Vstupte do pohádky: vydejte se do lesa

června 08, 2015 Veronika Tázlerová 2 Comments


Miluji život ve městě. Miluji to pohodlí, bezstarostnost a luxus, který město poskytuje. Všechno tu mám naservírované přímo pod nos. Chci teplou vodu? Stačí otočit kohoutkem. Mám chuť na kafe? Jediné, co musím, je rozhodnout se, do které z nejbližších pěti kaváren vyrazím. A ani nemluvě o tom, kolik střech mě v Praze zachrání před nečekaným deštěm. Nebo bouřkou. 

Všechno je to samozřejmě fajn, o tom žádná. Jen jsme se stali už tak pohodlnými, že si občas ani neuvědomujeme, jaké štěstí vlastně máme. A to je velká škoda. Zkuste se na chvíli oprostit od normálního života. Sbalte si stan, holínky, pláštěnku, kamarády a vyražte do lesa. (Ano, tohle píše ta samá holka, co má slabost pro kabelky a manikúru.) Zkrátka buďte na pár dní odkázáni jen sami na sebe. Rozjeďte lesní bar. Rozdělejte si večer oheň, pozorujte hvězdy a bavte se. Bez telefonu. Bez počítače. Bez starostí.


Já jsem se včera vrátila z lesa nedaleko Liberce. Musím říct, že jen málo věcí je krásnějších, než vzbudit se za svitu ranního sluníčka a zpívání ptáčků. Když navíc vyrazíte s partou skvělých a stejně naladěných lidí, nemůže vzniknout nic jiného, než spousta krásných vzpomínek a zážitků.


 Nejhorší na tom všem je jen ten krutý návrat do reality. Když si totiž půjdete večer nakoupit a chvílemi z vás bude odpadávat bahno, prodavačka nebude mít radost, o tom něco vím...


Užívejte léta,


VT


2 komentáře:

  1. Tak ta první fotka je nej :)
    Jinak tohle moc dobře znám, zrovna jsem tři dny byla v přírodě. Je to pak šok, vrátit se do města a jít třeba nakupovat :D

    OdpovědětVymazat