Nebe nad Berlínem

července 20, 2015 Veronika Tázlerová 4 Comments


Jak už jsem psala tolikrát, cestování miluji. Být ale cizincem v neznámém městě není vždycky úplně jednoduché. Mnohdy jen bezradně bloudíte ulicemi a snažíte se najít něco, co zřejmě zmizelo z povrchu zemského. A když to nakonec najdete, tak to má zpravidla zavřeno, nebo je to vašemu očekávání na míle vzdálené. 

Co tím chci říct?

Cestovat jen tak, bez plánů, může být fajn, ale já takový typ zkrátka nejsem. Každou cestu si předem plánuji, zjišťuji, kde najdu utajené kavárny, obchůdky a další maličkosti. Snažím se toho objevit co možná nejvíc a nechci odjíždět zklamaná jenom proto, že jsem se musela tlačit s davy turistů v nějaké předražené restauraci.

A samozřejmě se s vámi o všechny svoje objevy moc ráda podělím, to je snad jasné. Už jsme se spolu podívali k East Side Gallery, navštívili jsme pár kaváren a zatančili si na břehu Sprévy. 

A náš výlet ještě nekončí!

Tentokrát půjdeme kolem Berliner Fernsehturm neboli TV Tower. Tahle televizní věž, která se nachází nedaleko náměstí Alexanderplatz, je úplným majákem celého města. Je totiž vidět snad odevšad a slouží jako skvělý orientační bod, když se ztratíte. Z vlastní zkušenosti potvrzuji.

A ve výškách ještě zůstaneme. Na náměstí Postdamer Platz, kterému se přezdívá berlínské Times Square, stojí budova s nejrychlejším výtahem v Evropě. Za pár eur jsme vyjeli do nejvyšších pater Panoramapunkt a rozprostřel se nám u nohou celý Berlín. Ten výhled byl nezapomenutelný. Všem doporučuji!

A vzhledem k tomu, že se vám z těch výšek už musí motat hlava, zajdeme si na závěr na nějakou tu kávu, dobře?

Určitě stojí za zmínku nádherné Silo Coffee, které se nachází ve čtvrti Friedrichshain. Skvělé snídaně, krásný interiér a k tomu profesionální baristé. Jen se předem připravte na záplavu hipsterů a wifi je tu o víkendech zakázaná. 

Kam v létě vycestujete vy? Inspirujte se v úžasné cestovatelské Bibli 36 hours. Je to jeden z mých předních plánovacích pomocníků.

A nezapomeňte si vyzvednout svých 622 korun, které máte ode mě na první cestu s Airbnb! Stačí kliknout sem

Co by vás z Berlína ještě zajímalo?

Mějte krásné léto!

VT


4 komentáře:

 1. Miluji Berlín, proto uvítám jakýkoliv článek! <3 Moc krásný blog:)
  http://christianseneli.blogspot.com

  OdpovědětVymazat
 2. tie topánky na fotke sú nádherné! Úplne s tebou súhlasím o tom plánovaní. Ja si naplánujem úplne všetko (ale nie zase tak, že by som sa nemohla aj trošku poflakovať) mám potom zo seba lepší pocit,že niečo o mieste aj viem akoby som sa tam mala túlať bez nejakého backgroundu :)

  LadyinBlack

  OdpovědětVymazat
 3. Verci, pls, mohla by si dat link na byt, v ktorom si berline byvala cez airbnb? Dakujem moc:)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Na ten první byt bohužel link nemám, ale teď jsme bydleli tady: https://www.airbnb.cz/rooms/3893805 :) Určitě o něm ještě napíšu článek:)

   Vymazat