Paris: kouzelný Louvre

března 27, 2015 Veronika Tázlerová 0 Comments

Paříž je nádherná. Okouzlující. Pulzující. Ale je také opravdu velká a všechny informace a fotky by se do jednoho příspěvku v žádném případě nevešly. Ani půlka z nich. Proto jsem se rozhodla sdílet s Vámi nádheru Paříže po částech, abych nikoho neošidila ani o ty nejmenší maličkosti které patří k její nezapomenutelné atmosféře.

Dnes Vás vezmu na výlet do Louvru, jednoho z největších muzeí světa a neodmyslitelného symbolu Paříže. Muzeum leží na pravém břehu řeky Seiny a už z dálky určitě poznáte známou prosklenou pyramidu která slouží jako hlavní vchod. 

Louvre je rozdělený na tři budovy a ukrývá neuvěřitelné množství vzácných soch, obrazů a dalších uměleckých sbírek. Projít vše za jedno dopoledne je vážně nemožné. Nejdřív jsme se proto vydali k nádherným řeckým sochám a francouzským malířům a skončili jsme slavnou Monou Lisou. Na tu měli bohužel spadeno i obrovské skupiny japonských turistů přes které nebylo lehké se dostat, to si dokážete představit.

Obecně mě překvapilo, kolik Pařížanů má v oblibě návštěvu muzeí. Někteří si dokonce přinesli blok nebo celý malířský stojan a slavná díla si překreslovali. To se v Čechách jen tak nevidí. 

Louvre určitě stojí za návštěvu a věřím, že tohle nebyla má poslední. Navíc se nedaleko  nachází i stylové kavárny o kterých napíšu v některém z dalších coffee článků, tak se máte na co těšit. 

Zatím Au revoir!

VT
0 komentářů: