Good coffee in Paris: milovaný Télescope

dubna 01, 2015 Veronika Tázlerová 0 Comments


V kavárnách začínám den nejradši. Ospale otevřu dveře, ucítím vůni čerstvě pomleté kávy a usadím se ke stolečku s vědomím, že za malý okamžik dostanu svoje ranní cappuccino. A ještě hezčí jsou rána prázdninová, kdy je přede mnou nový den plný očekávání a objevování... 

V Paříži pro mě zůstává nejmilejší kavárničkou Télescope Café které má pro turisty dokonalou polohu - je asi pět minut cesty od známého Louvre. Přesto tam ale davy fotících se Japonců nečekejte. Ani by se tam nevešli. Celý prostor tvoří jen pár malých stolečků, bar a venkovní lavička. 


Télescope je ukrytý v nenápadné Rue Villedo a dohlíží na něj sám Moliére. (Tady spíš jeho bronzová verze.) Snadno se Vám stane, že si kavárny ani nevšimnete, neboť jediným poznávacím znamením je žluté kolo a malinký nápis na dveřích.


Nejpříjemnější ze všeho je tu ale atmosféra. Stačí jen chvíli pozorovat stálé hosty jak si čtou ranní výtisk Le Figaro, odposlouchávat pařížské drby a popíjet skvělou kávu. Taková by mohla být všechna rána, co myslíte?


VTTélescope 
5 Rue Villedo. 75001. Paris. France

0 komentářů: