Kupte si boty a pomozte dětem!

května 17, 2015 Veronika Tázlerová 1 Comments

Nakupování bot mám ráda, přiznávám. Když ale zároveň pomůžu i dětem v nejchudších oblastech světa, je to ještě lepší! A jelikož se ráda podílím na projektech, které mají smysl, tak vám dnes s radostí představím skvělou ideologii značky TOMS.

Značka se totiž zavázala, že za každý prodaný pár bot věnuje druhý právě dětem, které si takový luxus dovolit nemohou. (Jen pro informaci, na světě jich je celá 1/3.)

Zkrátka: One for one.

Zakladatelem je americký cestovatel Blake Mycoskie, který se po absolvování humanitní cesty do Argentiny rozhodl vytvořit obuvnickou firmu s posláním boty rozdávat. Většina dětí z oblastí, které navštívil, nikdy jediný pár bot nevlastnila, což vedlo samozřejmě ke zdravotním problémům, nebo jim byl zakázán i vstup do školy.

Jednoduše: Nemáš boty? Tak ani vzdělání.

Značku nazval Tomorrow Shoes (zkráceně TOMS) a zakrátko si jí oblíbili lidé po celém světě. Model firmy zaujal dokonce šéfredaktorku americké Vogue, Annu Wintour a velmi rychle se rozšířil i mezi celebritami.

Velkým plus bot TOMS je i jejich nadčasovost, pohodlnost a hlavně funkčnost. Pokud hledáte ideální ťapky na léto, máte vítěze. V jejich espadrilkách dokážete prochodit hodiny jak na prosluněné pláži, tak i ve velkoměstě. A s jistotou vnesou do našeho šatníku alespoň kousek léta. O tom nepochybuji.

A jak můžeme pomoct my? Od 5. do 21. května, kdy se koná Mezinárodní den bez bot, můžete nahrát bosou fotku na Instagram a přidat hastag #withoutshoes. Značka TOMS se zavázala, že za každou fotku bez bot daruje jeden pár chudým dětem. Tak honem, foťáky do ruky a jedem!

Jinak se samozřejmě přičiníte koupí samotného páru bot v jakékoliv prodejně nebo na internetovém obchodě. A aby toho nebylo málo, česká ELLE se navíc teď spojila s kráskami Aňou Geislerovou, Lindou Vojtovou, Klárou Issovou, Veronikou Vařekovou a koupí vybraných modelů přispějete i na charitativní projekty v České republice.

Není skvělé si pro jednou za nákup dalšího páru bot nenadávat? Plánujete si jedny Tomsky také pořídit? 

Ukažte mi jaké, já si totiž ještě pořád nevybrala.

Mějte se krásně,

VT


Fotografie béžových bot: @viktorie1371 komentář:

  1. Rozhodně super akce! Zítra hned nahraji fotku abych pomohla :-)

    http://justopinion.blog.cz/

    OdpovědětVymazat