Víkendový tip: Vydejte se na trhy!

května 29, 2015 Veronika Tázlerová 0 Comments

Týden utekl tak rychle, že jsem se ještě neprobrala z pondělního šoku a už je tady zase pátek. A dokonce to vypadá, že s sebou přinesl i sluníčko. Takže všichni se povinně vydejte zabrat nejlepší místa na zahrádkách kaváren, na břehu Vltavy nebo se položte na piknikovou deku a jen odpočívejte. Jak dlouho chcete. Od toho přece víkendy jsou, ne?

A jak lépe začít sobotní ráno, než se tradičně vydat na trhy? Tentokrát ani nebudu muset volit mezi Náplavkou a Jiřákem. Oba trhy se totiž zítra spojují a přesouvají se do Stromovky. Tak vezměte proutěný košík, rodinu, kamarády a při příjemném svitu ranního sluníčka nakupte čerstvé jahody.

Když přibalíte ještě šampaňské a deku, máte ideální dopoledne, nemyslíte?

A taková snídaně na trzích, to také není vůbec na škodu. Přijede zase spousta pekařů, cukrářů, mlékařů i uzenářů a ti vám s radostí ukážou, že své řemeslo dělají opravdu poctivě. A s láskou, samozřejmě.

Jestli taky milujete kaše na všechny možné způsoby, mám pro vás teď dobrou zprávu. Ve Stromovce bude mít čestné místo i stánek Naše kaše, kde vám připraví teplou rýžovou kaši do krásné puntíkaté misky. A dochutit si jí můžete jak jen chcete. Zkrátka kašičkové nebe. Potkáme se?

Samozřejmě zítra do Holešovic přijedou i květináři a zahrádkáři. A u nich tradičně nechám zase nejvíc peněz. Nebyla bych to totiž já, kdybych dokázala jen chladně projít kolem všech těch krásných pivoňek a tulipánů. I když bych moc chtěla. Opravdu. Ale magická moc kytiček je zkrátka silnější. 

Kam vyrážíte o víkendu vy? 

VT0 komentářů: