EMA má styl

března 11, 2015 Veronika Tázlerová 0 Comments


Kdykoliv se mě někdo zeptá, jakou kavárnu bych v Praze doporučila, jednoznačně padne volba na tolik milovanou Emu. Espresso bar, který je nenápadně situovaný u Masarykova nádraží je povinnou zastávkou snad všech blogerů, hipsterů a kávových nadšenců. 

Pokud chcete zjistit, jak chutná výběrová káva, vyražte právě sem. A jestli budete mít štěstí, dostanete cappuccino z rukou letošního nejlepšího baristy České republiky, na které jen tak nezapomenete. (A ano, bude stát za fotku na Instagram, co si budem nalhávat, že?) Kromě kávy nabízí Ema i množství domácích koláčů, salátů a baget, což je jeden z důvodů, proč mě tady potkáte v době oběda dost často.


V Emě nejde ale jen o kávu. Za pozornost stojí i dokonalý design. Celému prostoru vévodí dlouhý dřevěný stůl obklopený školními židličkami, které dokonale mažou jakékoliv rozdíly. V Emě jsou si zkrátka všichni rovni. A to se mi líbí.

No a pokud na vás nezbude místo, což se bohužel často stává, sedněte si na lavičku před vchodem, nebo jednoduše na schody. Tady to nikomu vadit nebude, to mi věřte. Jestli vás baví dívat se baristům pod ruce, tak si zaberte místo na baru, hned vedle kávovaru.

Dejte si ale pozor. Doufám, že budete mít o něco víc štěstí, než jsem měla já při psaní tohoto článku. Znenadání mě totiž zavalila vlna mléka, která si našla cestu nejen do počítače, telefonu, ale i do nové kabelky... Promiňte mi ten výraz, ale náhoda je zkrátka blbec. Doslova.

A jak sebe samu popisuje samotná Ema?EMA jsou kávohrátky. EMA jsou typohrátky. EMA jsou jazykohrátky. EMA je K(r)ÁVA! EMA je crEMA, Epesní Mejdan Arabik a taky Extra! Médium! Akorát! EMA jsou Exluzivní Moky Autentistů, Enormí Množství Aroma, Espresso Mocha Americano nebo třeba Ekvilibrističtí Mistři Aeropressu. A k Éčkům Máme Averzi!


…EMA už maso nemele, teď má v mlýnku jiné parády!


Mějte krásný týden a doufám, že se v Emě co nejdřív potkáme!VT

EMA espresso bar Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

0 komentářů: