Paris: Chanel, YSL, Dior... to je blešák po pařížsku!

dubna 08, 2015 Veronika Tázlerová 1 Comments

Paříž a nákupy k sobě zkrátka patří, co si budeme povídat. Dnes se ale nevydáme na luxusní bulvár Saint Germain, ani do žádného obchoďáku, ale zajedme si metrem trochu dál, na nejslavnější bleší trh v Paříži. 

Nepředstavujte si teď ale neuspořádané stánky plné nepotřebných a rozbitých cetek. Na blešáku po pařížsku seženete třeba náušnice YSL, typická sáčka Chanel, nebo ikonický oranžový šátek Hermés. Tak se pojďte podívat, než si to netrpělivé Pařížanky všechno rozeberou!


Musím přiznat, že první velkou výzvou je samotný trh vůbec najít. Po výstupu z metra jsme se ptali na marché aux puces, ale všichni nás odkazovali na místo, které spíš připomínalo Holešovickou tržnici zaplavenou arabskými stánky s namoudušipravým zbožím, než historický trh.


Rozhodli jsme se to ale nevzdat.

A vyplatilo se.

St. Queen je kouzelný. Obdivovali jsme nábytek pro který si sem jezdí bohatí milovníci historie, staré výtisky časopisů, nespočet černobílých fotek a pohlednic i spoustu roztomilých flakonků od parfémů. Na své si tu přijde snad každý. 


Největší dojem na mě ale udělaly obchůdky s oblečením. Sáčka nejlepších francouzských módních návrhářů, ikonické kabelky, které sloužily své původní majitelce klidně několik desítek let zpátky a šperky vyprávějící příběhy z tajemného francouzského života...


Po celém dopoledni, které jsme na trhu strávili, byl čas na kávu, to přeci chápete. Už zas v centru, v nenápadné ulici hned u majestátní radnice je schovaná La Caféothéque. Pařížská pražírna je zároveň i kavárnou, kde si uvolnění francouzi čtou, klábosejí, nebo ochutnávají všechny kávy, které skromná kafotéka nabízí. Až budete v Paříži, určitě se na nějakou stavte.


Večer jsme celý den plný zážitků ukončili v restauraci Paradis du fruit a pomalu začínali litovat, že milovanou Paříž budeme už muset brzo opustit...


Těšte se ale ještě na další pařížský příspěvek a zavzpomínejte si se mnou.


Mějte se krásně, 


VT
1 komentář: