, protože nestihnete první den školy. A tak si budete muset vzít taxi. Něco o tom vím, věřte mi.

3. Občas sledujte i dění nad vámi. Lehce se vám může stát, že si vás zaměří nějaký holub a pošle vám nadílku přímo na rameno. Nic příjemného. 

4. Letní dress code? Svetr a kalhoty. Jinak zmrznete.

Takže kromě toho, že jsem to první den schytala od dublinského holuba a potupně zmeškala autobus, to bylo celkem fajn. Centrum Dublinu je nádherné a náladu mi zlepšil i fakt, že jeden z nejlepších zdejších coffee shopů se mi nachází jen minutu od školy. 

Vy se teď teple oblečte a vyrážíme do ulic. A zakončíme to tradičně - v sympatickém Kaph.

VT6 komentářů:

 1. Super fotky i "postřehy" :D Až jednou budu v Irsku, určitě si na holuby i autobusy budu dávat pozor :D

  OdpovědětVymazat
 2. Krásne fotky a článok pobavil :D a stými autobusmi, tak ja by som sa asi neodvážila takto zbesilo mávať asi by som ho jednoducho stále zmeškala. :D
  www.danycuks.com

  OdpovědětVymazat
 3. A autobusy nehlásí zastávky, takže si musíš napočítat, jakou zastávku vystoupit, najít si na google, jak cílová stanice vypadá a modlit se, že vystoupíš správně:D do dneška jsem si na to nezvykla. Každopádně do Dublinu bych chtěla ještě během tohoto léta, snad se mi to povede. Moc hezké fotky :)

  OdpovědětVymazat