Good coffee in Paris: příjemný Loustic a originální Coutume

dubna 04, 2015 Veronika Tázlerová 0 Comments


Není nad to se v uspěchaném dni zastavit. Jen na chvíli. Vědět, že teď minimálně hodinu po mě nebude nikdo chtít nic zařizovat, vymýšlet a plánovat. Zkrátka najít si čas pro holčičí popovídání nebo čtení knížky. A jak už všichni víme, ideální místo pro to naše vypnutí jsou právě kavárničky. 

Tentokrát Vám poodhalím z Paříže rovnou dvě. První se nachází nedaleko Centre Pompidou a nese starý francouzský název Loustic. Pro nás to bylo takové světlo na konci tunelu, protože jsme už pěkně dlouhou dobu bloudili pařížskými ulicemi v ohromném dešti. Dokážete si představit tu radost, když jsme konečně spatřili červeně světélkující nápis Café? 

Interiér je netradičně zařízený, naproti baru je dlouhá barevná pohovka s malými stolky a zadní část je vyplněna zrcadly a vzorovanými křesly. Za barem najdete sympatického baristu obklopeného plakáty a skvěle vypadajícím jídlem. Zkrátka se tu cítíte dobře po všech stránkách, to můžu potvrdit. 

Na druhou kavárnu jsme narazili náhodou cestou k Eiffelovce, ale vypadala tak dobře, že jsme nakonec neodolali. Coutume bych nazvala takovým hipsterským rájem. Celý prostor působí trochu jako chemická laboratoř. Oprýskené zdi, kachličky a vodu dostanete v laboratorním válci. 

V Coutume jsme si nejdřív dali lehce exotický oběd a pak jsem otestovala místního baristu, jak se vypořádá s aeropressem.
Obstál.
(Ikdyž moje chuťové buňky by zřejmě stejně nepoznaly, jestli kafe připravovala místní uklízečka.) Nicméně při přípravě vypadal dost profesionálně. A měl styl, takže za mě dobrý. 

Doufám, že si tyhle řádky čtete taky někde v klidu s kávou v ruce, protože jak jinak strávit sobotní dopoledne?


Mějte se krásně,


VT

Loustic
40 Rue Chapon, 75003 Paris

Coutume
47 Rue de Babylone, 75007 Paris


0 komentářů: