Forty Thieves: nejstrašnější ženský gang Londýna

května 11, 2015 Veronika Tázlerová 4 Comments

Jak daleko až může dojít naše láska k módě? Když jsem nedávno četla o organizovaném módním zločinu, nemohla jsem si to nechat pro sebe. Přečtěte si, jak vášnivě nakupovaly nekompromisní londýnské dámy, stojí to za to!

Byly krásné, kruté, oblékaly se jako nejelegantnější dámy a plenily obchodní domy. Ženský gang Čtyřicet zlodějek fungoval jako skvěle secvičená armáda a za svých nejlepších let terorizoval obchodníky celého Londýna.


Na jejich denním programu byly loupeže v obchodech s drahou garderobou a šperky. Někdy volili jemnou taktiku, vstoupily oblečené jako elegantní dámy, takže nevzbuzovaly podezření a využívaly toho, že tehdejší doba viděla v ženách slabé tvory schopné jen oddané práce o rodinu. 

Že by snad tyhle něžné bytosti mohly být zločinci? Chytře odváděly pozornost prodavaček a zboží pašovaly ve speciálně upravených šatech s tajnými kapsami. Jindy šla ale elegance stranou a volily odlišnou taktiku: nastoupily a plenily. K tomu všemu ještě používaly drahá auta, která byla rychlejší, než na které měla policie.

Nejchytřejší zloději v celém Londýně, varoval před nimi Scotland Yard.

Svého vrcholu dosáhl gang, když byla na trůn dosazena jako jeho královna tehdy dvacetiletá Alice Diamond. Vysoká, silná a její rány pěstí prý byly drtivější než od mužů, neboť si pěst vyztužovala boxerem z diamantů.

Zkrátka, jak zpívala Marilyn Monroe: Diamonds are a girls best friend.

Gang mohutněl a bohatl. Samozřejmě mnohé členky končily za mřížemi, ale organizace měla dost peněz na to, aby je vyplatila. Více času, než ve vězení tak slečny trávily organizováním dekadentních večírků. 

Dlouhé roky klapalo všechno dobře, vydělávání peněz, jejich utrácení za drahé šaty a večírky, případně za vyplácení členek z vězení. Potom se jim ale jedna pitka vymkla z rukou. Došlo ke rvačce, která způsobila, že se jedna z členek rozhodla porušit zákon gangu a začala vypovídat. Její slova vzala nevinnosti , z níž gang těžil, všechnu sílu. Alice a mnohé z jejích podřízených dostaly osmnáct měsíců vězení s těžkou prací. 

Štafetu poté ale převzala Shirley Pittsová, která se ukázala být tou žačkou, která předčí i učitelku. Královna zlodějek, jak jí říkaly noviny, vymyslela, jak fólií deaktivovat alarmy v obchodních domech jindy předstírala, že je figurínou ve výloze, aby unikla detektivům. 

Jdu nakupovat, říkávala prý, než se pustila do akce.

Gang Čtyřicet zlodějek podle policie fungoval až do padesátých let.

Tak mě tak napadá, proč vlastně pořád jen trapně nakupuji...  Já bych ale, při mém štěstí, dostala doživotí už při prvním neúspěšném pokusu, tím jsem si jistá. A obyčejné nakupování má taky něco do sebe.


Čím jste se tento měsíc odměnili vy? Napište mi, jsem zvědavá! A podívejte se na moje malé radosti.


VT


4 komentáře:

 1. To jsem chtěla říct že já prostě tohle neumím a hned by mě zavřeli :-D ale pěkný článek...

  OdpovědětVymazat
 2. Ahoj! Jaké blogy sleduješ ať už české nebo zahraniční, z kterých si bereš inspiraci? Jinak jsem Ti chtěla říct, že vytváříš opravdu úžasný blog a jde vidět jak moc Ti na něm záleží a kolik energie do něj dáváš! Jen tak dál, ať mám (myslím, že nejsem jediná) co číst před spaním.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuju moc, ani nevíš, jakou z toho mám radost!:) Inspiraci beru spíš ze života, když někde čtu nějaký zajímavý článek, nebo se dozvím o něčem, co mě zaujme:) Blogerky sleduji hlavně na instagramu:)

   Vymazat