Vstupte do ráje: La Bohéme Café

května 13, 2015 Veronika Tázlerová 3 Comments

Dneska vám představím další pražskou kavárnu. Vydáme se opět na Vinohrady, do Sázavské ulice, kde najdete jedinečné La Bohéme Café. Kavárna je výjimečná nejen kvůli skvělé kávě, ale hlavně i díky nádhernému interiéru. Není totiž náhoda, že minulý rok vyhrála v prestižní soutěži Czech Bar Awards v kategorii nejlepší design. A podle mého názoru si prvenství rozhodně zaslouží.

Už při vstupu do kavárny si totiž budete připadat jako v pohádce. Květinové dekorace, knihy, housle visící ze stropu, pohodlná křesla i designový nábytek skvěle doplňují všudypřítomnou vůni kávy.


Objednat si můžete klasické espresso drinky, filtrovanou kávu, nebo můžete trochu zaexperimentovat a zvolit některý z kávových koktejlů. Ona totiž kombinace espressa, alkoholu a dalších tajemných přísad někdy dokáže dělat divy, to mi věřte.


Tak co, najdu vás příště vychutnávat si exotické Tropical espresso?


Pokud vám káva zase tolik neříká (to přijde časem, nebojte), můžete si dát některou z domácích limonád, nebo tolik oblíbené Matcha latte. A žádný strach, o zákusky tu taky nouze není.


Kavárna původně vznikla jako showroom stejnojmenné pražírny, takže si zde můžete nakoupit i některou ze zrnkových káv, vybrat si z velkého množství luxusních čajů Harney and Sons, nebo pořídit pomocníky k přípravě filtrované kávy doma. 


Vše je vedeno Charlem Fleerem, sympatickým kávovým nadšencem a odborníkem, který tráví většinu času na cestách mezi Afrikou, Střední a Jižní Amerikou, kde domlouvá obchody s tamními farmáři. Je dobré si občas uvědomit, kolik lidí se podílí na jediném našem cappuccinu, co myslíte?


Ve výsledku je design a nabídka samozřejmě fajn, co si budeme povídat, ale je to jen kousek skládačky. Kavárnu tvoří hlavně baristi, to je jasná věc. V La Bohéme Café však zaměstnávají, podle slov store managerky Anastázie, jen baristy, kteří mají pro kávu potřebnou passion, takže se není čeho bát.


Tak se vám kavárna líbí? Doufám, že se tu brzy potkáme.


Mějte se nádherně,


VTLa Bohème Café Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

3 komentáře:

  1. To jsou moc krásné fotečky:) Snad i já se do téhle kavárny někdy podívám, vypadá luxusně :)

    OdpovědětVymazat
  2. Ty brďo - kavárna vypadá opravdu skvěle. Díky za tip - až zase zavítám do matičky Prahy, tak vím, kam si skočím na kávu :)

    INKA the BLOGGER

    OdpovědětVymazat