Paris: plavba po Seině, Eiffelovka a ikonické Café de Flore

dubna 03, 2015 Veronika Tázlerová 0 Comments

Seina půlí Paříž na dva břehy. Levý a pravý. Nejedná se ale jen o zeměpisné rozdělení, dělí i její obyvatele. Obecně je levý břeh považován za tu luxusnější oblast. Vede zde dlouhý bulvár Saint-Germain který je plný drahých francouzských i světových butiků a pro většinu obyčejných lidí je to spíš dlouhá expozice nejnovější módy, než nákupní oblast. 

Své místo si tu stále drží i ikonické Café de Flore, které je už od počátku třetí republiky oblíbeným místem setkání intelektuálů a umělců. Doporučuji si sem zajít na oběd i odpolední kafe, protože zdejší atmosféra je kouzelně pařížská. Je zde spousta malých stolečků natěsnaná na sebe, kmitající číšníci v uniformách a pokuřující Pařížané sledující ruch na jednom z nejluxusnějších bulvárů města.

Trés chic! 

My jsme z kavárny pokračovali dál k Eiffelovce. Stavba je to nádherná, ale fronty na vstup jsou opravdu dlouhé a to i v případě, že chcete vyjít do poloviny věže pěšky. Byla jsem vlastně i celkem ráda, že nebylo zrovna hezké počasí. Alespoň jsem si našla výmluvu, proč nestát hodinu v nekonečném zástupu turistů. (Na všem hledej něco pozitivního!)

A jen tak mimochodem, věděli jste, že Eiffelova věž měla být původně po dvaceti letech zbourána?

Večer jsme nakonec strávili jako praví turisté vyjížďkou po Seině. Každou půlhodinu odjíždí z nábřeží loď, která s Vámi obepluje ty nejkrásnější památky. Stačí jen sedět na palubě, usmívat se a pozorovat zamilované páry na nábřeží, monumentální Notre Dame nebo koukat do velkých oken pařížských domů a domýšlet si tajemné příběhy...

Au revoir!

VT0 komentářů: